Fantazi Klişeler Üzerinden Hırsızların Arasında Onur

Paramount aracılığıyla Dungeons & Dragons: Hırsızlar Arasında Onur popüler masa oyununa dayanan destansı bir fantezi gişe rekorları kıran film olabilir, ancak mülkün beyaz perdeye ilk çıkışı değil. Bir üçlemeyi başlatan aynı adlı korkunç 2000 filmi varken, 1983 animasyon dizisi de vardı. Unutmayalım Vox Machina Efsaneleriya bir Prime Video şovu Kiritik rol canlı yayınlar. Paramount’un başarılı […]

Fantazi Klişeler Üzerinden Hırsızların Arasında Onur

Paramount aracılığıyla

Dungeons & Dragons: Hırsızlar Arasında Onur popüler masa oyununa dayanan destansı bir fantezi gişe rekorları kıran film olabilir, ancak mülkün beyaz perdeye ilk çıkışı değil. Bir üçlemeyi başlatan aynı adlı korkunç 2000 filmi varken, 1983 animasyon dizisi de vardı. Unutmayalım Vox Machina Efsaneleriya bir Prime Video şovu Kiritik rol canlı yayınlar. Paramount’un başarılı olmak istiyorsa yapacak çok işi var. D&D film göze çarpıyor, ancak ikna ve performans konusunda bir nat 20 almayı başardı mı?

film, hikayesine pek de bariz olmayan bir şekilde başlıyor. Kahramanlarımızdan ikisi, bir ozan (Chris Pine tarafından canlandırılan) Edgin ve Michelle Rodriguez’in barbar Holga’sı, ters giden bir soygun nedeniyle bir hapishane hücresinde mahsur kalır. Oradan, ozanımız kendisinin ve suç ortağının bu karmaşaya nasıl girdiğini yeniden anlatıyor. Edgin, kendisinin sadece bir baba olmadığını, aynı zamanda kötü adamları durdurmakla görevli bir grup insan olan “The Harpers” adlı bir grubun parçası olduğunu ortaya koyuyor. Onlardan biri, güçlerini karanlık için kullanan büyülü varlıklar olan “Kızıl Büyücüler”in bir üyesi olarak bilinir.

Bu kötü büyü kullanıcıları, kızı hayatta kalmasına rağmen karısının ölümüne neden olan Edgin’in ailesinin ikamet ettiği yeri bulmayı başardılar. Oradan, işler ters gidene ve o ve Holga tutuklanana kadar kendi parti üyeleri ve kızlarıyla hırsızlık dolu bir yaşama yol açan yeminini bozdu.

Bu fanteziyi diğerlerinden ayıran nedir? D&D-benzeri medya, neyin yapıldığına dair gelenekleri yıkmayı başarmasıdır. Zindanlar ve Ejderhalar bildiğimiz ve sevdiğimiz oyun. Başından itibaren, kahramanlarımızın korkunç insanlar olduğunu ve yolculuklarına vicdansız bir şekilde başkalarından bir şeyler çalmaya başladıklarını açıkça ortaya koyuyor. Ayrıca kaybedenlerdir. Dünyayı kurtarmak için birlikte çalışmaya karar veren asil ve tanınmış kahramanlar değiller; kimse zarar görmediği sürece zenginlerin eşyalarını soymak ve çalmak için ortak bir amaç için birleştiler.

Aynı zamanda, “azgın ozan” veya “bilge büyücü” gibi çok fazla D&D/fantezi klişe kullanmadığı için de övülmelidir. Bunun yerine, geçmiş hikayeleri ve amaçları nedeniyle karakterlerimize daha fazla derinlik verir. Arka plan hikayelerinden bahsetmişken, film köken hikayelerini sola ve sağa yaymayı seviyor gibi görünse de, dünyanın inşasına yardımcı oluyor ve hikaye anlatıcılığına katkıda bulunuyor, bu komik çünkü bu bir D&D’den bekleyeceğiniz bir şey. oyun. Ancak, bunu kaynak materyalde sıfır bağlamla izliyorsanız, bu bölümler işleri biraz yavaşlatır.

Baştan sona kullanılan diyalog hakkında da değerli bir tartışma var. Oyunlara aşina olmayan biri için, hepsi çılgınca ve sevimsiz gelebilir. Ancak, gerçek parti üyeleri ve karakterler gerçek hayatta böyle ses çıkarır. D&D oturum. Kahretsin, bu, diğer ilgili medyada görülen aynı türden laf kalabalığıdır. Kiritik rol. En azından yazarlar, bu tür anlar yaşandığında onu eğlenceli veya komik hale getirmeye çalışıyor, ancak ciddi ve duygusal anlarda bunu telafi ediyor.

Kusurlarına rağmen, Dungeons & Dragons: Hırsızlar Arasında Onur ne tür bir film olduğunu bilir ve yol boyunca eğlenir. Son dövüşte büyülü bir el güreşi müsabakası görmeyi bekliyor muydunuz? Ya da herkese saldıran büyük, şişman bir kızıl ejder mi? Ya da kadim bir kalıntının yerini bulmak için birden fazla cesedi sorgulayan kahramanlarımız? Hayır. Ancak bunlar, oyuncuların hayal gücü sayesinde bir D&D seansında olabilecek şeyler. Filmi hayata geçirmek için çok fazla yaratıcılık kullandıkları için filmin yönetmenleri ve senaristleri Jonathan Goldstein ve John Francis Daley’e destek.

Ancak kendi ayakları üzerinde duracak olursa, Zindanlar ve Ejderhalar İzleyiciler kör olarak ve oyunu oynama konusunda sıfır deneyimle gelirse, filmi eğlenceli kılan pek çok şey bu insanların kafasından geçebilir. Ayrıca ekranda neredeyse hiç ejderha olmadığı için “ejderha yokluğundan” şikayet edenler olabilir.

Eğer gerçekten eğlenmek istiyorsan Hırsızlar arasında Onur, fantastik uyarlamalar hakkında bildiklerinizi bir kenara atmanız ve bu türde zaten gördüklerinizi unutmanız gerekiyor. Bu, mevcut irfana dayanan bir film değil Zindanlar ve Ejderhalarne de “zindanlar” veya “ejderhalar” hakkında. Bu, masa üstü bir oturumun nasıl görüneceğinin ve ekrana tercüme edildiğinde oturumun nasıl olacağının teatral bir rekreasyonudur. Ve sonuç, pek çok hata yapacak ama aynı zamanda işi bitirmek için ne gerekiyorsa yapacak olan bir grup mazlum maceracı hakkında bir film.

Harika

“Dungeons & Dragons: Honor Between Thieves”, yüksek bahisli konusu, ilgi uyandıran karakterleri ve daha fazla hikaye paylaşma fırsatı sunan devasa dünyası ile fantezi türüne kazanan bir dönüş getirmeyi başarıyor.

Teknory