Görmek İstediğimiz Özellikler

Samsung, Android’in One UI sürümünü doldurmak için Apple’ın kendi markasını taşıyan uygulamalarıyla doğrudan rekabet etmesi gerektiğini düşünüyor ve bunun durma zamanı geldi. iPhone, piyasadaki tek premium rekabet değil ve araştırmalar, iPhone’dan Android’e geçişin bütçeyle ilgili nedenlerle yapıldığını gösteriyor; bu, eski iPhone kullanıcılarının yakında çıkacak olan Galaxy Z Flip 5 gibi pahalı bir telefon satın alma […]

Görmek İstediğimiz Özellikler

Samsung, Android’in One UI sürümünü doldurmak için Apple’ın kendi markasını taşıyan uygulamalarıyla doğrudan rekabet etmesi gerektiğini düşünüyor ve bunun durma zamanı geldi. iPhone, piyasadaki tek premium rekabet değil ve araştırmalar, iPhone’dan Android’e geçişin bütçeyle ilgili nedenlerle yapıldığını gösteriyor; bu, eski iPhone kullanıcılarının yakında çıkacak olan Galaxy Z Flip 5 gibi pahalı bir telefon satın alma ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor.

Samsung’un Android sürümü, kısaltılabilecek – ve kısaltılması gereken – kendi markasını taşıyan şaşırtıcı bir dizi uygulamayla birlikte gelir. Elbette, bir Galaxy cihazını bir monitöre, TV’ye veya bilgisayara takıldığında bir masaüstü deneyimine dönüştüren Samsung DeX gibi Samsung’un bazı uygulamaları ve özellikleri kullanışlıdır. Bir iPhone veya başka bir Galaxy cihazından geçiş işlemini basitleştiren Smart Switch de öyle.

Bundan sonra, diğer işlevleri kopyalayan birçok Samsung uygulamasıyla sular daha da bulanıklaşıyor. Bunların çoğu, iPhone’umu Bul yerine Cep Telefonumu Bul, Ev uygulaması yerine SmartThings ve Apple TV yerine Samsung TV Plus gibi iOS uygulamalarının karbon kopyaları gibi görünüyor.

Galaxy Z Flip 5 alıcıları, bir Samsung cihazı kullandıklarını bilirler; Samsung markalı uygulamaları görerek birkaç saniyede bir hatırlatmaya ihtiyaçları yoktur.

Teknory