Google, Bard’a daha fazla odaklanmak için sanal asistan ekibini yeniden yapılandırıyor

Rita El Khoury / Android Otoritesi TL;DR Google Asistan’ın iş birimi başkan yardımcısı ve başkanı Sissie Hsiao, kuruluşta yapılacak değişiklikleri duyurdu. Google, Bard’a daha fazla odaklanmak için sanal asistan birimini yeniden düzenleyecek. Takımdan önemli bir lider istifa ediyor. Google’ın bu yılki birincil odak noktalarından birinin, ChatGPT’ye verdiği yanıt olan Bard olduğu bir sır değil. Bard’ın […]

Google, Bard’a daha fazla odaklanmak için sanal asistan ekibini yeniden yapılandırıyor

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Asistan’ın iş birimi başkan yardımcısı ve başkanı Sissie Hsiao, kuruluşta yapılacak değişiklikleri duyurdu.
  • Google, Bard’a daha fazla odaklanmak için sanal asistan birimini yeniden düzenleyecek.
  • Takımdan önemli bir lider istifa ediyor.

Google’ın bu yılki birincil odak noktalarından birinin, ChatGPT’ye verdiği yanıt olan Bard olduğu bir sır değil. Bard’ın gelişimini daha fazla desteklemek için kuruluş, sanal asistan biriminin yardımına başvuruyor.

Buna göre CNBC, Başkan yardımcısı ve Google Asistan iş birimi başkanı Sissie Hsiao, bir notta sanal asistan ekibinin bazı yeniden yapılanmalardan geçeceğini duyurdu. Yeniden yapılanma, birimin şirketin AI sohbet botu üzerinde çalışmaya büyük ölçüde öncelik vermesi için bir harekettir.

Notta Hsiao, doğrudan Hsiao’ya rapor veren Google Asistan’ın mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Jianchang Mao’nun kişisel nedenlerle şirketten ayrıldığını ortaya koyuyor. Yerine Google’ın ticaret organizasyonunun eski başkan yardımcısı Peeyush Ranjan’ın geçeceği bildiriliyor.

Bu değişikliğe ek olarak, Google Asistan mühendislik başkan yardımcısı Amar Subramanya artık Bard ekibinin mühendislik çalışmalarına liderlik ediyor. Notta ayrıca, daha önce bu mühendislik çalışmalarına liderlik etmekten sorumlu olan Trevor Strohman’ın Bard için “Alan teknoloji Lideri” olarak devam edeceği belirtildi.

Bu değişiklik ve sanal asistan biriminin Bard’a daha fazla odaklanması, şirketin Bard ve Google Asistan için planları olduğunu gösterebilir. Liderlik, Bard’ı Google Asistan’ın göründüğü Nest akıllı hoparlörler, Pixel telefonlar ve hatta Android Auto gibi tüm ürünlere entegre etmek isteyebilir.

Google, Bard’a daha fazla odaklanmak için sanal asistan ekibini yeniden yapılandırıyor

Teknory