Görüntüler ChatGPT’ye nasıl yüklenir?

ChatGPT basit bir yapay zeka kelime ustasından çok daha fazlasıdır. Yazılı etkileşimlerde üstün olsa da, görsellerin dahil edilmesi istemlerinize yeni bir soluk getirebilir ve çok daha fazla makine öğrenimi özelliğinin kilidini açabilir. Bu kılavuz, ChatGPT’ye nasıl resim yükleyebileceğinizi ve onu bir metin ustasından gerçek bir multimedya dehasına dönüştürebileceğinizi açıklayacaktır. Görüntüler masaüstünde ChatGPT’ye nasıl yüklenir? Görüntüleri […]

Görüntüler ChatGPT’ye nasıl yüklenir?

ChatGPT basit bir yapay zeka kelime ustasından çok daha fazlasıdır. Yazılı etkileşimlerde üstün olsa da, görsellerin dahil edilmesi istemlerinize yeni bir soluk getirebilir ve çok daha fazla makine öğrenimi özelliğinin kilidini açabilir. Bu kılavuz, ChatGPT’ye nasıl resim yükleyebileceğinizi ve onu bir metin ustasından gerçek bir multimedya dehasına dönüştürebileceğinizi açıklayacaktır.

Görüntüler masaüstünde ChatGPT’ye nasıl yüklenir?

Görüntüleri yüklemek için ücretli bir ChatGPT Plus veya Enterprise hesabına ihtiyacınız olacak çünkü bu özellik şu anda ücretsiz katmandaki masaüstü kullanıcıları için mevcut değil. Plus katmanına erişmek için, ChatGPT ana sayfasının yan panelindeki Planı Yükseltme simgesine tıklamanız, plan katmanınızı seçmeniz ve talimatları izlemeniz yeterlidir.

Aşama 1: ChatGPT web sitesine gidin, kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın ve yeni bir sohbet başlatın. ChatGPT-4 veya 4o modelini kullandığınızdan emin olun (seçmek için sohbet penceresinin sol üst köşesindeki açılır menüye tıklayın).

OpenAI

Adım 2: Şunu seçin: ataç simgesi sohbet ekranının altındaki bilgi istemi giriş penceresinin solunda. Bu, Google Drive’a, Microsoft OneDrive’a bağlanmayı veya görüntüyü sabit sürücünüzden yüklemeyi seçmenize olanak tanıyan üç öğeli bir menü açacaktır.

ChatGPT'de resim yükleme

OpenAI

Aşama 3: Resminizi seçin ve eklemek için tıklayın. ChatGPT .gif, .png ve .jpeg formatlarını kabul edebilir. Oradan, yapay zekanın o görüntüyle yapmasına ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içeren istemi doldurun ve sohbete başlayın.

Yüklenen bir köpek resmi hakkında sohbeti gösteren ChatGPT Plus ana ekranı

OpenAI

Mobil cihazlarda ChatGPT’ye görseller nasıl yüklenir?

Masaüstü sürümünden farklı olarak, mobil cihazlarda ChatGPT, ücretsiz kullanımda kullanıcıların cihazdan, film rulosundan ve doğrudan kameranın kendisinden görüntü yüklemesine olanak tanır.

Aşama 1: Cihazınızda ChatGPT uygulamasını açın. Ücretsiz katman kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın.

Adım 2: Tıkla “+Soldan sağa şu üç simgeyi ortaya çıkarmak için bilgi istemi giriş penceresinin solundaki ” düğmesi: kamera, film rulosu ve cihazın dahili depolama alanı. Soldaki kamera simgesini seçerseniz, (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) Kamera uygulaması Ortadaki yatay simge, daha önce çektiğiniz görüntüleri yükleyebileceğiniz kamera rulonuzu açar. Sağdaki dosya klasörü simgesi, cihazınızın yerleşik dosya sistemini açar.

Aşama 3: Yüklemek istediğiniz görselleri seçin ve tıklayın Eklemek. Aşağıdaki resim insanların ve evcil hayvanların kimliklerini korumak için kasıtlı olarak bulanıklaştırılmıştır.

Adım 4: Görüntü eklenip bilgi istemi penceresinde görünür hale geldikten sonra, o fotoğrafın içeriği hakkında yapay zekanın yanıtlamasını istediğiniz her şeyi yazın ve sağ taraftaki yukarı bakan ok düğmesini tıklayın.

Editörlerin Önerileri


Teknory