Galaxy Watch dövmeli bilekte çalışmıyor mu? Samsung bir düzeltme üzerinde çalışıyor –

Andy Walker / Android Otoritesi TL;DR Samsung’un akıllı saatleri yakında dövmeli bileklerde çalışmakta daha iyi hale gelebilir. Bir Samsung topluluk moderatörü, şirketin geliştiricilerinin bileklerinde dövme olan kullanıcılar için aşınma tespitini iyileştirmek için çalıştıklarını doğruladı. Özellik bu yıl içinde kullanıma sunulmalıdır. Bileğinizdeki dövmeler nedeniyle Galaxy Watch Active’inizi kullanmakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz. Sorun, Samsung’un akıllı saatleriyle sınırlı […]

Galaxy Watch dövmeli bilekte çalışmıyor mu?  Samsung bir düzeltme üzerinde çalışıyor –

Andy Walker / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung’un akıllı saatleri yakında dövmeli bileklerde çalışmakta daha iyi hale gelebilir.
  • Bir Samsung topluluk moderatörü, şirketin geliştiricilerinin bileklerinde dövme olan kullanıcılar için aşınma tespitini iyileştirmek için çalıştıklarını doğruladı.
  • Özellik bu yıl içinde kullanıma sunulmalıdır.

Bileğinizdeki dövmeler nedeniyle Galaxy Watch Active’inizi kullanmakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz. Sorun, Samsung’un akıllı saatleriyle sınırlı bile değil. Bir Galaxy Watch, bir Apple Watch veya biyometrik verileri ölçmek için optik sensörlere dayanan başka bir akıllı saat olsun, çoğu giyilebilir cihaz söz konusu olduğunda, bilek dövmesi olan kişilerin karşılaştığı yaygın bir engeldir. Bu sensörler, dövme mürekkebinin arkasını görmekte güçlük çekiyor ve çoğu durumda aşınma tespiti doğru şekilde çalışmıyor. Neyse ki, en azından Samsung’un çalışmalarında bir çözümü var gibi görünüyor.

tarafından fark edilen bir Samsung topluluğu gönderisine göre SamMobile, şirket nihayet mürekkepli müşterilerine biraz sevgi veriyor. Galaxy Wear uygulamasından sorumlu bir moderatör, Samsung geliştiricilerinin bileklerinde dövmesi olan kullanıcılar için kullanım algılamayı iyileştirmesi gereken bir özellik eklemeye çalıştıklarını doğruladı. Bu, bilek dövmenizin mürekkebinin artık Galaxy Watch Active’inizin saati taktığınızı doğru bir şekilde algılayabilmesi gereken sensörlerine müdahale etmeyeceği anlamına gelir.

Güncelleme, bu yılın ikinci yarısında bir ara sunulmalıdır. Belirli bir yayınlanma süresi bilinmiyor. One UI 5 Watch’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Galaxy Watches’ın bu özelliği kazandığını görebiliriz. Yazılım şu anda beta sürümünde mevcut ve kararlı bir sürümün Temmuz sonunda beklenen Galaxy Watch 6 serisinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelebileceğini tahmin ediyoruz.

Galaxy Watch dövmeli bilekte çalışmıyor mu? Samsung bir düzeltme üzerinde çalışıyor –

Teknory