Geliştirici Fntastic Faaliyetlerini Durdurduğundan Önceki Gün Sunucular Gelecek Ay Kapatılacak

Fntastic bu ayın başlarında tartışmalı oyunu The Day Before’un piyasaya sürülmesinden sadece birkaç gün sonra kapanacağını duyurdu. O dönemde The Day Before sunucularının çalışmaya devam edeceği ancak oyunun geleceğinin bilinmediği söylendi. Stüdyo artık resmi olarak faaliyetlerini durdurduğunu ve The Day Before sunucularının önümüzdeki ay kapatılacağını duyurdu. Daha spesifik olarak sunucular 22 Ocak 2024’te kapatılacak. oyun, […]

Geliştirici Fntastic Faaliyetlerini Durdurduğundan Önceki Gün Sunucular Gelecek Ay Kapatılacak

Fntastic bu ayın başlarında tartışmalı oyunu The Day Before’un piyasaya sürülmesinden sadece birkaç gün sonra kapanacağını duyurdu. O dönemde The Day Before sunucularının çalışmaya devam edeceği ancak oyunun geleceğinin bilinmediği söylendi. Stüdyo artık resmi olarak faaliyetlerini durdurduğunu ve The Day Before sunucularının önümüzdeki ay kapatılacağını duyurdu.

Daha spesifik olarak sunucular 22 Ocak 2024’te kapatılacak. oyun, çevrimiçi oyuna ağırlık verse de çevrimdışı olarak da oynanabilecek. Ancak 12 Aralık’ta, yani oyunun Steam’de yayınlanmasından beş gün sonra oyun mağazadan kaldırıldı ve The Day Before o günden bu yana satışa sunulmadı. Ayrıca Fntastic, oyunun “kullanımdan kaldırılacağını” söylüyor.

İşte Fntastic’in sunucunun kapatılmasına ilişkin açıklamasının tamamı:

“Sevgili topluluk, geliştirme şirketi Fntastic’in faaliyetlerini resmi olarak durdurduğunu ve bunun sonucunda The Day Before’un kullanımdan kaldırılacağını ve sunucuların 2015 tarihinde kapatılacağını üzülerek bildiririz. [January 22, 2024]. Daha önce de belirtildiği gibi Mytona, yatırımcı olarak tüm oyun satın alımlarında geri ödemeleri kolaylaştırmak için Steam ile işbirliği içinde çalışıyor. Henüz satın alma işlemlerinin iadesi yapılmamış oyuncular için Steam, kalan tüm oyunculara proaktif olarak iade yapmayacaktır.

“Projenin ömrü boyunca toplumun desteğine şükranlarımızı sunuyoruz. Ne yazık ki bir geliştirme ekibi olmadan projeyi resmi olarak kapatmaktan başka seçeneğimiz yoktu. Bu yolculuk boyunca tüm destekçilerimize içtenlikle teşekkür ediyor ve hepinize mutlu bir tatil sezonu diliyoruz.” ”

The Day Before, 7 Aralık’ta Erken Erişime sunuldu. oyun, Steam’de yayınlandığında 38.104 eş zamanlı kullanıcıya ulaştı ancak bugün bu sayı 55 oyuncuya düştü. SteamDB. Bu dört gün içinde The Day Before, oyunculardan Steam’de en kötü değerlendirilen 10 oyun arasında yer almasına yetecek kadar olumsuz yorum aldı.

Yıllar geçtikçe The Day Before, gönüllü çalışma taleplerinden çeşitli gecikmelere, tutulmayan sözlere ve daha fazlasına kadar çeşitli tartışmalara konu oldu. Fntastic, YouTube kanalının tamamını sildi ve kanalın açıklamasına şu notu bıraktı: “Bu zor yıllarda bizi destekleyen herkese minnettarız. Geçtiğimiz sekiz yıl boyunca harika bir yolculuktu.”


The Day Before’u oynadın mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow