Elon Musk’ın Twitter’ı öldürmesi benim için sosyal medyayı öldürür

Twitter’ın tuvalete gitmesi durumunda çevrimiçi varlığıma ne olacağına dair çok kötü bir his var. Elon Musk’ın sahibi. On yıldan fazla bir süredir, Twitter benim başvuru kaynağım oldu. her şey internette. Bu sayede yeni arkadaşlar buldum. Bu da dahil, işlerim böyle oldu. Hatta iki oda arkadaşımla da böyle tanıştım ve onlarla harika bir yaşam ortamına girdim. …

Elon Musk’ın Twitter’ı öldürmesi benim için sosyal medyayı öldürür

Twitter’ın tuvalete gitmesi durumunda çevrimiçi varlığıma ne olacağına dair çok kötü bir his var. Elon Musk’ın sahibi.

On yıldan fazla bir süredir, Twitter benim başvuru kaynağım oldu. her şey internette. Bu sayede yeni arkadaşlar buldum. Bu da dahil, işlerim böyle oldu. Hatta iki oda arkadaşımla da böyle tanıştım ve onlarla harika bir yaşam ortamına girdim. En önemlisi, dünyadaki haberlere genel portalım ve arkadaşlarımın söz konusu haberler hakkındaki düşünce ve hisleri oldu.

Ama Musk siteyi çok paraya satın aldıktan sonra, fazla değerinden fazla, binlerce kişiyi işten çıkardı tatilden hemen önce insanların (yasadışı olarak), ve azalan gelirler için ifade özgürlüğü karşıtı aktivistleri suçladı, uzun zamandır sevdiğim sitenin daha uzun süre kullanılabilir olacağını düşünmüyorum.

AYRICA BAKINIZ:

Mastodon, Twitter’ın yükselen alternatifi mi?

Twitter gelecek ay mı yoksa üç yıl sonra mı ölsün, bir gerçek var: Ciddi bir güvenlik eksikliği nedeniyle gidecek hiçbir yeri olmayan bir dijital ronin olarak bırakılabilirim. uygulanabilir alternatifler.

Yüzüne çevrimiçi ölüm bakmak

Bunu zaten birkaç kez sosyal medya ile yaşadığım için yeterince yaşlıyım. MySpace daha iyi olduğu için gözden düşene kadar Xanga’yı (eski bir blog platformu) kullandım. Ardından, MySpace (News Corp.’un mülkiyeti altında parçalandı) yerini Facebook’a bıraktı ve bu da (en azından arkadaşlarım ve ben için) sonunda Twitter’ın zeminini temizledi.

Her sosyal ağın bir yarı ömrü vardır; siteler kullanıcı kaybetmeye başladığında, bu genellikle sonun başlangıcıdır. O insanları asla ama asla geri kazanamayacaksın.

Hiç kimseyi şaşırtmayan Twitter dır-dir kullanıcıları kaybetmek. Bunun doğrudan Musk’ın devralınmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın, takipçi sayım düşüyor ve ortaklarımın çoğu son birkaç günü aşağıdaki gibi diğer sitelerde profillerine bağlantılar göndererek geçirdi. Mastodon veya Yardımcı Ev Sahibi. Kahretsin, Tumblr bile çevrimiçi arkadaşlarım arasında biraz geri dönüş yapıyor.

Hala Twitter’da olan bizler için Titanik’in güvertesindeymişiz gibi geliyor. Bazı insanlar bunu bir fırsat olarak kullanıyor maksimum kaotik, diğerleri (ben) sadece platformun varlığını sürdürmeye çalışırken. Dediğim gibi, bunu daha önce yaşadım ama bu sefer göze çarpan bir sorun var: Nereye gideceğim hakkında hiçbir fikrim yok.

Masto-şimdi ne olacak?

Doğal olarak, Twitter zaman çizelgem daha sonra nereye gideceğime dair söylemlerle dolu. Mastodon, Co-Host, TikTok ve diğer her şey öneri olarak geldi ve hepsi aynı sorunu paylaşıyor: Twitter değiller.

Twitter deneyimini çoğaltan, hatta sonuna kadar yaklaşan başka bir site yok. Twitter, her kullanıcının her gönderisinin eşit ağırlığa sahip olduğu halka açık bir şehir meydanıdır. Belli bir eski başkan, politika kararlarını Twitter’da ilan edebilir ve bu gönderiler, öğle yemeği hakkındaki düşüncelerim ile aynı yerde yaşamak zorundadır. Ve zaman çizelgesi yorucu hale geldiğinde, yozlaşma için güzel bir sığınak olan DM’lere çekilebilirim.

Başka hiçbir şey buna benzemez. Mastodon deniyor, ancak merkezi olmayan, yani her gönderi aynı yerde yaşamıyor. Mastodon hakkında konuşan insanları dinlemek bana, birisinin bana Linux’u açıklamaya çalıştığı her zamanı hatırlatıyor. Bu olmayacak. Co-Host’un ana beslemesi Twitter gibi çalışır, ancak hala çok ilkeldir, bu nedenle şu anda mobil uygulama ve DM yok. Discord özel bir sohbet odasıdır; Tumblr için bir depodur Sherlock gerçek bir konuşma yapmanın çok zor olduğu gifler; ve Facebook artık gençler için uygun değil.

Şimdiye kadar sadece bir Twitter oldu. başka bir siteye asla ulaşamayabiliriz. eski ESPN şovlarında saçma sapan riffler başkanın politika beyanları kadar viral olabilir. Bir kez Twitter Pitbull’u performans göstermeye zorladı Alaska’da uzak bir kasabada. Yıllar boyunca orada inanılmaz şeyler başardık.

Tek umudum, Twitter’ın birileri için yeterince uzun sürmesi, herhangi biri gerçek bir alternatif bulmak için.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow