Galaxy Watch uyku takibi, Fitbit tarzı özelliklere kavuşuyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, bu yılın sonlarında çıkacak olan One UI 5 Watch’ta yeni Galaxy Watch uyku takibini sunuyor. Bazı özellikler Fitbit’in kendi uyku takibini anımsatıyor. Samsung ayrıca daha akıllı fitness ve daha iyi güvenlik özellikleri sunuyor. Uyku takibi söz konusu olduğunda, birkaç giyilebilir şirket güçlü Fitbit ile kıyaslanabilir. Koşucular, üstün atletik […]

Galaxy Watch uyku takibi, Fitbit tarzı özelliklere kavuşuyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, bu yılın sonlarında çıkacak olan One UI 5 Watch’ta yeni Galaxy Watch uyku takibini sunuyor.
  • Bazı özellikler Fitbit’in kendi uyku takibini anımsatıyor.
  • Samsung ayrıca daha akıllı fitness ve daha iyi güvenlik özellikleri sunuyor.

Uyku takibi söz konusu olduğunda, birkaç giyilebilir şirket güçlü Fitbit ile kıyaslanabilir. Koşucular, üstün atletik ölçümleri için Garmin akıllı saatlerini isteyebilir ve teknoloji meraklıları, daha iyi bir uygulama kitaplığı için bir Galaxy Watch isteyebilir. Ancak uyku takibi yapmak istiyorsanız, Fitbits en iyisidir.

Görünüşe göre Samsung bunu fark etmiş. Bugün şirket, Fitbit tarafından sunulanlara oldukça benzeyen yeni Galaxy Watch uyku izleme özelliklerini duyurdu. Samsung, doğrudan Fitbit’in kendi Uyku Profilinden kaldırılan özelliğe bir hayvan simgesi bile ekliyor.

Bugün duyurulan bu ve diğer güncellemeler One UI 5 Watch ile gelecek. Wear OS kaplamasının bu yayınlanmamış sürümü, ilk olarak bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olan Galaxy Watch 6 serisinde yer alacak. Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 serisi bu güncellemeyi daha sonraki bir tarihte görecek. Bu aydan itibaren Galaxy Watch 5/4 kullanıcıları, One UI 5 Watch’u kendileri kontrol etmek için bir beta sürümüne kaydolabilirler.

Galaxy Watch uyku takibi güncellemeleri

Galaxy watch uyku takibi güncellemesi Mayıs 2023

Yukarıdaki görüntü size Samsung’un kullanıma sunduğu yeni özellikler hakkında bir fikir veriyor. İlk olarak, sayısal uyku puanınızın artık kelime tabanlı bir puanla eşleştirildiğini görebilirsiniz. Bu durumda, 82 uyku puanı “iyi” olarak etiketlenir. Ayrıca bir penguen görüntüsü elde edersiniz.

Penguen ilginç. Fitbit’in Uyku Profili, altı farklı uyku stilini temsil etmek için hayvanları kullanır. Her ayın sonunda, kullanıcılara son 30 gündeki uyku alışkanlıklarını temsil eden bir hayvan profili atanır. Bir penguen seçeneklerden biri olmasa da, penguenlerin gün boyunca pek çok kısa şekerleme yapan ilginç uyuyanlar olduğu belirtiliyor.

Yeni Samsung uyku takibi, uyku alışkanlıklarınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda da öneriler sunuyor. Bu, uyku geçmişinize göre kişiselleştirilir.

Elbette, bu yeni Galaxy Watch uyku izleme özellikleri ile Fitbit tarafından sunulanlar arasındaki temel fark paradır: Fitbit, uyku ölçümlerinin çoğunu Fitbit Premium ödeme duvarının arkasına kilitler. Samsung’un bu ölçümler için bir abonelik hizmeti yoktur, bu nedenle neredeyse kesinlikle herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir.

One UI 5 Watch’a gelen diğer Galaxy Watch güncellemeleri

Yeni uyku izleme özelliklerinin dışında, Samsung ayrıca bazı yeni Galaxy Watch avantajlarını da duyuruyor. Biri, Kişiselleştirilmiş Kalp Atış Hızı Bölgeleridir. Sadece kalp atış hızınız için bir sayı almak yerine, onun “ısınma”, “yağ yakma”, “kardiyo” vb. temsil eden bölgelere ayrıldığını göreceksiniz.

Ayrıca, güvenlik özellikleri bir yükseltme alır. Düşme algılama tetiklendiğinde, kullanıcılar bir acil servis numarasıyla doğrudan iletişim kurabilecektir. Ek olarak, ileri yaştaki kullanıcılar için düşme tespiti varsayılan olarak açık olacaktır.

Galaxy Watch 6 serisinin Ağustos ayında piyasaya çıkmasını bekliyoruz, o zaman bu özellikler hakkında daha çok şey öğreneceğiz.

Galaxy Watch uyku takibi, Fitbit tarzı özelliklere kavuşuyor

Teknory