Elon Musk’ın Neuralink’inin Hayvan Refahı İddialarıyla İlgili Federal Soruşturmayla Çarptığı Bildirildi

İddialar, mevcut ve eski çalışanların yanı sıra haber ajansı tarafından incelendiği bildirilen dahili belgelere atıfta bulunan Reuters tarafından yayınlandı. Reuters, bu materyallere ve kaynaklara dayanarak, Musk’ın iddiaya göre işi tehlikeye atabilecek bir oranda ilerleme için zorladığı iddia edilen zorlu bir çalışma ortamıyla karşı karşıya kalan çalışanların olduğu bir şirketin resmini çiziyor – bazı Twitter çalışanlarının […]

Elon Musk’ın Neuralink’inin Hayvan Refahı İddialarıyla İlgili Federal Soruşturmayla Çarptığı Bildirildi

İddialar, mevcut ve eski çalışanların yanı sıra haber ajansı tarafından incelendiği bildirilen dahili belgelere atıfta bulunan Reuters tarafından yayınlandı. Reuters, bu materyallere ve kaynaklara dayanarak, Musk’ın iddiaya göre işi tehlikeye atabilecek bir oranda ilerleme için zorladığı iddia edilen zorlu bir çalışma ortamıyla karşı karşıya kalan çalışanların olduğu bir şirketin resmini çiziyor – bazı Twitter çalışanlarının iddialarına benzer bir şey. Bazı çalışanların taleplere isyan ettiği söylenirken, bazılarının da hayvan refahı konusundaki endişeleri nedeniyle şirketten ayrıldığı bildirildi. Bunun ortasında, Neuralink’in muhtemelen Hayvan Refahı Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla federal bir soruşturmayla karşı karşıya olduğu söyleniyor. Şu anda ne şirket ne de USDA rapor hakkında yorum yapmadı.

Rapor, Neuralink’in deneyler için kullandığı hayvanlarla ilgili ayrıntılı kayıtlar tutmasa da, bu hayvanların öldürüldüğü noktadan sonra içeriden bilgi sahibi kişilerin 2018’den beri şirket tarafından kullanılan yaklaşık 1.500 hayvanın öldüğünü tahmin ettiğini iddia ediyor. Hem geçmiş hem de şimdiki çalışanlar Reuters’e söyledi “Musk’un taleplerini” karşılamak için gereken hızlı tempo nedeniyle ölü sayısının gereksiz yere yüksek olduğu. İddialar, hazırlıksız cerrahi personelden başarısız ameliyatlara ve bu iç sorunlar nedeniyle başarısız olduğu iddia edilen deneyleri tekrarlama ihtiyacına kadar uzanıyor.

Musk, ilk Neuralink insan denemelerinin sadece altı ay uzakta olabileceğini daha sadece birkaç gün önce söylediğinden, iddialar özellikle endişe vericidir – ancak bu, nöroteknoloji şirketinin dönüm noktasına ulaşmanın eşiğinde olduğunu ilk kez iddia etmesi değildir. . İddialardan en az biri, şirketin bazı çalışmaların “keşif” doğasını gizlemek için adımlar atmış olabileceğini belirterek, Neuralink’in araştırmasının bütünlüğünü sorguluyor gibi görünüyor.

Teknory