Google Drive’ın belge tarama özelliği artık iPhone’da mevcut

Bir iPhone kullanıcısıysanız, muhtemelen Google Drive’ın oldukça kullanışlı, yerleşik bir belge tarama özelliğine sahip olduğunu bilmiyordunuz. Artık bu özellik daha da iyi hale geldi. Buna göre Google, tarayıcının artık sağ alt köşede özel bir düğmesi var. Ayrıca, en iyi taramayı daha hızlı elde etmenize yardımcı olan otomatik yakalama özelliğine de sahiptir. Kamera vizörü belgenizi mümkün […]

Google Drive’ın belge tarama özelliği artık iPhone’da mevcut

Bir iPhone kullanıcısıysanız, muhtemelen Google Drive’ın oldukça kullanışlı, yerleşik bir belge tarama özelliğine sahip olduğunu bilmiyordunuz.

Artık bu özellik daha da iyi hale geldi. Buna göre Google, tarayıcının artık sağ alt köşede özel bir düğmesi var. Ayrıca, en iyi taramayı daha hızlı elde etmenize yardımcı olan otomatik yakalama özelliğine de sahiptir. Kamera vizörü belgenizi mümkün olan en iyi tarama için konumlandırmanıza yardımcı olacaktır ve belgeleri film rulonuzdan içe aktarma seçeneği de mevcuttur.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Vision Pro: Bu ‘seyahat’ özelliği, kaotik hayatınızdan kaçmanızı sağlar

Bunun iPhone ile ne alakası var diye sorabilirsiniz. Google nihayet tarayıcıyı tüm yeni özelliklerle birlikte iOS’ta kullanılabilir hale getirdi.

Özelliğe erişmenin iki yolu vardır. iOS cihazınızda Drive uygulamasını açıp yeni kamera düğmesine dokunun veya “+” simgesine dokunup Tara’ya basın. Gerekiyorsa tek oturumda birden fazla sayfa tarayabilir, filtre uygulayabilir veya belgeyi taradıktan sonra kırpabilirsiniz.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Google Drive ekosisteminizden en iyi şekilde yararlanmanın 10 yolu


Google Drive’ı iPhone’umda en son sürüme güncelledim ve bu özelliği hâlâ göremiyorum, ancak Google, özelliğin 28 Kasım’dan itibaren üç gün içinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulacağını söylüyor.

Apple’ın Notes’ta yerleşik olarak benzer bir özelliği vardır. Erişmek için iPhone’unuzda Notes’u açın, kamera düğmesine dokunun ve taramayı başlatın. Biraz gereksiz yere Notes’a bağlı olmasına rağmen oldukça iyi çalışıyor – Belgeleri doğrudan Fotoğraflar depolama alanınıza tarayabilmenizi tercih ederim. Taranmış belgenizi Google Drive’da saklamayı tercih ediyorsanız Google’ın yeni tarama seçeneği sizin için daha iyi olabilir.

Teknory