Facebook’ta Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Ya Facebook profilinizin dilini değiştirmek istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz? İşlemin basit olup olmadığını da merak ediyor musunuz? Bu kılavuzda, tüm sorularınızın yanıtlarını size vereceğiz. Burada, dilinizi ve bölgenizi değiştirmek ve çeviri ayarlarınızı yönetmekle ilgili ayrıntılı talimatlar bulacaksınız. Windows, Mac veya Chromebook’ta Facebook’ta Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir? Facebook hesabınızı oluşturduktan sonra, profiliniz cihazınızla […]

Facebook’ta Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Ya Facebook profilinizin dilini değiştirmek istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz? İşlemin basit olup olmadığını da merak ediyor musunuz? Bu kılavuzda, tüm sorularınızın yanıtlarını size vereceğiz.

Burada, dilinizi ve bölgenizi değiştirmek ve çeviri ayarlarınızı yönetmekle ilgili ayrıntılı talimatlar bulacaksınız.

Windows, Mac veya Chromebook’ta Facebook’ta Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Facebook hesabınızı oluşturduktan sonra, profiliniz cihazınızla aynı varsayılan dile sahip olacaktır. Ancak dil ve bölge ayarlarınızı değiştirmek isterseniz bunu sadece manuel olarak yapabilirsiniz. Facebook’u farklı bir dilde kullanmak istiyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Facebook’u bir web tarayıcısında açın ve “profil simgesi” sağ üst köşede
 2. Tıklamak “Ayarlar ve gizlilik.”
 3. Seçme “Ayarlar.”
 4. Tıklamak “Dil ve Bölge” sol gezinme menüsünde.
 5. Tıkla “Düzenlemek” Güncellemek istediğiniz dil tercihinin yanındaki düğme.

Facebook, dilinizden daha fazlasını değiştirmenize izin verir. Gönderilerinizin başka bir dile çevrilmesini ve otomatik çeviri ayarlarının güncellenmesini istiyorsanız, bunu profilinizin ayarlarından yapabilirsiniz.

Bir iPhone’da Facebook Dili Nasıl Değiştirilir?

iOS 12 veya daha eski bir iPhone modeliniz varsa (iPhone 6S’den eski tüm iPhone’lar), birkaç basit adımda Facebook dilinizi değiştirebilirsiniz:

 1. iPhone’unuzu açın “Facebook” uygulamasına dokunun ve “üç dikey çizgi” sağ alt köşede
 2. Tıklamak “Ayarlar ve Gizlilik.” Ardından, üzerine dokunun “Uygulama Dili.”
 3. iPhone’un Ayarları şimdi açılacak. Üzerine dokunun “Dil.”
 4. Son olarak tıklayın “(Dil) olarak değiştir” Yeni dil seçiminizi onaylamak için

Facebook uygulaması için zaten bir dil ayarlamış olanlar, tercih ettikleri dili değiştirmek için telefon ayarlarına yönlendirilecek.

Hala bir dil seçmediyseniz, “Telefon Ayarlarını Aç”a tıklayın ve ayrıntılı bir adım adım işlemi izleyin.

Bir Android Telefonda Facebook Dili Nasıl Değiştirilir?

Facebook’u arkadaşlarınızla veya ailenizle belirli bir dilde iletişim kurmak için kullanıyorsanız ve bunu değiştirmek istiyorsanız, bunu Android telefonunuzda şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Facebook uygulaması ve simgesine dokunun “Hamburger” sağ üst kısımdaki simge.
 2. Üzerine dokunun “Ayarlar ve gizlilik.”
 3. Seçme “Ayarlar”
 4. Üzerine dokunun “Dil ve bölge.”
 5. Dil seçeneklerinizi seçin ve uygun şekilde ayarlayın.

Bir cihazda dilinizi değiştirdiğinizde, onu hepsinde değiştirmediğinizi unutmayın. Bilgisayarınızda veya tabletinizde aktif olmasını istiyorsanız, giriş yapın ve değişiklikleri orada yapın.

Facebook Dil SSS

Facebook’ta Çeviri Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Facebook’ta çevirmek istediğiniz gönderilerin ve yorumların dilini de değiştirebilirsiniz. Bu karmaşık olmayan bir işlemdir ve tek yapmanız gereken bilgisayarınızda birkaç tıklamadır:

• Facebook’un sağ üst kısmındaki “profil” simgesine dokunun.

• Ayarlar ve Gizlilik’i açın ve Ayarlar’a dokunun.

• Dil ve Bölge’yi açın ve gönderilerin çevrilmesini istediğiniz dile tıklayın.

• Dili seçtikten sonra Değişiklikleri Kaydet’e dokunun.

Facebook’ta Dili Nasıl İngilizceye Döndürürsünüz?

Çoğu Facebook kullanıcısı platformu İngilizce olarak kullanır ve dili değiştirdiklerinde buna alışmak zor olabilir. Onlardan biriyseniz, seçtiğiniz dili İngilizce’ye çevirmek için aynı işlemi uygulamanız gerekir. Telefonunuzda veya tabletinizde etkinleştirdikten sonra, işlemi bilgisayarınızda ve diğer cihazlarda tekrarlamanız gerekeceğini unutmayın.

Facebook Arkadaşlarınızı Daha İyi Anlamak

Bazı kullanıcıların Facebook’u tam anlamıyla kullanabilmeleri için dillerini değiştirmeleri gerekir. Diğerleri İngilizce olmasını tercih ederken, otomatik çevirileri onlara başkalarının ne tartıştığını gösteriyor. Her iki durumda da, dil ayarlarınızı ihtiyaçlarınıza göre optimize etmenize izin veren devasa bir platformdur.

Artık dili ve otomatik çeviriyi nasıl değiştireceğinizi bildiğinize göre, diğer üyelerle daha başarılı iletişim kuracak ve yeni ilişkiler kuracaksınız. Facebook’u başka bir dilde mi kullanıyorsunuz? Sosyal medya uygulamalarını farklı dillerde kullanmayı seviyor musunuz?

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow