Google, Android’e harika bir Samsung arama özelliği getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, telefon görüşmeleri sırasında kısa mesajla yanıt verme özelliğini duyurdu. Bu, telefon görüşmesi sırasında konuşmak zorunda olmadığınız anlamına gelir. Bu özellik, Samsung’un akıllı telefonlarda Bixby Text Call’u piyasaya sürmesinden bir yıl sonra geldi. Samsung, yaklaşık bir yıl önce şık Bixby Metin Araması özelliğini duyurdu; arayan kişiye mesaj yazmanıza ve […]

Google, Android’e harika bir Samsung arama özelliği getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, telefon görüşmeleri sırasında kısa mesajla yanıt verme özelliğini duyurdu.
  • Bu, telefon görüşmesi sırasında konuşmak zorunda olmadığınız anlamına gelir.
  • Bu özellik, Samsung’un akıllı telefonlarda Bixby Text Call’u piyasaya sürmesinden bir yıl sonra geldi.

Samsung, yaklaşık bir yıl önce şık Bixby Metin Araması özelliğini duyurdu; arayan kişiye mesaj yazmanıza ve mesajın ona yüksek sesle okunmasına olanak tanıyor. Bu sayede çağrı alırken konuşmak zorunda kalmazsınız.

Google, bir blog yazısında şöyle açıkladı: “Ayrıca, yakında telefon görüşmeleri sırasında yüksek sesle okunan bir yanıta kısa mesaj göndererek yanıt verme olanağına sahip olacaksınız; bu, çağrıları duymanıza veya sesinizle yanıt vermenize gerek kalmadan çağrıları yanıtlamanızı mümkün kılacak.” daha fazla ayrıntı.

Android metin araması: Erişilebilirlik açısından büyük bir kazanç

Bu nedenle, bu Android metin araması özelliğinin şimdilik belirli bölgelerle sınırlı olup olmayacağı belli değil. Ayrıca desteklenen diller (en azından İngilizce olduğunu tahmin ediyoruz) veya belirli cihaz gereksinimlerinin olup olmadığı hakkında da bir bilgi yok. Bununla birlikte, bunun Piksel Özellik Düşüşü yerine Android Özellik Düşüşü kapsamında duyurulduğu göz önüne alındığında, bunun Pixel’e özel bir özellik olmaması mantıklıdır.

Yine de bu özelliğin yaygın olarak kullanılabilir olmasını umuyoruz. Bu, konuşma bozukluğu olan kişiler veya telefonda konuşmak istemeyen kişiler için son derece yararlı olabilir.

Kısa mesajla arama özelliğinin kullanılabilirliğini ve cihaz gerekliliklerini Google’a sorduk. Şirket bize geri döndüğünde makaleyi güncelleyeceğiz.

Google, Android’e harika bir Samsung arama özelliği getiriyor

Teknory