Final Fantasy 14: Dawntrail Genişletme Açıklandı, 2024 Yazında Gelecek

Final Fantasy XIV yayıncısı Square Enix ve geliştirici Creative Business Unit III, MMO’nun bir sonraki genişlemesi olan Dawntrail’i açıkladı ve önümüzdeki yaz oyuna çıkacak. Square Enix, Las Vegas’taki Final Fantasy XIV Fan Festival 2023’ün ilk günü olan Dawtrail’i bugün, Yok Tural olarak bilinen tropik Yeni Dünya’yı ve orada dolaşan birçok sevilen karakteri sergileyen yeni bir […]

Final Fantasy 14: Dawntrail Genişletme Açıklandı, 2024 Yazında Gelecek

Final Fantasy XIV yayıncısı Square Enix ve geliştirici Creative Business Unit III, MMO’nun bir sonraki genişlemesi olan Dawntrail’i açıkladı ve önümüzdeki yaz oyuna çıkacak.

Square Enix, Las Vegas’taki Final Fantasy XIV Fan Festival 2023’ün ilk günü olan Dawtrail’i bugün, Yok Tural olarak bilinen tropik Yeni Dünya’yı ve orada dolaşan birçok sevilen karakteri sergileyen yeni bir fragmanla birlikte tanıttı. Açıklamadan kısa bir süre sonra yönetmen Naoki Yoshida, Fan Festivali’nin açılış konuşmasının bir parçası olarak genişlemeyi tartışmak için sahneye çıktı.

Aşağıdan Final Fantasy XIV: Dawntrail genişletme fragmanına göz atın:

Yoshida, Dawntrail için logo sanatının Yoshitaka Amano tarafından bu genişletmenin tema rengi olan altın rengi kullanılarak yaratıldığını söylüyor. Dawntrail logosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Hikaye hakkında konuşan Yoshida, Warriors of Light’a (oyunculara) “Bir kahramanın sahip olabileceği en iyi yaz tatilini getirmek istiyoruz” diyor. Yoshida, 2021’in Endwalker genişlemesindeki olayları bozmadan, Dawntrail’in önceki genişlemeye göre önemli bir değişiklik olduğunu söylüyor. Endwalker karanlıkken, evrenin sonu çizgideyken, Dawntrail daha parlak ve görünüşte daha açık tonlu.

“Final Fantasy XIV’ün yeni bir başlangıcı [and] tema bir keşif yolculuğudur. Bildiğiniz gibi, Hydaelyn ve Zodiark hakkında 1.0’dan Endwalker’a kadar sürdürdüğümüz yay sona erdi. Yani bunu, Final Fantasy XIV için yeni bir hikayeye attığımız ilk adım olarak düşünebilirsiniz.”

Dawntrail hakkında daha fazla bilgi için, genişleme hakkında bilmeniz gereken her şeyi içeren Game Informer’ın hikayesine gidin.

Hikaye geliştiriliyor…


Final Fantasy XIV: Dawntrail fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory