Gladyatör 2, Aktörlerin Grevinin Sona Ermesinden Sonra Ridley Scott’tan Önemli Güncelleme Aldı

Özet Ridley Scott, SAG-AFTRA grevinin sona ermesine ve Gladyatör 2’nin çekimlerinin birkaç hafta içinde yeniden başlamasına seviniyor. film zaten 90 dakika sürdü ve bitmesine 90 dakika daha kaldı. Gladyatör 2, sette bir kaza, hayvan istismarı iddiaları ve 50 milyon dolarlık geri ödeme alınmasının tepkisi gibi zorluklarla karşı karşıya kaldı. Gladyatör 2 SAG-AFTRA grevi nihayet sona […]

Gladyatör 2, Aktörlerin Grevinin Sona Ermesinden Sonra Ridley Scott’tan Önemli Güncelleme Aldı

Özet

 • Ridley Scott, SAG-AFTRA grevinin sona ermesine ve Gladyatör 2’nin çekimlerinin birkaç hafta içinde yeniden başlamasına seviniyor.

 • film zaten 90 dakika sürdü ve bitmesine 90 dakika daha kaldı.

 • Gladyatör 2, sette bir kaza, hayvan istismarı iddiaları ve 50 milyon dolarlık geri ödeme alınmasının tepkisi gibi zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Gladyatör 2 SAG-AFTRA grevi nihayet sona erdiğinden, geri dönen yönetmen Ridley Scott’tan çok önemli bir güncelleme alıyor. 2000 yapımı En İyi film ödüllü filmin devamı, Commodus’un yeğeni olan yetişkin Lucius’un yıldızlarla birlikte hikayesini konu alıyor. Gladyatör 2 Oyuncular arasında Paul Mescal, Denzel Washington, Joseph Quinn, Fred Hechinger ve Pedro Pascal yer alıyor. Devam filminin çekimleri Haziran 2023’te başladı ancak ertesi ay oyuncuların grevi nedeniyle kapatıldı. Tarihi 118 günün ardından grev sona erdi ve Hollywood prodüksiyonları nihayet işe geri dönüyor.

ile yeni bir röportajda Son teslim tarihiScott bir güncelleme paylaştı Gladyatör 2 artık SAG-AFTRA saldırısı nihayet sona erdi. “Allah’a şükür bitti“diye sevindi. Yönetmen çekimlere bir süre sonra devam edeceklerini açıkladıbir kaç hafta Onlar zaten “yaklaşık 90 dakika çekildi,” ve onların “bir90 dakika kaldı,” diyor Scott. Yorumlarının tamamını aşağıda okuyun:

Bir kaç hafta. Allah’a şükür bitti. Yaklaşık 90 dakika kadar çekim yaptık, en azından bu bitti. Bu gerçekten setleri temizlemek anlamına geliyor, zaten inşa edilmiş durumdalar. 90 dakikam daha var.

Gladiator 2’nin Şu ana Kadar Çektiği Her Şey


Arka plan olarak Normal İnsanlar'daki Paul Mescal'ın ve Gladyatör 2'deki arenanın harmanlanmış görüntüsü

Aylar süren set inşaatından sonra, Gladyatör 2 Çekimler Haziran 2023’te Fas’ta başladı. Fas Kültür Bakanı’nın seti ziyaret etmesini gösteren videolar, devam filminin devasa setine ve çekilmekte olan potansiyel kuşatma sahnesine daha yakından bir bakışı ortaya çıkardı. Çekimler kısa süre sonra durduruldu ancak yapımın karşılaştığı tek büyük sorun SAG-AFTRA değil. Çekimlere kısa bir süre kala, yangınla ilgili bir kazada altı ekip üyesi yaralandı; bunlardan ikisi hastaneye kaldırıldı. Gladyatör 2 ayrıca yerel halkın tepkisine yol açan Malta film Komisyonu aracılığıyla rekor kıran 50 milyon dolarlık bir geri ödeme aldı.

İlgili: Gladyatör 2’den Beklenecek En Heyecan Verici 10 Şey

Gladyatör 2 ayrıca PETA’nın atlara ve primatlara kötü muamele de dahil olmak üzere hayvan istismarı iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Yapım bu iddiaları şu sözlerle yalanladı: “herhangi bir hayvan yaralanması veya olayı yaşanmadı“Dövüş sahnesi var Gladyatör 2 Paul Mescal’ın Lucius’unun bir babun sürüsüyle dövüşmesini konu alan bu film, kısmen Johannesburg’da turistlere saldıran primatların gerçek bir videosundan esinlenmiştir. Bu sahne, yaklaşık 90 dakikalık çekimle birlikte çoktan çekildi. Scott aksini belirtmediği için öyle görünüyor devam filmi 22 Kasım 2024 yayın tarihine kadar hazır olacak.

Gladyatör şu anda Netflix ve Paramount+’ta yayınlanıyor.

Kaynak: Son Tarih • Gladyatör 2 Temp <a href=film Logosu” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/08/gladiator-2-temp-movie-logo.jpg”/>
  Gladyatör 2

  Yayın tarihi:
  2024-11-22

  Müdür:
  Ridley Scott

  Döküm:
  Paul Mescal, Denzel Washington, Connie Nielsen, Derek Jacobi, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Fred Hechinger, Pedro Pascal

  Değerlendirme:
  Henüz derecelendirilmedi

  Türler:
  Aksiyon, Dram, Epik, Tarih

  Yazarlar:
  David Scarpa

  Stüdyo(lar):
  Paramount Pictures, Universal Pictures, Scott Free Productions, Red Wagon Entertainment

  Distribütör(ler):
  Paramount Resimleri

  ön bölüm(ler):
  Gladyatör

Teknory