Elon Musk’ın yeni saltanatı döneminde Twitter’daki işten çıkarmalar devam ediyor

Twitter’da işten çıkarmalar devam ediyor. Bildirildiğine göre Twitter’ın Dublin ve Singapur ofislerinde 6 Ocak’ta en az bir düzine kesinti daha yapıldı. Süre Elon Musk’ın yeni Twitter sahipliği birkaç aylık aralıksız işten çıkarmalar felaketle sonuçlandı, son kesinti sitenin zaten sınırlı olan içerik denetleme ekibinde daha derin bir yara açtı. Bu işten çıkarmanın ana hedefi, yanlış bilgilendirme, […]

Elon Musk’ın yeni saltanatı döneminde Twitter’daki işten çıkarmalar devam ediyor

Twitter’da işten çıkarmalar devam ediyor.

Bildirildiğine göre Twitter’ın Dublin ve Singapur ofislerinde 6 Ocak’ta en az bir düzine kesinti daha yapıldı. Süre Elon Musk’ın yeni Twitter sahipliği birkaç aylık aralıksız işten çıkarmalar felaketle sonuçlandı, son kesinti sitenin zaten sınırlı olan içerik denetleme ekibinde daha derin bir yara açtı.

Bu işten çıkarmanın ana hedefi, yanlış bilgilendirme, nefret söylemi, küresel içerik ve tacizle mücadeleden sorumlu çalışanlar oldu. Bu, Twitter’ın içerik odasının geleceğinde kasvetli bir bulut oluşturuyor. için bir talepte yorum yapan BloombergTwitter’ın güven ve güvenlik başkanı Ella Irwin, “Örneğin, ekipleri (iki yerine) bir lider altında birleştirmek daha mantıklıydı” ve yeni elenen rollerin şirketin yeterince almayan alanları altında olduğunu paylaştı. Daha fazla destek sağlamak için “hacim”.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter’ın bu yıl kötü olduğunu mu düşündün? Sadece 2023’ü bekleyin.

Musk’ın Twitter üzerindeki saltanatı, ani değişiklikler, yaygın şirket işten çıkarmaları ve istenmeyen arayüz fikirleriyle tanımlanan düzensiz bir kaç aydır.korkunç görüntüleme sayısı seçeneğini düşünün). Son işten çıkarmalar, Kasım ayındaki hesaplaşmanın ardından geldi. Twitter’ın tam zamanlı çalışanlarının neredeyse yarısı aniden kovuldular. Göre Bloomberg“Şirketi devraldığından beri Musk, Twitter’ın 7.500 çalışanından yaklaşık 5.000’inin işten çıkarılmasını veya işten ayrılmasını denetledi.”

Uzun lafın kısası, Musk’ın mülkiyeti, gelecekte daha fazla kaosa yol açacağı kesin olan site için çalkantılı bir dönüm noktası olmaya devam ediyor.

Teknory