Google, bir Pixel duvar kağıdı oluşturucu da dahil olmak üzere 20’den fazla AI ürününü tanıttığı için paniğe kapıldı

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR ChatGPT gibi tehdit amaçlı yapay zeka ürünleri, Google’ı yapay zeka ürünlerinde hızla geliştirme yapmaya sevk etti. Google’ın bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı 20’den fazla AI ürününe sahip olduğu bildiriliyor. Ürünlerin bir kısmı geliştiriciler için, diğerleri ise tüketiciler için olacak ChatGPT popülerlik kazanmaya başladığında, Google’ın ürünü işi için büyük […]

Google, bir Pixel duvar kağıdı oluşturucu da dahil olmak üzere 20’den fazla AI ürününü tanıttığı için paniğe kapıldı

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • ChatGPT gibi tehdit amaçlı yapay zeka ürünleri, Google’ı yapay zeka ürünlerinde hızla geliştirme yapmaya sevk etti.
  • Google’ın bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı 20’den fazla AI ürününe sahip olduğu bildiriliyor.
  • Ürünlerin bir kısmı geliştiriciler için, diğerleri ise tüketiciler için olacak

ChatGPT popülerlik kazanmaya başladığında, Google’ın ürünü işi için büyük bir tehdit olarak gördüğüne dair haberler çıktı. Bu tehdide yanıt olarak, Google’ın yapay zeka gelişimini hızlandırdığı ve bu yıl açıklanmaya hazır 20’den fazla yapay zeka projesi olabileceği görülüyor.

gelen bir rapora göre New York Times, Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, şirket yöneticileriyle ChatGPT ve Arama işi için oluşturduğu tehlike hakkında birkaç toplantı yaptı. Bu, ikilinin 2019’dan beri şirketle çoğunlukla etkileşimli bir yaklaşım benimsediği ve CEO Sundar Pichai’nin dizginleri eline almasına izin verdiği düşünüldüğünde kayda değer bir gelişme.

Google yöneticilerinin şu anda hissettiği endişe, Pichai’nin “kırmızı kod” ilan etmesine, ekipleri mevcut projelerden çekmesine ve bunun yerine yapay zeka ürünleri oluşturmak için çalıştırmalarına yol açtı.

Eski Google araştırma direktörü D. Sivakumar, “Bu, Google için önemli bir güvenlik açığı anı” dedi. “ChatGPT, ‘İkna edici yeni bir arama deneyiminin nasıl görünebileceğini işte burada’ söyleyerek bir kazık attı.”

Alarma bastığından beri, görünüşe göre Google bu yıl 20’den fazla yeni AI ürününü ortaya çıkarmayı ve arama motorunun chatbot özelliklerine sahip bir sürümünü sergilemeyi planlıyor. New York Times. Şirketin ayrıca Mayıs I/O 2023 etkinliğinde bazı ürünleri tanıtmayı planladığı bildiriliyor.

Google’ın şu anda üzerinde çalıştığı ürünlerin geliştiriciler ve tüketiciler için olduğu söyleniyor. Bu ürünlerden biri de Android telefonlar için uygulama geliştirmeyi kolaylaştıran Colab Plus Android Studio adlı bir araçtır. Bir diğer ürünün de Pixel telefonlar için duvar kağıdı üreticisi olduğu söyleniyor. New York Times videoları yeni bir tane oluşturarak özetleyen bir araçtan da bahsediyor.

Rapora göre Pichai, ekiplerin kendi incelemelerini yapmalarına izin vermenin bir yolunu bularak ürün onay incelemelerini hızlandırmaya bile çalışıyor. Bu amaçla şirket, “teknolojinin adil ve etik olmasını sağlamaya çalışan” çalışanları yapay zeka projelerini daha hızlı onaylamaya zorlamak için “Yeşil Şerit” girişimini oluşturdu.

Söylendiği gibi, çaresiz zamanlar çaresiz önlemler gerektirir ve şu anda Google bu duruma ulaşmış bir şirket gibi görünüyor.

Google, bir Pixel duvar kağıdı oluşturucu da dahil olmak üzere 20’den fazla AI ürününü tanıttığı için paniğe kapıldı

Teknory