Elon Musk’un X’inin kullanıcı adlarını ve tanıtıcıları 50.000 dolara sattığı bildiriliyor

X para kazanmak ve kullanıcıları elde tutmak için çabalarken CEO Elon Musk, kullanılmayan hesap tanıtıcılarını satarak kârını dengelemeye çalışıyor. Buna göre tarafından alınan e-postalar Forbes, @Handle adlı bir ekip, başlangıçta onları kaydeden kişilerin kullanmadığı kullanıcı adlarını satın almak için bir pazar inşa ediyor. Peki maliyeti ne kadar? Bazı durumlarda, Forbes raporlara göre sabit ücret 50.000$’dır. […]

Elon Musk’un X’inin kullanıcı adlarını ve tanıtıcıları 50.000 dolara sattığı bildiriliyor

X para kazanmak ve kullanıcıları elde tutmak için çabalarken CEO Elon Musk, kullanılmayan hesap tanıtıcılarını satarak kârını dengelemeye çalışıyor.

Buna göre tarafından alınan e-postalar Forbes, @Handle adlı bir ekip, başlangıçta onları kaydeden kişilerin kullanmadığı kullanıcı adlarını satın almak için bir pazar inşa ediyor. Peki maliyeti ne kadar? Bazı durumlarda, Forbes raporlara göre sabit ücret 50.000$’dır.

Forbes’un incelediği e-postalar aktif X çalışanlarından gönderildi ve “alıcılarının anonimliğini korumak için tamamı yayınlanmadı.”

AYRICA BAKINIZ:

Musk, Twitter’ı 12 ayda çökertti. Batmasına izin ver.

Musk, platformu satın aldıktan sadece birkaç gün sonra, Ekim 2022’de yaptığı bir gönderide şunu söyledi: “kesinlikle” Kullanılmayan hesaplarla ilgileneceğim. Kasım 2022’de şunları söyledi: “özgürleşmeye başlamayı hedefliyoruz [unused handles] gelecek ay.” Bir sonraki ay 9 Aralık’ta tweet attı “Twitter yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacak.”

Mayıs ayında Musk tweet attı “Birkaç yıldır hiçbir faaliyet göstermeyen hesapları temizlemeye” başladığını söylemesi, bazı kullanıcıların şirketten ölen hesap sahiplerinin etkin olmayan hesaplarını korumasını talep etmesine yol açtı.

Kullanıcı adlarının satışı, Twitter olarak bilindiğinden beri platformun hizmet şartlarına aykırıdır. karaborsa kuruldu kulplar için. Yayınlanma tarihi itibariyle, X Yardım Merkezi’ndeki bir yardım makalesinde hâlâ şu ifade yer almaktadır: “Kullanıcı adının ele geçirilmesi X Kuralları tarafından yasaklanmıştır… Ticari marka ihlali durumları dışında, el konulan kullanıcı adlarını yayınlamayacağız… Satma, satın alma veya satma girişimleri Kullanıcı adları karşılığında diğer ödeme şekillerini talep etmek de ihlaldir ve hesabın kalıcı olarak askıya alınmasıyla sonuçlanabilir.”

Teknory