Haziran’ın Pixel özelliği düşüşü, Android’i ve Wear OS’yi yeni hilelerle donatıyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Google, Haziran 2023 Pixel özellik düşüşünü kullanıma sunuyor. Güncelleme, Android akıllı telefonlara ve tabletlere gelen yeni özellikleri içeriyor. Pixel Watch ve belirli Google hizmetleri için ek güncellemeler de geliyor. Google şimdi Haziran 2023 için Pixel özelliği düşüşünü kullanıma sunuyor ve popüler uygulamalara ve hizmetlere bazı memnuniyet verici değişiklikler getiriyor. […]

Haziran’ın Pixel özelliği düşüşü, Android’i ve Wear OS’yi yeni hilelerle donatıyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Haziran 2023 Pixel özellik düşüşünü kullanıma sunuyor.
  • Güncelleme, Android akıllı telefonlara ve tabletlere gelen yeni özellikleri içeriyor.
  • Pixel Watch ve belirli Google hizmetleri için ek güncellemeler de geliyor.

Google şimdi Haziran 2023 için Pixel özelliği düşüşünü kullanıma sunuyor ve popüler uygulamalara ve hizmetlere bazı memnuniyet verici değişiklikler getiriyor. Bu ay şirket, Pixel 7a gibi cihazları çekici kılan yalnızca Pixel’e özel özelliklere değil, geniş platform yelpazesine de değiniyor.

Android güncellemeleri

Emojiler ve çıkartmalar arasındaki farkları gösteren telgraf sohbeti

Rita El Khoury / Android Kurumu

Google Haberler, Google Play Kitaplar ve Gboard gibi ürünler için değişiklikler geliyor. Tam dökümü aşağıda bulabilirsiniz.

  • Üç popüler uygulama için yeni widget’lar: Android 6 veya daha yenisini çalıştıran cihazlar, Google TV, Google Finans ve Google Haberler için üç yeni pencere öğesi kazanıyor. Şirket, bu eklemelerin kullanıcıların yeni eğlence seçeneklerinden, hisse senedi ayrıntılarından ve genel haberlerden haberdar olmasına yardımcı olacağını söylüyor.
  • Emoji Mutfağı: Bu şık özellik, 2020’de Gboard’a geldi ve kullanıcıların yeni bir melez oluşturmak için iki yaygın emojiyi bir araya getirmesine olanak tanıyor. Son üç yılda Emoji Kitchen’da pek çok değişiklik gördük, ancak en son güncelleme, kullanıcıların bu sıcak aylarda arkadaşlarına, ailelerine ve iş arkadaşlarına gönderilebilecek yaz temalı emoji çıkartmaları yapmalarına olanak tanıyor. Bu özellik, Android 6 veya daha yeni cihazlar için dünya çapında kullanılabilir.
  • Okuma alıştırması: ABD’de Android 8 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda kullanıma sunulan Okuma Alıştırması, çocuklar için Google Play Kitaplar’a eklenmiş yeni bir okuma öğretmenidir. Şirket, özelliğin ücretsiz medya ile de çalıştığını belirtiyor.

İşletim sistemi güncellemeleri giyin

Google Pixel Watch, kullanıcının Spotify uygulamasını görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Wear OS, bu ayki Pixel özellik düşüşüyle ​​çokça seviliyor ve en son sürüm veya Pixel Watch ile sınırlı da değil.

  • Spotify DJ ve yeni widget’lar: ABD, İngiltere, İrlanda ve Kanada’daki Wear OS 2 ve Wear OS 3 cihazları için Spotify DJ, kullanıcıların yoğun rotasyonlarından veya favori podcast’lerinden kişiselleştirilmiş bir içerik listesi oynatmasına olanak tanır. Spotify’ın desteklendiği cihazlara yeni bir dizi komplikasyon ve pencere öğesi de geliyor.
  • Google Cüzdan bilet desteği: San Francisco ve Washington DC kullanıcıları, yeni SmarTrip ve Clipper kart içe aktarma desteği sayesinde akıllı saatlerini yolculuk için bir bilet olarak kullanabilirler. Bu özellik, Wear OS 2 ve Wear OS 3 cihazları çalıştıran kullanıcılar tarafından kullanılabilir.
  • Notlar için yeni kutucuk: Son olarak, Wear OS 3 cihaz sahipleri, kullanıcıların tek tek notları veya yapılacak işleri not almaları için yeni bir Not kutucuğu oluşturabilir. Bu özellik küresel olarak kullanıma sunulmuştur.

Google ayrıca Android cihazlarda ve desteklenen tarayıcılarda Dark Web raporu olarak adlandırılan Google One için yeni bir özelliği duyuruyor. Bu özellik, ABD’deki kullanıcıların güvenlik ihlallerini kontrol etmek için e-posta adreslerini taramalarına olanak tanır. ABD kullanıcıları da sosyal güvenlik numaralarını aynı şekilde tarayabilir. Bu özellik, sonunda önümüzdeki aylarda bir düzineden fazla ek ülkede kullanıma sunulacak.

Haziran’ın Pixel özelliği düşüşü, Android’i ve Wear OS’yi yeni hilelerle donatıyor

Teknory