Google Chrome’da Otomatik Güncellemeler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Chrome’un bir avantajı, kullanıcıların çevrimiçi güvenliğini sağlamak için ne sıklıkta güncellendiğidir. Bu güncellemeler yararlı olsa da, bazı kullanıcılar bunları devre dışı bırakmak isteyebilir. Chrome’da otomatik güncellemeleri nasıl kapatacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, tüm önemli teknoloji cihazlarını kullanarak Chrome güncellemelerini kapatmanın birkaç yolunu gösterir. Mac’te Chrome’da Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma Mac’te güncellemeleri […]

Google Chrome’da Otomatik Güncellemeler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Chrome’un bir avantajı, kullanıcıların çevrimiçi güvenliğini sağlamak için ne sıklıkta güncellendiğidir. Bu güncellemeler yararlı olsa da, bazı kullanıcılar bunları devre dışı bırakmak isteyebilir.

Chrome’da otomatik güncellemeleri nasıl kapatacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, tüm önemli teknoloji cihazlarını kullanarak Chrome güncellemelerini kapatmanın birkaç yolunu gösterir.

Mac’te Chrome’da Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

Mac’te güncellemeleri kapatmak için birkaç yöntem kullanabilirsiniz.

Güncelleme Klasörünü Yeniden Adlandırarak Devre Dışı Bırakma

Mac’inizde otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmanın ilk yolu, güncelleme klasörünü yeniden adlandırmaktır. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Basmak “Gitmek” üst menüde. Bu seçeneği görmüyorsanız, masaüstünüzde herhangi bir yeri tıklayın veya “Bulucu” ve düğme görünmelidir.
 2. Seçmek “Kütüphane” açılır menüden
 3. Aşağı kaydır ve aç “Google.”
 4. seçin “GoogleYazılım Güncellemesi” dosya.
 5. Seçmek “Dosya” üst menüden.
 6. Basmak “Bilgi almak,” klasörün adını seçin ve yeniden adlandırın. kullanmanızı öneririz “Güncelleme yok” Veya benzeri. seçmeniz gerekebileceğini unutmayın. “kilit” simgesine tıklayın ve klasörü yeniden adlandırmak için parolanızı girin.
 7. Seçme “Geri dönmek” klavyenizde.
 8. öğesini seçerek Mac’inizi yeniden başlatın. “ElmaSol üst köşedeki ” simgesi ve ardından “Tekrar başlat.”
 9. Sonuçları test etmek ve Chrome güncellemelerinin devre dışı bırakıldığından emin olmak için tarayıcınızı açın ve şunu yazın: chrome://ayarlar/yardım adres çubuğunda.
 10. Tarayıcı güncellemeleri otomatik olarak indirmeye çalışacaktır. Tarayıcının bunları indiremediğini belirten bir hata mesajı görürseniz otomatik güncellemeleri başarıyla devre dışı bırakmışsınız demektir. Ancak, Chrome’un güncellemeleri indirdiğini görürseniz, aşağıdaki diğer yöntemlerden birini deneyin.

Otomatik Güncelleme URL’sini Değiştirerek Devre Dışı Bırakma

Bir Mac cihazında otomatik Chrome güncellemelerini kapatmanın başka bir yolu da otomatik güncelleme URL’sini değiştirmektir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Açık “Bulucu.”
 2. Seçmek “Uygulamalar” soldaki menüde
 3. Sağ tık “Google Chrome.uygulaması.” İzleme dörtgeni veya Magic Mouse kullanıyorsanız, iki parmağınızı kullanarak simgeye çift tıklayın veya “Kontrol” simgesine tıklarken düğmesine basın.
 4. Bir açılır liste görünecektir. Seçme “Paket içeriğini göster.”
 5. Bulun ve açın “Bilgi.plist” bir XML kod düzenleyicisinde. Dosyayı çift tıklatarak varsayılan kod düzenleyiciyi kullanabilirsiniz. Ayrıca dosyaya sağ tıklayıp, “Bununla aç,” ve düzenleyiciyi seçin.
 6. Çift tıklama “KSGüncelleme URL’si” ve onu istediğiniz gibi değiştirin.
 7. Seçme “Dosya” üstte ve seç “Kaydetmek.”
 8. Sonuçları test etmek ve Chrome güncellemelerinin devre dışı bırakıldığından emin olmak için, “Krom” Ve git chrome://ayarlar/yardım
 9. Güncellemelerin mümkün olmadığını bildiren bir hata mesajı görürseniz, güncellemeleri başarıyla devre dışı bırakmışsınız demektir. Chrome en son güncellemeleri indirirse bu yöntem işinize yaramaz, bu nedenle başka bir seçeneği denemekten çekinmeyin.

Güncelleme Aralığını Değiştirerek Devre Dışı Bırakma

Mac kullanıcıları, güncelleme aralığını değiştirerek otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Öğle yemeği “Bulucu” (alttaki mavi-beyaz simge).
 2. Seçme “Gitmek” ve sonra seç “Klasöre git.”
 3. Tip “~/Kütüphane/Tercihler” ve bas “Girmek.”
 4. Bul ve aç “com.google.Keystone.Agent.plist” bir XML editörü ile.
 5. Anahtar dizesini şundan değiştirin: “1800” ile “0” ve dosyayı kaydedip kapatın.
 6. basın “büyüteç” sağ üst köşedeki simge.
 7. yazmaya başla “Terminal” ve açın.
 8. Terminalde şu komutu yazın: defaults write com.google.Keystone.Agent checkInterval 0
 9. Google Chrome Güncellemelerinin devre dışı bırakıldığını doğrulamak için açın “Krom” ve ziyaret edin chrome://ayarlar/yardım
 10. Bir hata mesajı görürseniz, yöntem çalıştı ve otomatik güncellemeler devre dışı bırakıldı. Chrome güncellemeleri indirdiyse, bu yöntem başarılı olmadı.

Bir Windows PC’de Chrome’da Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

Windows kullanıcıları, otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmak için dört farklı yöntem kullanabilir. Aşağıdaki yöntemlerden birini seçin ve devam edin.

Güncelleme Hizmetlerini Kapatarak Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

Windows’ta otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmanın ilk yöntemi, güncelleme hizmetlerini devre dışı bırakmayı içerir. Adımları tartışmadan önce, açık olan tüm çalışmaları kaydetmeyi unutmayın çünkü son adımda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek.

Google Chrome güncelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler:

 1. Tıkla “Pencereler” logosu (Başlat menüsü) sol alt köşede.
 2. Tip “Koşmak” arama çubuğunda ve uygulamayı açın.
 3. Girmek “msconfig” metin kutusunda ve seçin “TAMAM” veya basın “Girmek” Windows Sistem Yapılandırması penceresini başlatmak için.
 4. Gitmek “Hizmetler” sekme.
 5. yanındaki onay kutusunu işaretleyin “Bütün Microsoft Servisleri’ni gizle.”
 6. Bulun ve işaretini kaldırın “Google Güncelleme Hizmeti (gupdate)” Ve “Google Güncelleme Hizmeti (gupdatem).”
 7. Seçme “Uygula” ve sonra seç “TAMAM.”
 8. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 9. Chrome güncellemelerini başarıyla devre dışı bıraktığınızı kontrol etmek için “Krom” tarayıcı ve tür chrome://ayarlar/yardım adres çubuğunda.
 10. Güncellemeleri kontrol ederken bir hata oluştuğunu söyleyen bir mesaj görürseniz, güncellemeleri başarıyla devre dışı bıraktınız demektir. Tarayıcı güncellemeleri kontrol etmeye başlarsa başka bir yöntem deneyin.

Güncelleme Klasörünü Yeniden Adlandırarak Devre Dışı Bırakma

Chrome’da otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmanın başka bir yöntemi de güncelleme klasörünü yeniden adlandırmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Öğle yemeği “Dosya Gezgini.” Bu, ekranınızın altındaki klasör simgesidir.
 2. Erişim “C:Program Dosyaları (x86).” Google, 64 bit sürümü 64 bit sistemlere yükler, ancak güncelleme klasörü 32 bit klasöründe bulunur.
 3. “Google” dosya.
 4. Bul ve sağ tıkla “Güncelleme” dosya.
 5. Seçmek “Yeniden isimlendirmek” ve klasör için yeni bir ad girin. kullanmanızı öneririz “Güncelleme yok” Veya benzeri.
 6. Chrome güncellemelerinin devre dışı bırakıldığını doğrulamak için şunu başlatın: “Krom” Ve git chrome://ayarlar/yardım
 7. Yöntem işe yaradıysa, tarayıcının güncellemeleri bulamadığını bildiren bir hata mesajı görürsünüz. Tarayıcı güncellemeleri indirmeye devam ederse başka bir yöntem denemeniz gerekir.

Kayıt Defterini Düzenleyerek Devre Dışı Bırakma

Windows kullanıcıları, kayıt defterini düzenleyerek otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakabilir. Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. basın “Pencereler” “Başlat menüsü”nü açmak için sol alt köşedeki tuşa basın.
 2. Tip “Koşmak” arama çubuğunda ve uygulamayı başlatın.
 3. Tip “regedit” metin kutusunda ve tıklayın “TAMAM” veya basın “Girmek” Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için. Kayıt Defteri Düzenleyicisinin sisteminizi değiştirmesine izin vermeniz istenebilir. Düzenleyiciyi kullanarak dosya düzenlemenin sisteminize kalıcı zarar verebileceğini unutmayın, bu nedenle dikkatli ilerleyin.
 4. “HKEY_LOCAL_Makine” dosya.
 5. git “YAZILIM,” sonra sağ tıklayın “Politikalar” dosya.
 6. Üzerinde gezdirmek “Yeni” ve Seç “Anahtar.”
 7. Anahtarı sağ tıklayın ve yeniden adlandırın “Google.”
 8. Yeni klasörü oluşturduktan sonra, sağ tıklayın “Google” az önce oluşturduğunuz klasör.
 9. Üzerinde gezdirmek “Yeni” ve seç “Anahtar.”
 10. Yeni anahtarı sağ tıklayın ve adlandırın “Güncelleme.”
 11. Gitmek “Güncelleme” klasör ve herhangi bir yere sağ tıklayın.
 12. Seçme “Yeni” ve Seç “DWORD (32-bit) değeri.”
 13. DWORD’u adlandırın “Varsayılanı güncelle” tırnak işareti olmadan.
 14. Çift tıklama “Varsayılanı güncelle” “Düzenle” penceresine erişmek için
 15. Girmek “0” “Değer verisi”nin altında ve tıklayın “TAMAM.” Bu komut, Chrome’a ​​güncellemeleri indirmemesini söyler.
 16. Chrome güncellemelerinin başarıyla devre dışı bırakılıp bırakılmadığını görmek için “Chrome” tarayıcınızı açın ve “chrome://settings/help”e gidin. Bir ünlem işareti ve bir hata mesajı, tarayıcının güncellemeleri bulamadığı anlamına gelir. Aksi takdirde, başka bir yöntem deneyin.

Windows Hizmet Yöneticisini Kullanarak Devre Dışı Bırakma

Windows’ta otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmanın son yöntemi, Windows Hizmet Yöneticisi’ni kullanmayı içerir. Bu yöntemi denemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat “Başlangıç ​​menüsü,” tip “Koşmak,” ve uygulamayı açın.
 2. Tip “hizmetler.msc” metin kutusunda ve seçin “TAMAM” veya basın “Girmek.”
 3. Aşağı kaydırın ve sağ tıklayın “Google Güncelleme Hizmeti (gupdate)” ve Seç “Özellikler.”
 4. Emin olmak “Engelli” “Başlangıç ​​türü” altında seçilir.
 5. Bir sonraki girişi sağ tıklayın, “Google Güncelleme Hizmeti (gupdatem).” Seçmek “Özellikler.”
 6. Emin olmak “Engelli” “Başlangıç ​​türü” altında seçilir.
 7. Otomatik Chrome güncellemelerini başarıyla engellediğinizi doğrulamak için yeniden başlatın “Pencereler,” öğle yemeği “Krom,” sonra ziyaret et chrome://ayarlar/yardım Güncellemelerin mümkün olmadığını belirten bir hata mesajı görürseniz, otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmışsınızdır.

Bir iPhone’da Chrome için Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

İyi haber şu ki, iPhone’larda otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmak mümkün. Kötü haber şu ki Bunu yapmanın tek yolu, yüklü her uygulama için güncellemeleri devre dışı bırakmaktır.. Bunu yapabilirsiniz, ancak bunun cihazınızın performansını ve güvenliğini etkileyebileceğini unutmayın.

İşte iPhone’unuzdaki otomatik güncellemeleri nasıl devre dışı bırakacağınız:

 1. git “Ayarlar.”
 2. Musluk “Uygulama mağazası.”
 3. Kapamak “Uygulama Güncellemeleri” kaydırıcıyı kullanarak. Geçişi değiştirdikten sonra hiçbir uygulama otomatik olarak güncellenmez. Her uygulamayı manuel olarak güncelleyebilirsiniz. “Uygulama mağazası,” bekleyen güncellemeleri kontrol etme ve “Güncelleme” Güncellemek istediğiniz uygulamaların yanındaki

Bir Android Cihazda Chrome’da Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

Birçok Android kullanıcısı, cihazlarında Chrome’un keyfini çıkarır. Tarayıcının otomatik olarak güncellenmesini istemiyorsanız, birkaç tıklamayla kapatabilirsiniz. Ancak, Android cihazların bireysel uygulamalar için otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmanıza izin vermediğini unutmayın. Yalnızca Android’de yüklü tüm uygulamalar için otomatik güncellemeleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmaya karar verirseniz, potansiyel riskleri bilmelisiniz. Zamanla, cihazınızın performansı ve güvenliği tehlikeye girebilir.

Android cihazınızda otomatik Chrome güncellemelerini kapatmak için şu adımları izleyin:

 1. Başlat oyun mağazası.”
 2. seninkini seç “profil fotoğrafı” sağ üst köşede
 3. git “Ayarlar.”
 4. Seçmek “Ağ tercihleri.”
 5. Musluk “Uygulamaları otomatik güncelle.”
 6. Seçme “Uygulamaları otomatik güncellemeyin.”

Chrome Güncellemeleri SSS’lerini devre dışı bırakın

Otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmak riskli midir?

Otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakmak kesinlikle risklidir. Birçok güncelleme, cihazınızı güvende tutan güvenlik yamaları içerir. Otomatik güncellemeleri kapatmak, cihazınızı açığa çıkarabilir ve internetteki güvenliğini tehlikeye atabilir. Otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bıraksanız bile, Google’ın engellenemeyecek bazı güncellemeleri zorlayabileceğini unutmayın.

Chrome Güncellemelerini Devre Dışı Bırakmak veya Devre Dışı Bırakmamak

Birçok kişi, otomatik Chrome güncellemelerini rahatsız edici bulur ve bunları devre dışı bırakmaya karar verir. Otomatik Chrome güncellemelerini devre dışı bırakabilseniz de, riskleri bilmek çok önemlidir. Chrome tarayıcınızı güncellememeyi seçmek sizi siber saldırı riskine sokar ve tüm ağınızın güvenliğini tehlikeye atar.

Teknory