Gundam Evolution Kasım’da Kapatılıyor

Popüler Gundam evreninde geçen rekabetçi çok oyunculu oyun Gundam Evolution kapanıyor. Eylül 2022’de bir yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen, yönetici yapımcı Kazuya Maruyama bir video paylaştı. Blog yazısı neden olduğuna dair herhangi bir ayrıntı vermese de, oyuna olan desteği azalıyor. Maruyama, “FPS hayranlarını ve Gundam hayranlarını bir araya getiren bir oyun yaratmak […]

Gundam Evolution Kasım’da Kapatılıyor

Popüler Gundam evreninde geçen rekabetçi çok oyunculu oyun Gundam Evolution kapanıyor.

Eylül 2022’de bir yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen, yönetici yapımcı Kazuya Maruyama bir video paylaştı. Blog yazısı neden olduğuna dair herhangi bir ayrıntı vermese de, oyuna olan desteği azalıyor.

Maruyama, “FPS hayranlarını ve Gundam hayranlarını bir araya getiren bir oyun yaratmak istedik” diye yazıyor. “Küresel olarak oynanabilecek özgün bir Gundam FPS oyunu yaratmak için kendimize meydan okuduk. Ne yazık ki artık oyuncularımızı memnun edecek bir hizmet sunmamızın mümkün olmadığını belirledik.”

Gün batımı yol haritasını ayrıntılarıyla anlatan bir canlı yayın yarın, 21 Temmuz 23:00 PT’de yayınlanacak. Gundam Evolution’ın hizmetleri resmi olarak 29 Kasım’da sona eriyor. O zamana kadar Maruyama, güncellemeleri almaya devam edeceğini belirtiyor. 6. Sezon 23 Ağustos’ta geliyor ve son sezon 25 Ekim’de geliyor. Her iki sezon da yeni bir birim ve haritalar tanıtacak.

Bugün, aşağıdaki hizmetler askıya alınacak:

  • EVO Coin satışlarının sona erdirilmesi
  • EC Pod Limited’in satışlarının sona erdirilmesi
  • EC Bölmeleri, CAP Bölmeleri ve Bilet Bölmeleri güncellemelerinin sona erdirilmesi

Gundam Evolution, Mart 2022’de PlayStation State of Play’de duyurulmuştu. FPS oyunu, oyuncuların çeşitli oyun modlarında 6’ya 6 maçlarda en sevdikleri mobil kıyafetlerini giymelerini sağlıyor. Ne yazık ki, artık bu yıl kapılarını kapatan Final Fantasy VII: The First Soldier, Babylon’s Fall, Rumbleverse, Apex Legends Mobile ve Knockout City gibi büyüyen çok oyunculu oyunlar listesine katılıyor.

Teknory