Galaxy S24 Ultra Sızıntısı, Kapsamlı Kamera Geliştirmelerine İlişkin İpuçları

Telefoto kurulumundaki değişikliklerden başlayarak, Galaxy S24 Ultra’nın ayrı 3x telefoto ve 10x periskop kameralarını tek bir kamerayla değiştirmesi öneriliyor. Yedek telefoto kamera, sızıntı başına 3x ve 10x yakınlaştırma seviyelerinde çalışacaktır. Sızıntı aynı zamanda bu yeni telefoto kameranın “değişken” bir zum özelliğine sahip olabileceğini ima etse de, 3x ile 10x arasındaki bir zum değerleri aralığına mı […]

Galaxy S24 Ultra Sızıntısı, Kapsamlı Kamera Geliştirmelerine İlişkin İpuçları

Telefoto kurulumundaki değişikliklerden başlayarak, Galaxy S24 Ultra’nın ayrı 3x telefoto ve 10x periskop kameralarını tek bir kamerayla değiştirmesi öneriliyor. Yedek telefoto kamera, sızıntı başına 3x ve 10x yakınlaştırma seviyelerinde çalışacaktır.

Sızıntı aynı zamanda bu yeni telefoto kameranın “değişken” bir zum özelliğine sahip olabileceğini ima etse de, 3x ile 10x arasındaki bir zum değerleri aralığına mı yoksa her iki ayarda da çalışabilen bir kuruluma mı atıfta bulunduklarını kesin olarak söyleyemeyiz.

İlki söz konusuysa, Samsung’un Galaxy S24 Ultra’yı akıllı telefon dünyasında son derece nadir bulunan hareketli bir lens sistemi ile donatması gerekecek. 3x ve 10x yakınlaştırma sistemleri arasındaki fark, üretim için önemli zorluklar oluşturabilir, ancak Samsung benzer mekanizmaları Galaxy S4 Zoom gibi çok daha eski telefonlarda uygulamıştır. Son zamanlarda, LG gösterdi 4x ile 9x arasında ayarlanabilir yakınlaştırma değerine sahip bir optik yakınlaştırma sensörü ve Samsung da benzer bir şey getirebilir.

Öte yandan, Samsung (aralık arasında kaymak yerine) 3x ve 10x yakınlaştırma arasında geçiş yapan hibrit bir sistem kullanıyorsa, lensler arasında aktif olarak geçiş yapan bir kamera sistemi kullanmak gerekebilir. Bunu uygulamak kolay olmayabilir ve artan hareketli parça sayısı pratikte telefonu daha az dayanıklı hale getirebilir.

Her iki durumda da, sızıntı bizi meraklandırıyor ve daha fazla netlik arıyor.

Teknory