En İyi Canva Alternatifleri

Canva, hareket halindeyken grafik tasarımı mümkün kıldı. Bu popüler platform, inanılmaz kullanım kolaylığı nedeniyle ün kazandı ve karmaşık tasarım araçlarında beceriye sahip olmayanlar için mükemmel bir seçim oldu. Basit arayüzü, kapsamlı şablon kitaplığı ve ücretsiz stok görüntüleri, sıfır deneyime sahip olanlar için bile kaliteli grafikler oluşturmayı mümkün kıldı. Harika olduğu kadar Canva’nın da eksiklikleri var. […]

En İyi Canva Alternatifleri

Canva, hareket halindeyken grafik tasarımı mümkün kıldı. Bu popüler platform, inanılmaz kullanım kolaylığı nedeniyle ün kazandı ve karmaşık tasarım araçlarında beceriye sahip olmayanlar için mükemmel bir seçim oldu. Basit arayüzü, kapsamlı şablon kitaplığı ve ücretsiz stok görüntüleri, sıfır deneyime sahip olanlar için bile kaliteli grafikler oluşturmayı mümkün kıldı.

Harika olduğu kadar Canva’nın da eksiklikleri var. Dezavantajlarını telafi etmeniz gerekiyorsa, kendin yap tasarımlarınız için birkaç harika Canva alternatifi vardır.

En iyi Canva alternatifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için makaleyi okuyun.

Adobe Ekspres

Adobe Ekspres kullanıcıların mükemmel tasarımları kolayca oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bulut tabanlı bir tasarım platformudur. Bu yazılım, yüksek kaliteli anında grafik tasarım oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar ve Canva’nın en iyi alternatiflerinden biridir. Adobe, tasarımcılar arasında bir üne sahiptir ve paketindeki programlardan herhangi birini seçerek kaçırmazsınız.

Adobe Express, ücretsiz bir stok fotoğraf koleksiyonu ve ücretsiz yazı tiplerinden oluşan bir kitaplık kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca, çok yönlü içerik oluşturmak için binlerce modaya uygun şablon sunar. Hem kişisel hem de ticari kullanım için el ilanları, sosyal medya gönderileri ve diğer içerikler için mükemmel tasarımlar oluşturmak için bunları kullanabilirsiniz. Bu araç, yalnızca birkaç tıklamayla profesyonel çekiciliğe sahip grafikler oluşturmanıza ve hatta gönderileri yayınlanmak üzere planlamanıza olanak tanır.

Araç, herhangi bir grafik tasarımcı için değerli bir kaynak olan ve 20.000’den fazla lisanslı yazı tipi içeren Adobe Fonts’u entegre eder. Bunlar ücretsizdir ve aşağıdakiler gibi en popüler olanlardan bazılarını içerir: sonraki haber ve Sans Müzesi. Ücretsiz planda 1 milyondan fazla ücretsiz stok görseli kullanmanıza izin veren Adobe Stock, bu tasarım aracının bir diğer önemli özelliğidir.

Adobe, yeni başlayanlara gelişmiş tasarım araçlarının basitleştirilmiş sürümlerini sağlayan Adobe Sparks’ı güncellemek için bu aracı oluşturdu. Photoshop ve Premiere ile sorunsuz bir şekilde entegre olduğundan, basitleştirilmiş grafik tasarım için en iyi seçimimizdir. Hızlı bir tasarım oluştururken bile birden fazla Adobe Programı kullanmak, dosya biçimlerini dönüştürme ve ayrıntılı düzenleme gibi kapsamlı özellikler sağlar. Bu, yaratıcılığınızı sürdürmenize ve profesyonel görünümlü içerik üretmek için temel araçları kullanmanıza olanak tanır.

Canva’dan biraz daha kötü performans gösterse de sağlam bir ikameye ihtiyacınız varsa bu programı seçin. Ücretsiz planı size gerekli olan her şeyi sağlar ve karmaşık profesyonel araçlardan korkuyorsanız mükemmel bir alternatiftir. Adobe Express ayrıca video klipleri kırpmak gibi video düzenleme özelliklerine de sahiptir.

Adobe Express’in ücretsiz planı, bu aracın temel özelliklerini içerir. 2 GB depolama alanı, temel düzenleme, fotoğraf efektleri ve sınırlı sayıda ücretsiz Adobe Stock görüntüsü koleksiyonu kullanarak profesyonel içerik oluşturmanıza olanak tanır. Bu genellikle çoğu kullanıcı için yeterlidir. Ancak, tasarım için daha kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Bu durumda, Premium planın ücretsiz bir deneme süresi vardır ve bu plan sona erdikten sonra ayda 9,99 ABD doları faturalandırılır.

resim yapımcısı

Hızlı oluşturma için en iyi araç söz konusu olduğunda, resim yapımcısı gidilecek bir yoldur. En çok tasarımcılar arasında kullanım kolaylığıyla tanınan yapay zeka tabanlı bir DIY grafik tasarım aracıdır. Bu aracı yönetmek, fazladan grafik tasarım bilgisi gerektirmez. Mükemmel sonuçlarla görüntüleri ve metni oldukça kolay bir şekilde değiştirmenize olanak tanır.

En iyi özelliği, Instagram gönderilerini, Twitter reklamlarını ve YouTube küçük resimlerini içeren 70’den fazla tasarım kategorisi için şablonlardır. Picmaker ayrıca hazır şablonlardan oluşan kapsamlı bir kitaplığa, 100 milyondan fazla stok görsele ve özel bir Marka Kitine sahiptir.

Pek çok dijital pazarlamacı, banner reklamlar ve kapak görselleri oluştururken bu aracı yararlı buluyor ve ekstra çaba harcamadan dakikalar içinde tasarımlar oluşturmalarına olanak tanıyor. Marka kimliğini yansıtan kolay ve hızlı bir tasarım sağladığı için Picmaker’ın Marka Kitini öne çıkarıyoruz.

Bu araç, özelliklerle dolu kalırken kullanıcı dostu bir arayüz sağladığı için Canva’ya güçlü bir alternatiftir. AI tabanlı MAD düğmesi, bir çırpıda sosyal medya gönderi tasarımları, el ilanları, posterler veya memler oluşturmaya olanak tanır. Picmaker ayrıca görüntü arka planlarını silmek için yapay zeka destekli katmanlar kullanan bir çevrimiçi arka plan temizleyiciyi de entegre eder. Altını çizdiğimiz bir diğer özellik ise sosyal medya post tasarımlarınızın boyutlarını tek tuşla değiştirmenizi sağlayan Resize.

Picmakers, paranızın karşılığını almanın harika bir örneğidir. Canva’nın sunmadığı bazı özellikleri ücretsiz olarak sağlar. Ücretsiz planı, 10.000’den fazla tasarım şablonu ve 100’den fazla tasarım kategorisi sunar. Bununla birlikte, ücretsiz planın dezavantajı, size ayda yalnızca yedi indirmeye izin vermesidir ve premium plan bunu güzel bir şekilde telafi eder. Genel olarak Picmaker, basit ve verimli bir araca ihtiyaç duyan acemi tasarımcılar için mükemmel bir tasarım platformudur.

Visme

Visme grafik tasarım için mükemmel bir araç setine sahip sunum odaklı bir tasarım platformudur. Bulut tabanlıdır ve sosyal medya gönderileri, logolar, reklamlar, storyboard’lar ve daha fazlasını oluşturmayı kolaylaştırdığından pazarlamacılar için uygundur. Bu yazılım, etkili ve kaliteli tasarımlar oluşturmanın hızlı bir yolunu arayanlar için çok yönlü bir çözümdür. Ayrıca kuruluşların çok az çabayla profesyonel sunumlar yapmasına yardımcı olabilir. Sonuç olarak, iş için grafik tasarıma ihtiyacınız olduğunda harika bir seçenek.

Canva ile karşılaştırıldığında, Visme biraz daha pahalıdır. Ancak, infografikler, çizelgeler, widget’lar ve diğer pazarlama belgeleri gibi daha karmaşık tasarımlara odaklanır. Kullanıcı dostu arayüz, fotoğraf ve video oluşturma ve gerçek zamanlı paylaşım özellikleri açısından özellikleri benzerdir. Bir web sitesindeki grafikleri bir infografik içine gömebilir ve öğeleri bir panoya kaydederek kolay erişim ve yeniden kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu araç aynı zamanda oldukça marka odaklıdır ve kuruluşların çarpıcı görsel sunumlar oluşturmasını ve bunları işbirlikçi özelliklerle birleştirmesini sağlar. Kitaplığın kapsamlı bir şablonunu ve stok görüntüsünü sağlayarak şirketlerin kaliteli, hazır örneklerle verimli bir şekilde çalışmasına olanak tanır.

Visme, yayınlama ve sunum için otomasyon özellikleri sunarak kullanıcıların yayınlama zamanını ayarlamasına ve analitiği otomatikleştirmesine olanak tanır. Bu, onu çok işlevli bir pazarlama tasarım aracına ihtiyaç duyanlar için çok yönlü bir çözüm haline getirir.

Çoğu kullanıcı Visme’yi Canva’ya mükemmel bir alternatif olarak bulsa da daha ucuz olduğu için genellikle ikincisini seçer. Visme, şablonlara ve tasarım varlıklarına sınırlı erişim ile 100 MB depolama alanına sahip ücretsiz bir plan sunar. Başlangıç ​​planı, bireysel kullanım için en uygun olanıdır ve yıllık faturalandırılan aylık 12,25 ABD dolarıdır. Bunun dışında Visme, profesyonel sunum malzemelerini hızlı bir şekilde oluşturmak için mükemmel araçlar sağlar.

VistaOluştur

VistaOluştur, eski adıyla Crello, benzer bir arayüz ve özellikler sunduğu için Canva’ya iyi bir alternatif daha oluşturuyor. VistaCreate, sosyal medya, bloglar, sunumlar, e-Kitaplar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli içerik formlarında etkileyici görseller oluşturmak için etkili bir çözüm sunar. 40 farklı format ve 12.000’den fazla statik ve 3.000’den fazla hareketli tasarım, makul bir fiyata hizmetinizdedir.

Zengin özelliklere sahip bu araç, ücretsiz şablonlar, resimler ve nesnelerden oluşan kapsamlı bir kitaplık sağlar. Örneğin, modaya uygun şablonlar ve filtrelerden oluşan bir kitaplıktan seçim yapabilir, bazı fotoğrafları kırpabilir ve ihtiyaçlarınıza göre saydamlık ve bulanıklık düzeylerini ayarlayabilirsiniz. Kapsamlı tasarım eğitimi gerektirmeyen çok yönlü bir tasarım aracına ihtiyaç duyan kullanıcılar için mükemmeldir.

Kullanıcılar, hareket tasarım aracı için VistaCreate’i övüyor. Animasyonlu nesnelerin bir dakika içinde statik fotoğraflara tanıtılmasına olanak tanır. Platform, tasarımlarınıza yüksek çözünürlüklü animasyonlar eklemenize, Facebook video kapakları ve animasyonlu sosyal medya gönderileri oluşturmanıza ve Instagram hikayeleri tasarlamanıza olanak tanır. VistaCreate ayrıca tasarımlarınızla istediğiniz zaman kullanabileceğiniz zengin bir video kitaplığına da sahiptir.

VistaCreate inanılmaz derecede özelleştirilebilir. Etkileyici görseller oluşturmak için dosyalarınızı yükleyebilir ve bunları statik ve hareketli nesnelerle birleştirebilirsiniz. Hızlı ve kullanımı kolay, tasarım konseptlerini hızla gerçeğe dönüştürüyor.

Başlangıç ​​planında ücretsiz yazı tipleri, animasyon ve 100.000 tasarım şablonu dahil çok yönlü seçenekler bulunur. Öte yandan, VistaCreate’in Pro sürümü, özelliklerine ayda 10 ABD doları gibi makul bir maliyetle tam erişim sağlar. Sınırsız Marka Kiti ve depolama alanı, platformun eksiksiz kitaplığına erişim ve yeniden boyutlandırma seçeneğine sahip olacaksınız.

kapmak

Snappa, blogcu dostu bir tasarım aracıdır. Tasarım topluluğundan çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı ve birçok kullanıcı bunun en iyi ücretsiz grafik tasarım yazılımı olduğunu iddia ediyor. Snappa, bütçeyle düzenleme yazılımını denemek isteyen hem bireyler hem de işletmeler için uygun olduğundan, Canva’nın iyi bir alternatifidir. Sezgisel bir kullanıcı arabirimine sahiptir ve acemi tasarımcılara çekici grafikler oluşturmaları için hızlı bir yol sağlar.

Snappa, görüntülü reklamlar, bloglar ve sosyal medya gönderileri oluşturmak için geniş bir fantezi şablon koleksiyonu sunar. Pazarlamacılar ve girişimciler, ekip işbirliği özellikleri sağladığı ve birlikte çalışmanın sorunsuz bir şekilde akışını sağladığı için bu platformu yaygın olarak kullanıyor. Yazılım aynı zamanda sosyal medya platformlarına kolayca entegre edilerek tasarımlarınızı kamuoyu ile kolayca paylaşmanıza olanak tanır.

Bu uygulamanın temel avantajları arasında arka plan kaldırma aracı, konuşma balonları ekleme ve Yeniden Boyutlandır seçeneği yer alır. Bu seçenekler, Snappa’nın çok yönlülüğünü artırır ve çeşitli kullanımlar için uygun hale getirir. Görüntüleri kırpabilir ve 4 milyondan fazla yüksek çözünürlüklü fotoğraftan oluşan kitaplıktan ücretsiz olarak seçim yapabilirsiniz.

Resimlere yorumlar ve altyazılar gibi metin içerikleri eklemek, bu uygulamanın iyi tasarlanmış bir başka özelliğidir. Snappa’nın kitaplığı, tasarımlarınıza benzersiz bir hava katmak için Montserrat Extra Bold, Roboto ve Cinzel gibi popüler yazı tipleri dahil 200’den fazla yazı tipi içerir. Snappa, özel yazı tipleri yüklemenize olanak tanır ve .ttf, .otf ve .woff gibi dosya biçimlerini destekler.

Snappa, dengeli bir özellik paketini ücretsiz olarak sağladığı için Canva’nın en iyi alternatiflerinden biridir. Bununla birlikte, bu harika tasarım aracının daha gelişmiş özelliklerine ihtiyacınız varsa, yıllık faturalandırma ile ayda 20 ABD Doları karşılığında Pro’ya yükseltmeniz gerekir.

şablon

şablon sadelik ve kullanım kolaylığına odaklanır. Temel tasarımlar oluşturmak için basit bir çözüm arayanlar için mükemmel bir araçtır. Stencil’in ana fikri, bir arka plan görüntüsü kullanarak ve üzerine metin, simgeler ve şekiller ekleyerek temel tasarım araçları sağlamaktır. Ancak, animasyon ve video özelliklerinden ve etkileşimli yeteneklerden yoksundur.

Stencil, daha önce sosyal medya pazarlamacıları arasında ünlü bir marka olan Share As Image olarak biliniyordu. Tıpkı Canva gibi bulut tabanlıdır ve en iyi kullanımını sosyal medya platformlarında gönderiler oluştururken bulur. Bu araç, sosyal paylaşım özelliklerini iyi bir şekilde bütünleştirir ve tasarımlarınızı Facebook, Twitter, Instagram ve daha fazlasında paylaşmanızı kolaylaştırır.

Stencil’in ana avantajı, bazılarında Canva’da olmayan kullanıcı dostu benzersiz özelliklerle grafik tasarım sürecini kolaylaştırmasıdır. Hızlı bir şekilde çarpıcı sosyal medya grafikleri oluşturmak için Stencil’i kullanabilirsiniz ve blog yazarları ve işletmeler için mükemmel bir uyum sağlar.

Bu platform avucunuzun içinde size arka plan içeriği sunar. 1,4 milyondan fazla görüntüden oluşan kapsamlı bir kitaplık sağlayarak zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca tasarımlarınıza ekleyebileceğiniz 1 milyondan fazla ikon ve illustrasyona ulaşabilirsiniz. Sosyal medya gönderileri için 650’den fazla şablon mevcuttur ve neredeyse tüm pazarlama amaçlarına uyması zorunludur. Stencil, 2.000’den fazla yazı tipine erişmenizi sağlayan Google Yazı Tiplerini kullanır. Platforma entegre edilmiştir ve kullanımı ücretsizdir.

Stencil, platforma simgeleri veya diğer görsel içeriği yüklemenize izin vererek özelleştirmede gecikmez. Orijinal malzemenizi Stencil’in yerleşik içeriği ve özellikleriyle birleştirmek, zaman açısından verimli içerik oluşturmaya katkıda bulunur.

Son olarak, ücretsiz planı sınırlı özellikler sunsa bile Stencil’in fiyatı makul. Öte yandan Pro sürümü, diğer avantajların yanı sıra 5.000.000 fotoğraf, 1.350’den fazla ek şablon ve Premium desteği içerir. Yıllık olarak ayda 9 ABD doları faturalandırılır ve ekonomik bir anında tasarım aracı arıyorsanız bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Özellikleri ve Değeri Dengeleme

Canva işinize yaramazsa piyasada benzer özellikler sunan birçok çözüm var. Bazı araçlar diğerlerinden daha özel olduğundan, her zaman en çok hangi özellikleri kullanacağınızı düşünün. Ancak en önemlisi, tasarım sürecinizi daha sezgisel ve daha ucuz hale getirmektir. Bu araçların çoğu, temel tasarım özelliklerini sıfır maliyetle kullanmanıza izin veren ücretsiz bir plana sahiptir. Birçok çevrimiçi aracın ayrıca, taahhütte bulunmadan önce premium tekliflerini denemenize olanak tanıyan ücretsiz bir deneme sürümü vardır.

Hangi Canva alternatifleri işinize yaradı? Bu listede belirtilmeyen daha iyi bir seçeneğiniz var mı? Bize ve diğer okuyuculara bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow