Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Yönetmeni Filmin Korku Filmi Olup Olmadığına Değer Veriyor

Özet Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, daha koyu tonu ve korku unsurları nedeniyle yönetmen Alfonso Cuaron tarafından bir korku filmi olarak değerlendiriliyor. Filmin tonundaki değişim, ana karakterin reşit olmasını temsil ediyor ve serinin geri kalanının gidişatını belirliyor. Hala aile dostu bir fantastik film olmasına rağmen, ruh emicilerin, kurt adamların ve perili bir binanın dahil edilmesi […]

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Yönetmeni Filmin Korku Filmi Olup Olmadığına Değer Veriyor

Özet

  • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, daha koyu tonu ve korku unsurları nedeniyle yönetmen Alfonso Cuaron tarafından bir korku filmi olarak değerlendiriliyor.
  • Filmin tonundaki değişim, ana karakterin reşit olmasını temsil ediyor ve serinin geri kalanının gidişatını belirliyor.
  • Hala aile dostu bir fantastik film olmasına rağmen, ruh emicilerin, kurt adamların ve perili bir binanın dahil edilmesi filme bazı korku unsurları katıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı yönetmen Alfonso Cuaron bunun bir korku filmi olup olmadığı konusunda değerlendirme yapıyor. 2004’te vizyona giren film serisinin üçüncü filmi, JK Rowling’in aynı adlı romanından uyarlandı ve Harry Potter’ın Hogwarts’taki üçüncü yılını, Sirius Black hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışmasını takip ediyor. Azkaban Tutsağı ilk ve tekti Harry Potter’ın Chris Columbus’un yerine geçen Cuaron’un yönettiği film, çeşitli türlerde filmler yapmasıyla tanınıyor. Erkeklerin Çocukları, Yer çekimiVe Roman.

ile yeni bir röportajda Toplam film (aracılığıyla OyunlarRadar), Cuaron’a bu konuyu değerlendirip değerlendirmediği soruldu. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı bir korku filmi olacak. Yönetmenin kesin bir cevabı vardı: “kesinlikle” bir korku filmi ve Fritz Lang’tan FW Murnau’ya kadar ilham kaynağı da dahil olmak üzere neden bu kadar çok korku unsuru içerdiğini açıklamaya devam etti. Aşağıda Cuarón’un yorumlarının tamamını okuyun:

Kesinlikle. Kitabı okuduğumda hoşuma giden iki unsur vardı. Korku filmi unsurunun yanı sıra kara tarafı da vardı. Bir bakıma, ben bunu yaparken model daha çok sessiz dönemin sonundaki Alman sinemasını ve Fritz Lang’tan Murnau’ya olduğu gibi sesli sinemaya geçişi temsil ediyordu. Fritz Lang’ın bazı filmlerinin bir tür kara film olduğunu ancak aynı zamanda korku unsurları da içerdiğini görebilirsiniz. Ve daha da önemlisi, özellikle Fritz Lang’te, tür aracılığıyla, zamanının kaygılarını aktarmaya ya da sadece yansıtmaya çalışıyordu. Bence JK Rowling’in Potter’la yaptığı şey, zamanımıza, insan davranışlarına bir göndermeydi.

İlgili: Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nın Sonu Açıklandı


Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Bir Korku Filmi mi?

Azkaban Tutsağı Hala doğrudan fantezi türüne girdiği için açıkça bir korku filmi olarak kabul edilmeyebilir. Ancak üçüncü Harry Potter’ın film, özellikle serinin Columbus tarafından yönetilen ilk iki filminin oluşturduğu nispeten hafif yürekli tonla karşılaştırıldığında, gözle görülür derecede rahatsız edici ve daha koyu bir ton içeriyor. Tondaki bu değişiklik, ana karakterlerin reşit olmasını ve yetişkinliğe geçişini temsil ediyordu; bu da tüm serinin ve Mike Newell ile David Yates’in yönettiği gelecek bölümlerin gidişatını belirledi.

Yine de Azkaban tutsağı Geleneksel anlamda bir korku filmi olmayabilir ama Cuarón’un da belirttiği gibi bazı korku unsurlarını barındırıyor. Azkaban Hapishanesini koruyan karanlık ve tehditkar ruh emicileri ve gizlice yırtıcı bir kurt adam olan Profesör Remus Lupin’i tanıtıyor. Filmin doruk noktasının çoğu, tüyler ürpertici ve perili olduğu varsayılan bir bina olan Shrieking Shack’te geçiyor. Sırasında Harry Potter ve Azkaban Tutsağı hala aile dostu bir fantastik film olmaya devam ediyor, Cuaron’un neden onu korku olarak sınıflandırdığını anlamak kolay.

Kaynak: Total film (üzerinden OyunlarRadar)

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow