Günlük Otorite: ???? ​​Kendin Yap katlanabilirler

???? Merhaba, Perşembe Günlük Otoritesine hoş geldiniz. Birbirimizi yeni görmüş gibi olduğumuzu düşünüyorsan, haklısın! Paula bugün Hadlee için burada ve zaten Haftalık Otoriteye aboneyseniz, hafta sonu beni üçüncü kez göreceksiniz. Seni şanslı! muhteşem saygısız Bilimsel ve teknolojik estetik/YouTube Samsung Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4 ve Motorola Razr 5G gibi telefonlar varken muhtemelen acele […]

Günlük Otorite: ???? ​​Kendin Yap katlanabilirler

???? Merhaba, Perşembe Günlük Otoritesine hoş geldiniz. Birbirimizi yeni görmüş gibi olduğumuzu düşünüyorsan, haklısın! Paula bugün Hadlee için burada ve zaten Haftalık Otoriteye aboneyseniz, hafta sonu beni üçüncü kez göreceksiniz. Seni şanslı!

muhteşem saygısız

Katlanabilir iPhone Kendin Yap

Bilimsel ve teknolojik estetik/YouTube

Samsung Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4 ve Motorola Razr 5G gibi telefonlar varken muhtemelen acele edip kendi katlanabilirinizi yapmak üzere değilsiniz, ancak Çinli bir YouTuber ve takım arkadaşlarının yaptığı tam olarak buydu.

 • Ekip, işlevsel iOS yazılımıyla tamamlanan katlanabilir bir iPhone yaptı.
 • Projenin tamamlanması neredeyse bir yıl sürdü ve hemen hemen seslendirmek üzere olduğumuz kadar basit değildi.
 • İPhone X’in dahili parçaları da dahil olmak üzere katlanabilir oluşturmak için farklı iPhone’lardan parçalar kullanıldı.
 • Bu dahili parçalar, katlanabilir bir iPhone oluşturmak için bir Motorola Razr flip telefon kasasının içine yerleştirildi.

Yangın Deneme

Cihazın çalışmasını sağlamak için saatlerce süren titiz bir inşaat ve bol miktarda deneme yanılma gerekiyordu.

 • Diğer iPhone’lardan materyaller kullanmanın yanı sıra, bazı parçaların 3D yazdırılması gerekiyordu ve kullanılan pil, MagSafe veya kablosuz şarjı desteklemeyen 1.000 mAh’lik küçük bir hücreydi.
 • Yine de telefonun iOS’u sorunsuz çalıştırması ve dokunmatik ekran işlevine sahip olması oldukça etkileyici.

Katlanabilir gelecek

Youtuber, yapım sırasında donör iPhone’ların mümkün olduğunca çok parçasını korumak istedi.

 • Galaxy Z Flip’in menteşesi de dahil olmak üzere çeşitli katlanabilir menteşeleri test ettikten sonra, en az kırışmaya neden olduğu için Moto Razr menteşesine yerleştiler.
 • Hatta yarattıklarına “iPhone V” adını verdiler.
 • Geleceğin katlanabilir bir iPhone’unun nasıl görünebileceğinden çok uzak olsa da, etkileyici!

perşembe olayı

PS5 denetleyici bitki kabuğu

Adam Birney / Android Otoritesi

Not: Bu maliyetler, ülkedeki mevcut enerji fiyatlarına göre Birleşik Krallık için geçerlidir..

konsol güç kullanımı eurogamer
 • Konsollar, tamamen kapalı olduklarında bile, küçük bir miktar olsa da, PS5 0,1W güç ve Xbox Series X, 0,2W’da biraz daha fazla güç çekiyor.
 • İngiltere’deki oyuncular, konsollarını dinlenme modunda bırakarak yılda 22,70 £ (25,85 $) kadar harcama yapabilirler.
 • Çoğumuz bir şeyler atıştırırken veya başka bir şey yaparken konsolumuzu boşta bıraktık, ancak konsolunuzun boşta çalışırken çok daha az güç çekmediğini bilmek sizi şaşırtabilir. PS5, saatte 57,4W (1,95 peni maliyeti) çekerken, en az güç çeken konsol, saatte 7,8W ile Nintendo Switch.
 • Bu Netflix binge için oyun konsolunuzdan bir akış çubuğu veya akıllı TV kullanmak muhtemelen daha verimlidir – En yüksek yükte bir Chromecast saatte yaklaşık 2W güç kullanırken, PS5 muazzam bir 80W ve Xbox Series X 44,8W kullanır .
 • Son olarak hepimizin ağzındaki soru şu: Oyun oynama alışkanlığınız size gerçekte ne kadara mal oluyor? Zorlu oyunları oynamak (bu durumda performans modunda CyberPunk 2077) maliyetli olabilir. PS5 saatte 230W’a kadar güç kullandı ve 7.54 pence (9 sent), Xbox Series X 190W’a kadar güç kullandı ve 6.12 pence (7 sent) tuttu.
 • Bu, PS5’te üç saatlik bir oyun seansının size İngiltere’de 23 pense, bir hafta boyunca her gün bu şekilde oynarsanız 1,60 £ (1,82 $) ve bir ay için 7 £ (8 $) tutabileceği anlamına gelir. Çoğumuz muhtemelen bu kadar fazla oyun oynamayız, ancak yaparsanız, size yılda 84 Sterlin’e (96 $) mal olabilir.
 • ABD’deyseniz, bu maliyetler açıkça değişecektir, ancak yine de bölgenizdeki oranlara bağlı olarak oyun alışkanlığınızın size ne kadara mal olduğunu bulmak için enerji tüketimi rakamlarını kullanabilirsiniz.

Boşta çalışan konsolumu kapatıyorum,

Paula Beaton, Kopya Editörü.

Teknory