Harvey Weinstein LA Mahkemesinde Üç Suçlamadan Suçlu Bulundu

Ev film Haberleri Harvey Weinstein LA Mahkemesinde Üç Suçlamadan Suçlu Bulundu Harvey Weinstein, Los Angeles’taki yeni davada yine suçlu. Weinstein şu anda iki ağır suçtan 23 yıl hapis cezasını çekiyor. İçerik uyarısı: Bu makale cinsel şiddet ve tecavüz tartışmaları içermektedir. Eski Hollywood yapımcısı harvey weinstein bu hafta Los Angeles mahkemesinde üç suçlamadan suçlu bulundu. 2017’de […]

Harvey Weinstein LA Mahkemesinde Üç Suçlamadan Suçlu Bulundu

Harvey Weinstein, Los Angeles’taki yeni davada yine suçlu. Weinstein şu anda iki ağır suçtan 23 yıl hapis cezasını çekiyor.


İçerik uyarısı: Bu makale cinsel şiddet ve tecavüz tartışmaları içermektedir. Eski Hollywood yapımcısı harvey weinstein bu hafta Los Angeles mahkemesinde üç suçlamadan suçlu bulundu. 2017’de saldırı iddiaları ortaya çıkmadan önce Weinstein, Hollywood’un en önde gelen çalışan yapımcılarından biriydi ve Miramax’ın yanı sıra Weinstein Company’nin kurucu ortağıydı. Weinstein, Ekim 2017’de yapımcı aleyhindeki iddiaların su yüzüne çıkması üzerine Weinstein Company’den derhal kovuldu. Weinstein’ın gazetecilik soruşturması, bu yılın başlarında Maria Schrader’in dedigazetecilik çabalarını araştıran, New York TimesMegan Twohey (Carey Mulligan) ve Jodi Kantor (Zoe Kazan), “Harvey Weinstein Cinsel Taciz Suçlayanlara On Yıllardır Para Verdi” çığır açan hikayesini yayınlamak için yeterli referans toplamak için aylarca çalıştı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Weinstein şimdi Los Angeles mahkemesinde suçlu bulundu. NBC Haberleri. Bu suçlamalar arasında bir tecavüz ve iki cinsel saldırı yer alıyor. Suçlayıcılar yalnızca “Jane Doe 1, 2, 3 ve 4” takma adlarıyla tanımlanan kadınlardı ve Jane Doe 4 daha sonra avukatları tarafından belgesel film yapımcısı ve California valisi Gavin Newsom’un eşi Siebel Newsom olarak tanımlandı. Jüri dokuz gün boyunca tartıştı, Weinstein’ı Jane Doe 1’e karşı üç suçtan suçlu buldu ve onu Jane Doe 2’ye karşı cinsel darp hesabından beraat ettirdi. Jüri, Newsom’un suçlaması veya diğer iki suçlama için bir sonuca varamadı. Weinstein tüm iddiaları kabul etmiyor ve masumiyetini koruyor.

İlgili: #MeToo Filminde Harvey Weinstein’ı Kim Oynadığını Söyledi


Önceki Harvey Weinstein Suçlamaları ve İddiaları

Harvey Weinstein Hala öne çıkan mazlumum

Weinstein, bu jürinin son kararıyla 18 ila 24 yıl hapis cezası alabilir. Bu ceza, Weinstein’ın çekmekte olduğu mevcut 23 yıllık hapis cezasına eklenecek. Weinstein daha önce 2020’de yargılanmış ve biri tecavüz, diğeri birinci derece cezai cinsel eylem olmak üzere iki ağır suçtan suçlu bulunmuştu. O yılın ilerleyen saatlerinde, Weinstein’a kurbanına yaklaşık 19 milyon dolar tazminat ödemesi de emredildi.

Resmi suçlamaların ötesinde, Weinstein bir dizi iddiaya konu oldu. Weinstein’ın yıllarca suistimal edildiğine dair haberler ilk kez ortaya çıktığında, birkaç kadın başlarına gelenlerin Weinstein için alışılmadık bir şey olmadığını belirtti. Şimdi, Weinstein’ın cinsel tacizden tecavüze kadar değişen iddialarla 80’den fazla suçlayıcısı var.

Mahkemedeki sayısız davası boyunca Weinstein, Weinstein’ın seri cinsel saldırı gerçeği kristalize olduktan sonra bile suçlamaları kabul etmeye devam ediyor. Hollywood ve diğer sektörlerdeki güç dinamikleri yavaş yavaş değişirken birçok kadın eski yapımcıya karşı çıkmaya devam etti ve hikayelerini cesurca paylaştı. Mahkeme, hem Weinstein’ı hem de Weinstein Company’yi kurbanlarına karşı 19 milyon dolarlık tazminat ödemeye zorlamak için 2020 çabasıyla Weinstein’ı destekleyen sistemleri bile sorumlu tuttu.

Sıradakini Oku: Gerçek Hikaye Dedi: NYT Weinstein Soruşturması Ne Kadar Doğru?

Kaynak: NBC Haberleri

Teknory