Facebook, Apple ve Google’ın AB’deki uygulama mağazalarını atlamaya başlayabilir

Facebook, Avrupa Birliği’ndeki kullanıcıları Google veya Apple’ın uygulama mağazalarına yönlendirmek yerine doğrudan platformdaki reklamlar aracılığıyla uygulama indirmelerine izin vermeyi düşünüyor. AB sayesinde bu imkan açıldı. Dijital Pazar Yasası(yeni bir sekmede açılır)2024 baharında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yeni kural setine göre, Apple ve Google, kullanıcıların uygulamaları yalnızca kendi uygulama mağazaları yerine başka yollarla indirmelerine izin vermelerini gerektiren […]

Facebook, Apple ve Google’ın AB’deki uygulama mağazalarını atlamaya başlayabilir

Facebook, Avrupa Birliği’ndeki kullanıcıları Google veya Apple’ın uygulama mağazalarına yönlendirmek yerine doğrudan platformdaki reklamlar aracılığıyla uygulama indirmelerine izin vermeyi düşünüyor.

AB sayesinde bu imkan açıldı. Dijital Pazar Yasası(yeni bir sekmede açılır)2024 baharında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yeni kural setine göre, Apple ve Google, kullanıcıların uygulamaları yalnızca kendi uygulama mağazaları yerine başka yollarla indirmelerine izin vermelerini gerektiren “bekçiler” olarak kabul edilecek.

Buna göre Sınır(yeni bir sekmede açılır)Haberi bir Meta sözcüsü ile doğrulayan Facebook, bunu “bir avuç Android uygulama geliştiricisi” ile pilot uygulama yapmayı planlıyor ve bu, “bu yıl en kısa sürede” gerçekleşebilir.

AYRICA BAKINIZ:

Facebook ve Instagram, Kanada’da haberleri engelleyecek

Pratikte bu, Facebook’ta bir Android uygulamasının veya oyununun reklamını yapan bir reklam göründüğünde, reklamı tıklayan bir kullanıcının bunu yapmak için Google’ın Play Store’unu ziyaret etmesine gerek kalmadan hemen indirip cihazına yükleyebileceği anlamına gelir. . Geliştiriciler için, uygulamalarını yüklemek için gereken ek adımlar olmadan daha yüksek dönüşüm oranları elde edebilecekleri için bu daha cazip olabilir. Rapora göre Facebook, en azından ilk başta, katılımcı geliştiricilerden uygulama gelirinden pay almayacak.

“Geliştiricilerin uygulamalarını dağıtmalarına yardımcı olmak her zaman ilgimizi çekmiştir ve yeni seçenekler bu alanda daha fazla rekabet sağlayacaktır. Geliştiriciler, uygulamalarını onları isteyen kişilere kolayca ulaştırmak için daha fazla yolu hak ediyor, “dedi bir Meta sözcüsü The Verge’e.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Facebook, çalışanlarına PR konuşma noktaları veren bot oluşturur


Meta’nın pilotu, Microsoft’un Mart ayında yaptığı benzer bir planı takip ediyor. başlatmayı planlıyor(yeni bir sekmede açılır) AB’de Google ve Apple ile rekabet edecek bir mobil oyun uygulama mağazası.

Teknory