Gmail’e büyük Gemini güncellemesi geliyor: Gelen kutunuz için ‘CliffsNotes’ dahil 3 yeni AI özelliği

Google I/O’da arama motoru teknoloji devi, Gmail’in Gemini aracılığıyla yeni yapay zeka yetenekleri almaya hazır olduğunu söyleyerek övündü. Gemini’nin Gmail’i desteklemesiyle, yapay zeka sohbet robotundan gelen kutunuzdaki belirli e-postaları özetlemesini istemenize olanak tanıyan yeni bir alan görünecek. Özetleme, Gmail’de kullanıma sunulan tek özellik değil. İşte Google’ın popüler gelen kutusu uygulaması için duyurduğu üç özellik. AYRICA […]

Gmail’e büyük Gemini güncellemesi geliyor: Gelen kutunuz için ‘CliffsNotes’ dahil 3 yeni AI özelliği

Google I/O’da arama motoru teknoloji devi, Gmail’in Gemini aracılığıyla yeni yapay zeka yetenekleri almaya hazır olduğunu söyleyerek övündü. Gemini’nin Gmail’i desteklemesiyle, yapay zeka sohbet robotundan gelen kutunuzdaki belirli e-postaları özetlemesini istemenize olanak tanıyan yeni bir alan görünecek.

Özetleme, Gmail’de kullanıma sunulan tek özellik değil. İşte Google’ın popüler gelen kutusu uygulaması için duyurduğu üç özellik.

AYRICA BAKINIZ:

AI Temsilcileri, Fotoğraflara Sor ve daha fazlası dahil olmak üzere Google I/O’da duyurulan her şey

1. Gmail e-postalarınızı sizin için özetleyebilir

Belirtildiği gibi Google, Gmail’e biraz daha Gemini büyüsü serpiyor. Google’ın Gmail’in yeni özelliklerini göstermek için sunduğu bir örneği burada bulabilirsiniz: İlkokulda okuyan bir çocuğunuz olduğunu hayal edin. Belki söz konusu okuldan çok sayıda e-postanız vardır, ancak yine de yetişmeniz gerekiyor. Zaman kaybetmek ve bu e-postaları ayrıştırmak yerine artık Gemini’yi bir “CliffsNotes” aracı olarak kullanabilir ve bu e-postaları özetlemenize olanak tanıyabilirsiniz.


Kredi bilgileri: Google

“Maywood Park İlköğretim Okulu’ndan gelen e-postaları bana bildirin” gibi bir komut istemi kullanırsanız Gemini size kaçırdığınız her şeyin özetini verecektir ve tek bir e-postayı açmanıza gerek kalmaz.

Mashlanabilir Işık Hızı

2. Google Meet’in öne çıkanlarını alın

Diyelim ki bir saat boyunca Google Meet’i kaçırdınız ve e-postanıza gönderilen kaydın tamamını izleyecek vaktiniz yok.

Google I/O 2024 ekran görüntüsü


Kredi bilgileri: Google

Sağdaki paneli kullanarak Gemini’den toplantının ana noktalarını size anlatmasını isteyebilir, böylece ekibinize hız kazandırabilirsiniz.

3. Gemini’ye e-postalarınızdaki bilgiler hakkında sorular sorun

Google, Gemini’nin mobil cihazlardaki yeteneklerini sergilerken, yapay zeka modelinin, gelen kutunuzun derinliklerinde gömülü olsa bile sizin için bilgi bulabilmesiyle övündü.

Google I/O 2024 ekran görüntüsü


Kredi bilgileri: Google

Örneğin, Google I/O sunumunda bir demoda bir kadının “Ayakkabılarım ne zaman gelecek?” diye sorduğu görülüyordu. ve “Knicks maçı için kapılar saat kaçta açılıyor?” Size bu soruların yanıtlarını verecek doğru e-postaları bulmak için uğraşmanıza gerek yok. Bunun yerine Gemini, e-postalarınızı inceleyecek ve fazla çaba harcamanıza gerek kalmadan size yanıtları verecektir.

Google, özetleme özelliklerinin bu ay kullanıma sunulacağını, Soru-Cevap özelliklerinin ise Temmuz ayında kullanıma sunulacağını söylüyor.

Teknory