En kötüden en iyiye sıralanan 9 Testere filminin tümü

Modern zamanların korku ikonu James Wan, ilk büyük filmi olan bu türde birkaç franchise yaratmasıyla tanınır. Testere 2004’te. Küçük bir bütçe, zorlayıcı bir hikaye ve sonsuz heyecanla, film büyük bir başarıydı, bir ton para kazandı ve sinemaseverlerin izlemeye istekli olduğu aşırı şiddet konusunda sınırları zorladı. Filmin bir devam filmi çıkarması hiç akıllıca değildi, ancak bu […]

En kötüden en iyiye sıralanan 9 Testere filminin tümü

Modern zamanların korku ikonu James Wan, ilk büyük filmi olan bu türde birkaç franchise yaratmasıyla tanınır. Testere 2004’te. Küçük bir bütçe, zorlayıcı bir hikaye ve sonsuz heyecanla, film büyük bir başarıydı, bir ton para kazandı ve sinemaseverlerin izlemeye istekli olduğu aşırı şiddet konusunda sınırları zorladı. Filmin bir devam filmi çıkarması hiç akıllıca değildi, ancak bu serinin ne kadar büyüyeceğini kimsenin tahmin edebileceğini sanmıyorum.

Harika bir yedi Testere yedi yıllık bir sürede çekilen filmler, unutulmaz karakterler ve olay örgüsünün yanı sıra korkunç işkence ve grafik ölüm sahneleri sunuyor. Filmler uzadıkça kesinlikle acı çekti ve dizi boyunca inişler ve çıkışlar oldu. Franchise hakkında sevilecek şeyler var ve kesinlikle sevilmeyecek şeyler var. Bu kadar uzun süredir devam eden çoğu dizide, her giriş iyi değildir.

İçinde olsanız da olmasanız da, Testere filmler “işkence pornosu” alt türünü popüler hale getirdi ve gelecek sayısız filmi etkiledi. Korku filmlerinde aşırı şiddet hayranı değilseniz, o zaman Testere senin için değil. Ancak ticari başarının da kanıtladığı gibi, bu alt tür için her zaman daha fazlasını isteyen büyük bir izleyici kitlesi var.

Filmleri sırayla gördüm (ve nerede izlenir)

Herhangi bir karışıklığı önlemek için, sıralama şu şekildedir: Testere Yayınlarına göre filmler ve izlemek isterseniz şu anda nerede yayınlandıkları:

  • Testere (2004) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • Testere II (2005) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • Testere III (2006) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • Testere IV (2007) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • Testere v (2008) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • VI gördüm (2009) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • Testere: Son Bölüm / 3D gördüm (2010) – Starz eklentisi, Pluto TV ile Amazon Prime Video, Starz, Hulu’da akış
  • yapboz (2017) – Amazon Prime Video ve MGM+ üzerinde akış
  • Spiral: Testere Kitabından (2021) – Hulu’da akış
  • Yaklaşan: X gördüm (2023) – 29 Eylül 2023’te sinemalarda oynuyor

10. sürümün yayınlanmasından önce Testere film, X gördümgelecek ay, dizideki dokuz girdiyi de en kötüden en iyiye doğru sıralıyoruz.

Teknory