Hangi EV Daha İyi Satın Alır?

Nissan Leaf, nispeten düşük taban fiyatına rağmen bir güvenlik örneğidir. Gelişmiş sürücü yardımı özellikleri arasında otomatik acil frenleme, otomatik arka frenleme, şeritten ayrılma uyarısı, şeritte kalma yardımı, kör nokta izleme ve kör nokta müdahale sistemi bulunur. Ayrıca Leaf SV Plus, çevre görüş kamerası, uyarlanabilir hız sabitleyici, sürücü dikkat uyarısı ve Nissan’ın ProPilot Assist yarı otomatik […]

Hangi EV Daha İyi Satın Alır?

Nissan Leaf, nispeten düşük taban fiyatına rağmen bir güvenlik örneğidir. Gelişmiş sürücü yardımı özellikleri arasında otomatik acil frenleme, otomatik arka frenleme, şeritten ayrılma uyarısı, şeritte kalma yardımı, kör nokta izleme ve kör nokta müdahale sistemi bulunur. Ayrıca Leaf SV Plus, çevre görüş kamerası, uyarlanabilir hız sabitleyici, sürücü dikkat uyarısı ve Nissan’ın ProPilot Assist yarı otomatik sürüş sistemine sahip.

Çitin diğer tarafında, Bolt EUV, standart Chevy Assist System tarafından geride bırakılmamalıdır. Bu gelişmiş sürüş yardımı paketi, önden çarpışma azaltma, şeritten ayrılma azaltma ve otomatik farları içerir. Ayrıca, sınıfının en iyisi Bolt EUV Premier’de park sensörleri, kör nokta uyarısı, uyarlanabilir hız sabitleyici ve arka çapraz trafik uyarısı bulunur. GM’nin Super Cruise eller serbest sürüş sistemi, Bolt EUV Premier donanımında da mevcuttur.

Nissan’a göre Leaf, beşe kadar oturabilirken, ikiye katlanan arka koltukların arkasında 23,6 fit küp kargo alanı sunuyor. Arka koltukları katlarsanız, daha fazla büyük boyutlu eşya taşımak için 30 fit küp alana sahip olursunuz.

Bu arada, Chevy Bolt EUV, normal Bolt EV’den daha uzun bir dingil mesafesine sahip, bu da beş koltuklu kabini için daha fazla arka ayak mesafesi anlamına geliyor. Dik arka koltuklarla birlikte 16,3 fit küp depolama odası sunar, ancak katlandığında 56,9 fit küp kadar büyür.

Nissan Leaf ve Chevy Bolt EUV: Karar

Nissan Leaf ve Chevy Bolt EUV ile yanlış gitmek zor. Her iki EV de 30.000 doların altında başlıyor ve gelişmiş özellikler ve sürüş yardımı teknolojisi ile dolup taşıyor. Ayrıca alıcılar, güncellenen ABD Enflasyon Düşürme Yasası’ndan sağlanan mevcut vergi kredilerini hesaba kattıktan sonra yerel teşviklere bağlı olarak daha az ödeme yapabilirler.

Para için Chevy Bolt EUV’yi stil karışımı, yeterli performansı ve daha yüksek sürüş menzili için seçerdik – Nissan Leaf’ten daha düşük bir taban fiyatla başladığından bahsetmiyorum bile.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow