Facebook Anıları Nasıl Bulunur ve Görüntülenir

Facebook, sosyal ağ platformlarına bakışımızı ve bunları kullanma şeklimizi tamamen değiştirdi. Yıllar içinde birçok özellik tanıtıldı ve Facebook Anıları da bunlardan biri. Bu özellik, önceki bazı gönderileri, fotoğrafları ve anları görüntülemenizi sağlar. Profilinizi oluşturduğunuz anlara kadar uzanan tüm özel anları kolayca bulabilirsiniz. Anılar dört kategoriye ayrılmıştır, böylece ihtiyacınız olanı daha kolay bulabilirsiniz. Facebook’ta anılarınızı nasıl […]

Facebook Anıları Nasıl Bulunur ve Görüntülenir

Facebook, sosyal ağ platformlarına bakışımızı ve bunları kullanma şeklimizi tamamen değiştirdi. Yıllar içinde birçok özellik tanıtıldı ve Facebook Anıları da bunlardan biri.

Bu özellik, önceki bazı gönderileri, fotoğrafları ve anları görüntülemenizi sağlar. Profilinizi oluşturduğunuz anlara kadar uzanan tüm özel anları kolayca bulabilirsiniz. Anılar dört kategoriye ayrılmıştır, böylece ihtiyacınız olanı daha kolay bulabilirsiniz. Facebook’ta anılarınızı nasıl göreceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bölümlerdeki Anılar

Facebook, tüm anılarınızı dört farklı bölüme ayırdı:

 • Bugün
 • Bu Gün Yapılan Arkadaşlar
 • Anıların Özetleri
 • Kaçırmış Olabileceğiniz Anılar

Her bölüm, arkadaşlarınızla ve sizin için bir anlam ifade eden insanlarla paylaşabileceğiniz farklı anılara sahiptir. Her bölümün ne anlama geldiğine daha yakından bakalım.

Bu Gündeki Anılar

Bu kategorideki içerik, size belirli bir günde yaşanan önemli anları hatırlatacaktır. Anılar, profilinizi oluşturduğunuz yıla kadar uzanır. Bazı tarihlerin gösterilecek anıları olmazken, bazılarının birden fazla anısı olabilir. Belirli bir tarihte olanları hatırlamanın en kolay yolu.

Bu Gün Yapılan Arkadaşlar

Facebook, platformda arkadaş edindiğiniz günleri size hatırlatacak. Sevdiğiniz kişilerle arkadaş olduğunuz tarihleri ​​takip edebilirsiniz ve hatta Facebook, zaman içinde paylaştığınız anılardan bir video veya fotoğraf kolajı oluşturur. Hayatınızı değiştiren bazı geçmiş olayları kendinize hatırlatmanın harika bir yolu.

Anıların Özetleri

Anı özetleri size bir ay veya bir sezonda olan anıların özetlerini gösterir. Bunları kısa bir video veya mesaj olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik, siz ve arkadaşlarınız için bir anlam ifade eden tüm anlara tekrar bakmanıza olanak tanır.

Kaçırmış Olabileceğiniz Anılar

Anılarınızı sürekli kontrol etmekten hoşlanmıyorsanız, bu bölüm geçen haftadan kaçırdığınız her şeyi size bildirecektir.

Facebook Anılarına Nasıl Erişilir?

Facebook Anılar özelliği en son 2018’de güncellendi. Anılarınızı istediğiniz zaman haber kaynağınızın solundaki Anılar yer imine tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Facebook’ta anılarınıza şu şekilde erişebilirsiniz:

 1. Uygulamayı açın veya resmi Facebook web sayfası.
 2. uzatmak Keşfetmek sekmesini görmek için Hatıralar yer imi.
 3. O gün olan anılar, beslemede görünecektir.

Facebook mobil uygulamasını kullanıyorsanız, Anılarınızı bulmak için şu adımları izleyin:

 1. Mobil uygulamayı açın ve üzerine dokunun. üç yatay çizgi (iOS kullanıcıları bunu sağ altta bulacaktır).
 2. Üzerine dokunun Hatıralar.

Burada Anılarınızı göreceksiniz.

Belirli Anıları Bulmak

Gün fark etmeksizin geçmişten bazı özel anları bulmanın başka bir yolu daha var. Biraz daha çaba gerektirecek ama Facebook’ta olan her şeyi ve her şeyi bulabilirsiniz. Yıllar öncesinden belirli bir gönderiyi veya anıyı bulmak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Uygulamayı veya resmi Facebook web sayfasını açın.
 2. En üstteki arama çubuğuna bir tarih, anahtar sözcük veya ad yazın.
 3. Seçme Gönderiler.
 4. Önceki gönderilerinizi görmek için tıklayın Sen.

Belirli bir gönderiyi veya grubu arayabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınız ve katıldığınız gruplar da dahil olmak üzere diğer kişiler tarafından yayınlanan içerikleri de bulabilirsiniz.

Tercihlerinizi Güncelleme

Kendi gönderdiğiniz bir şeyi bulmak istiyorsanız, “Yayınlanma Tarihi” sekmesine bakmanız en iyisidir. Burada, profilinizi oluşturduğunuz güne kadar uzanan Facebook’taki tüm gönderi geçmişinizde gezinebilirsiniz. Beş hatta on yıl önceki eski yazılarınızda neler bulabileceğinize şaşıracaksınız. Bazı şeylerin geçmişte kalması daha iyidir, bu yüzden eski Facebook anılarınızı görüntülerken dikkatli olun. Anıları tarihlere göre nasıl filtreleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Facebook Anıları
 1. Facebook Anıları sekmesi.
 2. Tıklamak Tarihleri ​​Gizle ve daha sonra Yeni Tarih Aralığı Ekle.
 3. seçin Başlangıç ​​tarihi ve bitiş tarihi Saklamak istediğin anıların.
 4. Tıklamak Kaydetmek, ve seçtiğiniz tüm anılar beslemede görünmeyecek.

Etkinlik Günlüğünü Kullanarak Gönderi Bulma

Belirli bir gönderiyi veya anıyı arıyorsanız, Etkinlik Günlüğünüzü arayabilirsiniz. Etkinlik günlüğünüze bir web tarayıcısı veya Facebook Mobil Uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz.

Bir web tarayıcısında belirli bir gönderiyi bulmak için Etkinlik Günlüğünüzü nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Facebook’u açın ve giriş yapın. profil simgesi sağ üst köşede Ardından, üzerine dokunun Ayarlar ve Gizlilik.
 2. Tıklamak Etkinlik Günlüğü.
 3. Soldaki seçeneklerden birini seçin. seçebilirsiniz Gönderiler. Ardından resimleri, videoları, metinleri ve daha fazlasını seçebilirsiniz.
 4. Aşağıdaki seçeneklerden birini de kullanabilirsiniz. Filtreler Tarihe, Kişilere veya Kitleye göre arama yapmak için.

Etkileşimde bulunduğunuz gönderileri ve yorumları bulmak için Etkinlik Günlüğünü kullanabilirsiniz!

Facebook’un mobil uygulama sürümünü kullanıyorsanız, şu adımları izleyerek Hareketler Günlüğünüzü bulabilirsiniz:

 1. Facebook Mobile uygulamasını açın ve profilinize gidin. Ardından, sağdaki üç nokta simgesine dokunun. Profili Düzenle.
 2. Üzerine dokunun Etkinlik Günlüğü.

Şimdi, aradığınız gönderiyi hızlı bir şekilde bulmak için yukarıdaki aynı seçenekleri kullanarak filtreleme yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölüm, Facebook Anıları hakkında sahip olabileceğiniz soruların daha fazla yanıtını içerir.

Anılarımı silebilir miyim?

Evet, ama ne yazık ki, her seferinde yalnızca bir tane. Keşke silseydim dediğin eski bir gönderi çıktığında, sağ üst köşedeki üç yatay noktaya tıkla ve gönderiyi silmek için tıkla.

Neden sadece bazı anıları görüyorum?

Tercihlerin yanında, Bildirimler seçeneklerinizi kontrol edin. Bir açılır menü görünecektir; ‘Öne Çıkanlar’ veya ‘Hiçbiri’ işaretliyse ‘Tüm Anılar’ı tıklayın.

Bulgularınızı Eski Arkadaşlarınızla Paylaşın

Bazen hayat, dostları ayırır. Zaman hızla akıyor ve insanlar gelip gidiyor. Yıllarca iletişimde kalmadıysanız bir kişiyi unutmak kolaydır ve Facebook anılarının en büyük farkı yarattığı yer burasıdır.

Bazen tamamen unuttuğunuz kişiler veya olaylar size hatırlatılacaktır. Anılar sizi tam olarak o ana geri götürecek ve kaldığınız yerden devam edebilmeniz için eski bir arkadaşınızla yeniden bağlantı kurmanız için bir neden verecektir.

Teknory