Google, Android logosunu daha dinamik ve eğlenceli hale getiriyor

TL;DR Google, yeni Bugdroid logosunu ve Android kelime işaretini resmi olarak duyurdu. Bugdroid logosu, yuvarlak ve 3 boyutlu bir avatarla tam robot fiziğine geri dönüyor. Kelime işareti aynı zamanda yuvarlatılmış “n” ve “r” harfleriyle cümle şekline de dönüştürüldü. Bir işletim sistemi olarak Android, değişikliklerden çekinmiyor. İşletim sisteminin her zaman deneylere açık olduğu biliniyor; insanlara derleme […]

Google, Android logosunu daha dinamik ve eğlenceli hale getiriyor

TL;DR

  • Google, yeni Bugdroid logosunu ve Android kelime işaretini resmi olarak duyurdu.
  • Bugdroid logosu, yuvarlak ve 3 boyutlu bir avatarla tam robot fiziğine geri dönüyor.
  • Kelime işareti aynı zamanda yuvarlatılmış “n” ve “r” harfleriyle cümle şekline de dönüştürüldü.

Bir işletim sistemi olarak Android, değişikliklerden çekinmiyor. İşletim sisteminin her zaman deneylere açık olduğu biliniyor; insanlara derleme yapabilecekleri mükemmel bir temel sağlıyor ve daha sonra tam hızda çalışmalarına olanak tanıyor. Google da aynı idealleri yeni Android logosuyla yeniliyor ve son birkaç aydır gördüğümüz yeni Bugdroid’e nihayet damgasını vuruyor.

Bugdroid logosunun Android tarihinde önemli bir yeri var. Tam gövdeli logo olarak başlayan logo, ilk başta hafif bir renk yenilemesine uğradı ve ardından 2019’da onu Bugdroid “kafası” ile sınırlayan daha önemli bir yeniden tasarıma sahip oldu. Şimdi Google, robotun vücudunun geri kalanını geri getiren Bugdroid’in yeni 3D avatarını resmen duyurdu.

Yeni Android bugdroid logosu 3D

Google, yeni logonun “Google marka paletini tamamlamanın yanı sıra uyarlanabilir olması için Materyal tasarımından ilham aldığını” söylüyor. Robotun tam vücut görünümü, dijital ve gerçek yaşam ortamları arasında kolayca geçiş yapmasına olanak sağlamaya odaklanmıştır. Yeni logo daha fazla yerde, özellikle de Android’in insanlarla, topluluklarla ve kültürel anlarla bağlantı kurduğu yerlerde görünecek.

Gördüğümüz gibi yeni Bugdroid Android logosu da dinamiktir ve tıpkı platformda olduğu gibi farklı görünümlere bürünür. Önceki duyurularda bazı avatarlar görmüştük ve diğerlerinin bu yeni logo üzerinde sihirlerini nasıl kullanacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Android'in yeni logosu 1

Google ayrıca yeni kelime işaretini de onayladı. Önceden, kelime işareti olarak “android” her zaman küçük harfle yazılıyordu. Artık Google, “A”yı büyük harfle yazıyor ve “n” ile “r”yi yuvarlıyor, bu da bize Google logosunu ve kelime işaretini daha iyi tamamlayan yeni bir kelime işareti sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra Google, daha basit Android markasını da yineledi. Android 14 yalnızca “Android 14″tür ve herkese açık olarak kullanılan tatlı takma adının kaldırılması, sürümlerin ve marka bilinci oluşturmanın dünya çapında anlaşılmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Tatlı kod adları hala dahili olarak kullanılıyor ve bazı durumlarda bu sürüm için Android paskalya yumurtasına lezzet katıyorlar.

Yeni logo ve logo hakkındaki düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin!

Google, Android logosunu daha dinamik ve eğlenceli hale getiriyor

Teknory