Google Mesajlar kulaklarınıza iyilik yapacak bir özellik hazırlıyor –

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Mesajlar, sesli mesajlara yeni bir Gürültü Engelleme özelliği eklemeye hazırlanıyor. Bu özelliğin ses kayıtlarında arka plan gürültüsünü azaltmaya yardımcı olduğu bildiriliyor. Yakında geniş çapta kullanıma sunulmalı. Google Mesajlar sürekli olarak yeni özellikler kazanıyor. Platform yakın zamanda Profil Keşfi’ni kullanıma sundu ve şimdi sesli mesajlaşmanın iyileştirilmesine yardımcı olacak başka […]

Google Mesajlar kulaklarınıza iyilik yapacak bir özellik hazırlıyor –

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Mesajlar, sesli mesajlara yeni bir Gürültü Engelleme özelliği eklemeye hazırlanıyor.
  • Bu özelliğin ses kayıtlarında arka plan gürültüsünü azaltmaya yardımcı olduğu bildiriliyor.
  • Yakında geniş çapta kullanıma sunulmalı.

Google Mesajlar sürekli olarak yeni özellikler kazanıyor. Platform yakın zamanda Profil Keşfi’ni kullanıma sundu ve şimdi sesli mesajlaşmanın iyileştirilmesine yardımcı olacak başka bir yeni araç yayınlamaya hazırlanıyor.

Code Sleuth tarafından tespit edildiği gibi Hata Ayıklamayı BirleştirGoogle Mesajlar yakında ses kayıtları için Gürültü Engelleme özelliğine sahip olacak. Adından da anlaşılacağı gibi bu özellik, sesli mesaj kaydederken arka plandaki gürültüyü keserek sesinizin net ve düzgün bir şekilde duyulabilmesini sağlar. Bu, örneğin metro yolculuğu veya sinema salonu gibi ortam gürültüsünün çok yüksek olduğu durumlarda çok kullanışlı olabilir.

İhbarcı, Google Mesajlar’ın en son beta sürümündeki yeni Gürültü Engelleme özelliğini test edebildiklerini ve bu özelliğin “arka plan gürültüsünü büyük ölçüde azalttığını” söyledi. Bu seçenek, ses kaydı iletişim kutusunda bulunur ve bunu, kaydı başlatmadan önce veya devam eden kayıt sırasında etkinleştirebilirsiniz.

Özelliğin yakında geniş çapta kullanıma sunulması bekleniyor. Google Mesajlar uygulamasının kararlı sürümünde yayınlanmadan önce beta kanalına ulaşması gerekiyor.

Google Mesajlar kulaklarınıza iyilik yapacak bir özellik hazırlıyor –

Teknory