Google Asistan üçüncü taraf Notlar ve Listeler entegrasyonu sona eriyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Google, Google Asistan ile üçüncü taraf entegrasyonunu sonlandırmayı planlıyor. Kullanıcılar artık Google dışı uygulamalarda not veya liste oluşturmak için Google Asistan’ı kullanamayacak. Entegrasyon desteği 20 Haziran’da sona erecek. Google Asistan, hızlı bir şekilde notlar ve listeler oluşturmanın kolay bir yoludur. Bazı kişiler notlarını/listelerini Google Keep’te tutarken diğerleri üçüncü taraf […]

Google Asistan üçüncü taraf Notlar ve Listeler entegrasyonu sona eriyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Google Asistan ile üçüncü taraf entegrasyonunu sonlandırmayı planlıyor.
  • Kullanıcılar artık Google dışı uygulamalarda not veya liste oluşturmak için Google Asistan’ı kullanamayacak.
  • Entegrasyon desteği 20 Haziran’da sona erecek.

Google Asistan, hızlı bir şekilde notlar ve listeler oluşturmanın kolay bir yoludur. Bazı kişiler notlarını/listelerini Google Keep’te tutarken diğerleri üçüncü taraf bir hizmet kullanmayı tercih eder. Ne yazık ki, üçüncü taraf bir uygulama kullanırsanız bu artık mümkün olmayacak.

Bugün, Herhangi Bir Liste – alışveriş listeleri oluşturmanıza ve paylaşmanıza izin veren bir uygulama – Google Asistan entegrasyonunun sona erdiğini duyurdu. Ama sadece AnyList değil; Google, Google dışı tüm uygulamalar için Google Asistan Notlar ve Listeler entegrasyonunu sonlandırıyor.

Şu anda, AnyList, Any.do ve Bring! gibi uygulamalarda listeler/notlar oluşturmak için herkes Asistan’ı kullanabilir! Bakkal Alışveriş Listesi. Ancak bu durum, desteğin kapatılacağı 20 Haziran 2023 tarihinde değişecektir.

Kullanıcılar artık not/liste oluşturamayacak, aynı zamanda daha önce Google Asistan ile oluşturulan notlar/listeler de kaybolacak gibi görünüyor. Üzerinde Asistan destek sayfası, “Eski listelerim nerede?” bölümünde şirket, bu notların/listelerin 20 Haziran’da da artık kullanılamayacağını belirtiyor.

Google dışı bir liste hizmeti kullanılarak Google Asistan ile oluşturulan notlar veya listeler 20 Haziran 2023’ten sonra kullanılamayacaktır.

Ancak teknoloji devi, bu verileri son teslim tarihinden önce kaydetmenin bir yolunu sunuyor.

Bilgilerinizi Google Asistan’dan kaydetmek için:

  1. git paket servisi.google.com
  2. Asistan notları ve listeleri’ni seçin.
  3. Bilgilerinizi kaydedin.

Google ayrıca “Google Alışveriş’te sesiniz ile oluşturduğunuz listelerin Google Keep’e kaydedileceğini” belirtiyor. Ancak, üçüncü taraf liste hizmetleri tarafından oluşturulan alışveriş listelerinin Google Keep ile senkronize edilmeyeceğine dikkat çekiyor.

Android Yetkilisi yorum için Google’a ulaştı. Paylaşacak daha fazla bilgiye sahip olur olmaz bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Google Asistan üçüncü taraf Notlar ve Listeler entegrasyonu sona eriyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow