Farkındalık koçu olarak da kullanılabilen akıllı aynayla tanışın

Duvardaki ayna ayna, aralarında en dikkatli olan kim? Bu, sağlık teknolojisi şirketi Baracoda’nın sormanızı umduğu bir soru. Şirket, CES 2024’te tanıtıldı BMakılzihinsel sağlık ve stres yönetimi için akıllı bir ayna. Baracoda’nın akıllı aynası, hangi ürünleri kullanacağınızı ve cildinize nasıl bakım yapacağınızı söyleyen bir cilt bakımı analiz özelliğiyle geçen yıl piyasaya sürüldü. Şimdi check-in ve farkındalık […]

Farkındalık koçu olarak da kullanılabilen akıllı aynayla tanışın

Duvardaki ayna ayna, aralarında en dikkatli olan kim?

Bu, sağlık teknolojisi şirketi Baracoda’nın sormanızı umduğu bir soru. Şirket, CES 2024’te tanıtıldı BMakılzihinsel sağlık ve stres yönetimi için akıllı bir ayna.

Baracoda’nın akıllı aynası, hangi ürünleri kullanacağınızı ve cildinize nasıl bakım yapacağınızı söyleyen bir cilt bakımı analiz özelliğiyle geçen yıl piyasaya sürüldü. Şimdi check-in ve farkındalık rutinlerinin yanı sıra, tahmin edebileceğiniz gibi yapay zekalı bir sesli asistan da ekleniyor. Çünkü yıl 2024 ve görünen o ki hiçbir ürünün yapay zeka asistanı olmadan pazara sunulmasına izin verilmiyor.

Aynayla hem ses hem de el hareketleriyle etkileşime girersiniz, böylece camı lekelemezsiniz. Bir yumruk pompalama veya “tık” hareketi sizi ana menüye geri döndürdü; seçmek için baş parmağınızı kaldırın.

Sağlıklı yaşam kontrolüne gelince, ayna nasıl hissettiğinizi sorarak başlar. Biraz yorgun olduğumu ancak CES’te olmaktan heyecan duyduğumu söyledim.

Yanıt olarak bana bir şükran meditasyonu verdi; bu meditasyonda gözlerimi kapatmam ve bugün beni mutlu eden bir anı, sevdiğim biriyle etkileşim gibi düşünmem istendi. Sonra bana derin nefes almamı söyledi.

Bu, onaylamaları ve nefes çalışmasını içeren BMind’in ruh halinize dayalı rehberli meditasyonunun bir örneğidir. Buradaki fikir, aynı zamanda cilt bakımı için de kullanıyor olsanız da olmasanız da, ayna rutininize bir farkındalık uygulamasını entegre etmektir.

Barracoda BMind, meditasyon ve cilt bakımı rutinleriyle içinin ve dışının parlamasını istiyor.
Kredi bilgileri: Cecily Mauran / Mashable

Diğer yapay zeka asistanlarında olduğu gibi aynaya hava durumu gibi hemen hemen her şeyi sorabilirsiniz. Birçok yapay zeka sesli asistanının aksine, Baracoda’nın tescilli işletim sistemi CareOS gizliliği çok ciddiye alıyor; çünkü yansıtma zamanımızın büyük bir kısmı özeldir.

Ürün müdürü Huong Le Dieu, “Banyonuza yerleştirildi, bu nedenle veri paylaşımında son derece dikkatli davranıyoruz” diyor. “İnternete yalnızca kullanıcı isterse bağlanırız.”

Asistana güç veren üretken yapay zeka modeli, cihazda yerel olarak bulunur; ve evet, internete yalnızca beraberindeki uygulamayı açıp kaydolarak bağlanabilirsiniz.

Ne yazık ki akıllı aynayı doğrudan Baracoda üzerinden satın alamazsınız. Bir B2B işletmesi olarak ayna üreticileriyle doğrudan ortaklık yapıyor; ancak bu aynı zamanda teknolojisinin yakın zamanda akıllı ev markalarının aynalarında da karşımıza çıkacağı anlamına da gelebilir.

O zamana kadar, sade, eski, konuşmayan aynalarla yetinmek zorunda kalacağız.

Teknory