FILA x Revel Tune incelemesi: Ses gözlükleri gerçekten buna değer mi?

Birkaç yıl önce Bose’un Bluetooth güneş gözlüklerini ilk gördüğümde merak ettim bunlar kimin ve ne için? Eğer sokakta yürürken güneş gözlüğü takıyorsam, müzik dinliyorsam kulak zarlarım ağrıyana kadar o saçmalığı patlatıyorum. Kesinlikle yüksek sesle çalmıyorum Sonraki kulaklarıma. Ancak bana GlassesUSA’nın FILA x Revel Tune ses gözlüklerini incelemek isteyip istemediğim sorulduğunda, kulaklıklarımı gözlükle değiştirmeye gerçekten ikna […]

FILA x Revel Tune incelemesi: Ses gözlükleri gerçekten buna değer mi?

Birkaç yıl önce Bose’un Bluetooth güneş gözlüklerini ilk gördüğümde merak ettim bunlar kimin ve ne için? Eğer sokakta yürürken güneş gözlüğü takıyorsam, müzik dinliyorsam kulak zarlarım ağrıyana kadar o saçmalığı patlatıyorum. Kesinlikle yüksek sesle çalmıyorum Sonraki kulaklarıma.

Ancak bana GlassesUSA’nın FILA x Revel Tune ses gözlüklerini incelemek isteyip istemediğim sorulduğunda, kulaklıklarımı gözlükle değiştirmeye gerçekten ikna olup olamayacağımı kendi gözlerimle görmem gerekiyordu.

Bir arkadaşımla çok sayıda yürüyüşten ve küçük motel odalarını ve Airbnb yataklarını paylaşmaktan oluşan iki haftalık bir yolculuk sırasında her ikisinin de çok faydalı olduğunu düşündüğüm numaralı gözlükleri ve güneş gözlüklerini denedim.

FILA x Revel Tune Bluetooth gözlüklerinin kutusunun açılması

FILA x Revel Tune gözlükleri iki farklı stilde geliyor ve ben VFI502 numaralı gözlükleri ve SFI502 güneş gözlüklerini (lensler dışında aynı görünen) tercih ettim. Her biri şarj cihazıyla birlikte kendi çantalarında geldi.

FILA x Revel Tune gözlükleri iki farklı tarza sahiptir.
Kredi bilgileri: Miller Kern / Mashable

Gözlükleri ilk kez açmak için şarj cihazına bağlamanız ve şarjı bittiğinde çıkarmanız yeterliydi; şarj cihazıyla bağlantıları kesildiğinde otomatik olarak açılıyorlar. Onları şarj etmediğimde onları nasıl açacağımı bulmak benim için bir öğrenme eğrisiydi, ancak bunu logonun bulunduğu şakaklardan herhangi birinde parmağınızı basılı tutarak yapabilirsiniz. Bunu söylemek benim için yapmaktan daha kolay oldu (ancak daha sonra buna daha fazla değineceğim).

Bluetooth’a bağlanmak diğer Bluetooth cihazları kadar kolaydı. Az önce telefonumdaki Bluetooth ayarlarımdan gözlüğü seçtim ve numaralı gözlük ile güneş gözlüğü arasındaki farkı anlayabilmem için yeniden adlandırabildim.

Gözlüklerin her iki kolun şakaklarında sezgisel ve duyarlı dokunma kontrolleri bulunur: müziği oynat/duraklat, şarkıları atla ve aramaları cevapla/sonlandır. Siri’yi ve diğer sesli asistanları etkinleştirmek için de dokunabilirsiniz.

Sesli güneş gözlükleri açık hava arkadaşım oldu

Yolculuğumun sonuna doğru arkadaşımla aramızda konuşulduğunda, Yosemite’de yürüyüş yapmak için güneş gözlükleri muhteşemdi. 300 metrelik kaya merdivenlerini tırmanırken nefes nefese kalma sesimizi kırarsa, onu hala net bir şekilde duyabildiğim halde müziğimi dinlemem gerekiyordu. Ayrıca başkalarının geçip geçmediğini veya bize merhaba deyip geçmediğini de duyabiliyordum. Bu arada müziğimi duyabilen tek kişi bendim. Arkadaşım benden sadece birkaç metre uzakta olmasına rağmen hiçbir şey duyamadı.

Plajda erkek arkadaşım yanımda kitap okurken ben güneş gözlüğü taktım. Müziğimi ancak gerçekten dinlemeye çalışırsa duyabilirdi. Aksi takdirde, her iki dünyanın da en iyisine sahip oldum: Plajdaki herkesin hoparlörlerinde çalmaya karar verdiği müzik yerine kendi müziğimi duydum ama yine de sahile çarpan okyanus dalgalarının sesini duyabiliyordum. Erkek arkadaşım konuşmaya başladığında onu dinlemek için müziğimi duraklatmak zorunda kalmadım.

plajda siyah fila güneş gözlüğü takan kadın

Ses gözlükleri, müziğimi ve dalgaları aynı anda dinlememe olanak tanıyan harika bir plaj arkadaşıydı.
Kredi bilgileri: Miller Kern / Mashable

FILA x Revel Tune güneş gözlükleri harika olsa da, yürüyüşe çıktığımda yine de kulaklık tercih ediyorum. NYC’de yaşıyorum ve sokaklar oldukça gürültülü olabilir, bu yüzden aşırı uyarılmayı önlemek için kulaklık takmayı seviyorum. Ancak FILA x Revel Tune sesli güneş gözlüklerinin, etrafta dolaşırken çevrenin tamamen farkında olarak müzik dinlemek isteyen biri için harika olduğunu görebiliyorum. Özellikle bir kadın olarak bu gözlüklerin kulaklıkların sağlayamayacağı düzeyde güvenlik ve rahatlık sağladığını düşünüyorum.

Numaralı gözlükler iş için mükemmeldi

18 yıldır numaralı gözlük takıyorum ve bazı günler evden çalışırken lensleri gözlerime saplamaktan rahatsız olamıyorum. Genellikle gün boyunca Echo Show hoparlörlerimden müzik dinlerim, ancak test dönemim sırasında Echo’ları bu gözlüklerle değiştirdim.

Evden çalışırken genellikle kulaklık kullanmıyorum çünkü kulak zarlarımı rahatlatmak istiyorum, bu yüzden bu ses gözlükleri benim için harika oldu. Müziğimi güzel bir ses seviyesinde dinleyebildim ve dairemde nereye gidersem gideyim aynı ses seviyesinde kalıyordu, oysa mutfağa veya banyoya gittiğimde hoparlörlerimden gelen müzik azalıyor.

siyah çerçeveli gözlük takan sarışın kadın

Numaralı gözlüklerin hoş bir görünümü var.
Kredi bilgileri: Miller Kern / Mashable

Çalışırken müzik dinlemek için numaralı gözlükleri kullanmanın yanı sıra, ister TikTok’ta gezinirken ister telefonumda beliren rastgele videoları izlerken olsun, tüm günü yatağımda geçirirken telefonumdan ses dinlemek için de taktım. Reddit beslemesi.

Kişisel olarak güneş gözlüklerini reçeteli gözlüklerden daha fazla kullandım, ancak bunun nedeni gün boyunca gözlük takmaktan hoşlanmamamdır – lenslerimi neredeyse her zaman takarım. Düzenli olarak gözlük takan biri için numaralı gözlüklerin harika bir yatırım olduğunu görebiliyorum.

Ayrıca gözlüklerin uyumu da açıkçası pek hoşuma gitmedi. Küçük bir kafam var ve kollarım bana çok uzun geldi ve burun köprüsü de oldukça sık aşağı kayıyordu. Farklı bir tarzın yüzüm için muhtemelen daha iyi olacağını düşünüyorum, ancak rahatlık konusunda çok fazla şikayet edemem; gözlükler hafifti ve takarken acı vermiyordu.

FILA x Revel Tune gözlükleri şaşırtıcı derecede iyi ses kalitesine sahip

İster içeride ister dışarıda olun, müziğimi veya çaldığım sesi net bir şekilde duyabiliyordum. Ses seviyesi ürünün türü için harikaydı, ancak başkalarının yanındayken ses seviyesini nispeten düşük tutma eğilimindeydim. Ve açıkçası, müziğimin tadını gözlüklerle çıkarmak için sesi yükseltmeme gerek yoktu.

Arama sesi de iyi – Arkadaşımla FaceTime yaptım ve onu kristal netliğinde duyabiliyordum. Sesimin nasıl çıktığını sorduğumda, neden sorduğumu bile bilmiyordu çünkü sesim, öğle yemeği molalarımız ya da Pazar günü akşamdan kalmalıklarımız sırasındaki diğer sayısız FaceTime aramalarımızdan farklı değildi.

küçük hoparlör gömülü gözlük kolu

Hoparlörler ses gözlüklerinin her iki kolunda da bulunur.
Kredi bilgileri: Miller Kern / Mashable

FILA x Revel Tune pil ömrü

FILA x Revel Tune gözlükleri 8 saatten fazla pil ömrüne sahip olarak pazarlanmaktadır. Pil ve gözlüklerin açılıp kapatılması benim için en büyük öğrenme süreciydi. Gözlükleri doğrudan şarj cihazından çıkarmadan nasıl açacağımı bulmak için kılavuzu okumak zorunda kaldım.

Açmak ve kapatmak için gözlüklerin saplarında bulunan dokunmatik kontrol alanını basılı tutuyorsunuz. Dokunmatik kontrolün yanıt verdiği gerçek tatlı noktayı bulmakta zorlandım. Gözlüğü her açmaya veya kapatmaya çalıştığımda, gücü gerçekten tetikleyene kadar kolların etrafına bir süre dokunmak zorunda kalıyordum.

Gerçek pil ömrünü hiçbir zaman iyi bir şekilde okuyamadım çünkü dokunmatik güç “düğmesi” beni hayal kırıklığına uğratıyor ve gözlükleri şarj cihazına bağlayarak açılmalarını sağlıyordum. Bu, gözlüklerle ilgili en büyük sıkıntımdı – aksi halde çok kullanıcı dostuydular.

FILA x Revel Tune ses gözlükleri buna değer mi?

Genel olarak ses gözlükleri benim gözümde mutlaka sahip olunması gereken bir eşya değil. Ancak sahip olması eğlenceli bir teknoloji aksesuarıdır. FILA x Revel Tune gözlükleri harika çalışıyor, etkileyici ses kalitesine sahip ve aralarından seçim yapabileceğiniz iki stil (hem numaralı gözlük hem de güneş gözlüğü) var.

FILA x Revel Tune gözlüklerinin taban fiyatı 138 dolar, bu da giyilebilir bir ses aksesuarı için çok yüksek değil. Açıkçası, numaralı lenslerin eklenmesi fiyatı artıracaktır, ancak süreç, diğer herhangi bir numaralı gözlükleri internetten sipariş etmek kadar kolaydır.

Ses gözlüklerini düzenli olarak takacaksanız fiyatına fazlasıyla değer olduğunu söyleyebilirim. Eğer değilseniz, muhtemelen bunları satın almayı atlayabilirsiniz.

Teknory