Google Arama’yı kullanarak kolayca resim oluşturun

TL;DR Artık doğrudan Google Arama’da görsel oluşturmak için yapay zekayı kullanabilirsiniz. Tıpkı diğer resim oluşturucular gibi çalışır ancak artık doğrudan Arama metin kutusunda rahatlıkla bulunur. Bunun çalışması için Arama Üretken Deneyimine (SGE) erişmeniz gerekecek. Bir AI görüntü oluşturucuya ihtiyacınız varsa, çok sayıda seçenek var. Midjourney, Dall-E gibi popüler bir tanesidir. Ancak görselleri muhtemelen her gün […]

Google Arama’yı kullanarak kolayca resim oluşturun

TL;DR

  • Artık doğrudan Google Arama’da görsel oluşturmak için yapay zekayı kullanabilirsiniz.
  • Tıpkı diğer resim oluşturucular gibi çalışır ancak artık doğrudan Arama metin kutusunda rahatlıkla bulunur.
  • Bunun çalışması için Arama Üretken Deneyimine (SGE) erişmeniz gerekecek.

Bir AI görüntü oluşturucuya ihtiyacınız varsa, çok sayıda seçenek var. Midjourney, Dall-E gibi popüler bir tanesidir. Ancak görselleri muhtemelen her gün ziyaret ettiğiniz daha uygun bir yerde oluşturabilseydiniz harika olmaz mıydı?

Bunu yaptığı için Google’a teşekkür edebilirsiniz. Bugün, Google duyurdu Google Arama’da bir resim oluşturmanıza olanak tanıyor. Bu, Google.com’a gidip standart bir anahtar kelime araması yapıyormuş gibi görsel isteminizi yazabileceğiniz anlamına gelir. Bunu yaptığınızda, Google size o görüntüyü, yalaklık bölünmesini sağlayacaktır.

Bu yeni özellik, Google’ın Arama Üretken Deneyiminin (SGE) bir parçasıdır. Erişmek için bu programa kaydolmanız gerekir. Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamanız, istemlerinizi İngilizce olarak yayınlamanız ve 18 yaşın üzerinde olmanız gerekir.

Google, bu yeni aracın güvenliğine çok önem verdiğini açıkça belirtiyor. Şirket, kötüye kullanımı önlemek için projeye önemli korkuluklar koydu. Örneğin, Google Arama aracılığıyla mevcut yasaklı kullanım politikasını ihlal edecek bir görsel oluşturamazsınız. Bu, yanıltıcı veya zararlı içerik oluşturulamayacağı anlamına gelir. Ek olarak, oluşturulan her görüntü, yapay zeka tarafından oluşturulduğunu kanıtlayan meta veriler ve gömülü bir filigranla birlikte gelecek.

Google Arama’da resim oluşturma: Bir örnek

EkimSGE Magoo 04 FİNAL

Bu yeni aracın nasıl çalıştığını göstermek için Google yukarıdaki GIF’i oluşturdu. Bu, “şef şapkası giyen ve kahvaltı hazırlayan bir kapibara resmi çizin” istemini giren bir kullanıcıyı gösteriyor. Kullanıcı bunu doğrudan Google.com’un ana sayfasından, hepimizin her gün kullandığı aynı metin kutusundan yapar.

SGE, istem kullanılarak oluşturulan dört görüntüyü saniyeler içinde döndürür. Daha sonra resimlerden birine dokunup “Düzenle” düğmesine basıyorlar, bu da üzerinde daha fazla ince ayar yapmalarına olanak tanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamama, SGE’ye erişimim olmasına ve 18 yaşın üzerinde olmama rağmen bu yeni aracı çalıştıramadım. Önümüzdeki birkaç gün içinde geniş çapta kullanıma sunulması mümkün, ancak Google bu kadar net bir açıklama yapmadı.

Diğer yeni SGE araçları

Bu görsel oluşturucunun dışında Google, mevcut bazı Bard özelliklerini de Arama metin kutusuna getiriyor. Örneğin artık SGE’den size bir kısa öykü veya konuşma yazma fikri vermesini isteyebilirsiniz. Örneğin, Google’dan “bir düğünde sağdıç için kadeh kaldırmasını” isteyebilirsiniz. Google sizin için taslağı oluşturacaktır ve oradan taslağın daha kısa, daha uzun veya farklı bir tarzda yapılmasını isteyebilirsiniz.

Ayrıca bu taslakları hızla Dokümanlar’a veya Gmail’e aktarabilirsiniz.

Google Arama’yı kullanarak kolayca resim oluşturun

Teknory