En iyi 13 Nicolas Cage filmi, gülünçten gerçekten harikaya doğru sıralandı

Nicolas Cage, 2003 Toronto Uluslararası film Festivali sırasında – Toronto, Ontario, Kanada’daki Delta Chelsea Otel’de “Kibrit Çöpü Adamlar” Basın Toplantısı. (Fotoğraf: James Devaney/WireImage) Nicolas Cage, aramızda en çok kendine özgü oyunculuk tarzı ve hem kötü hem de iyi uzun film listesiyle tanınan bir ikon. Efsanevi film yapımcısı Francis Ford Coppola’nın yeğeni Cage, oyunculuk kariyerine 1980’lerin […]

En iyi 13 Nicolas Cage filmi, gülünçten gerçekten harikaya doğru sıralandı

Nicolas Cage, 2003 Toronto Uluslararası film Festivali sırasında – Toronto, Ontario, Kanada’daki Delta Chelsea Otel’de “Kibrit Çöpü Adamlar” Basın Toplantısı. (Fotoğraf: James Devaney/WireImage)

Nicolas Cage, aramızda en çok kendine özgü oyunculuk tarzı ve hem kötü hem de iyi uzun film listesiyle tanınan bir ikon. Efsanevi film yapımcısı Francis Ford Coppola’nın yeğeni Cage, oyunculuk kariyerine 1980’lerin başında başladı ve ilk film rolü, Ridgemont Lisesi’nde Hızlı Zamanlar. O zamandan beri, bazı kült klasiklerde, gişe rekorları kıran filmlerde ve bağımsız favorilerde rol aldı. Ayrıca, bu noktada yalnızca çekiciliğine katkıda bulunan tamamen sahte olarak ortaya çıktı.

İnsanlar, Akademi Ödüllü bir kişinin birkaç taneden fazla kötü filmde rol almasını büyüleyici buluyor, ancak bunun bir açıklaması var. Cage’in özel hayatı pek çok inişli çıkışlı oldu ve bir noktada kendisini milyonlarca dolar borçlu buldu. 59 yaşındaki oyuncu itiraf etti “kötü” roller üstlendi sadece faturaları ödemek için. Bu kesinlikle şüpheli kariyer seçimlerinden bazılarını perspektif haline getiriyor.

Cage, kariyerine başladığından beri istikrarlı bir iş çıkarmış olsa da, son yıllarda popülaritesinde gerçekten bir canlanma gördü ve biz bunu kesinlikle seviyoruz. O yüzden daha fazla uzatmadan, oyuncunun en iyi filmlerini gülünç (ama yine de eğlenceli) olanlardan gerçekten harika olanlara kadar sıralayalım.

13. Vampirin Öpücüğü

vampir öpücüğü Nicolas Cage’in hayranıysanız izlemeniz çok önemlidir. Kara komedi/korku filmi 1988’de çıktı ve New York’ta yaşayan Peter Loew adlı bir ajanı konu alıyor. Bir gece kasabada bir kadınla garip bir karşılaşmanın ardından Peter, bir vampire dönüştüğüne inanır. Bu nedenle, etrafındakilere karşı hareket etmeye başlar ve giderek paranoyak ve kararsız hale gelir. Peter gerçekten doğaüstü bir yaratığa mı dönüşüyor yoksa her şey onun kafasında mı? işte soru bu vampir öpücüğü.

film ilk gösterime girdiğinde bir gişe bombasıydı, ancak sonraki yıllarda tam bir kült klasiği haline geldi. film o kadar komik ki, anlamı olsun ya da olmasın ve Cage’in performansı o kadar çirkin ki gülmemek imkansız. Bu filmi seviyorum ve diğerlerinin de sevmesine sevindim!

KARAR: Gülünç

Teknory