Hoonigan Ralli Yıldızı Ken Block 55 Yaşında Öldü

Hesap, “Ken Block’un bugün bir kar motosikleti kazasında öldüğünü doğrulayabildiğimiz için en derin üzüntülerimizle birlikte” doğrulandı. “Ken bir vizyoner, bir öncü ve bir simgeydi. Ve en önemlisi, bir baba ve kocaydı. İnanılmaz derecede özlenecek.” Block, 2005 yılında Vermont SportsCar takımı için bir Subaru WRX STi’nin direksiyonunda ralli yapmaya başladı. Rally America Yılın Çaylağı ödülünü kazandıktan […]

Hoonigan Ralli Yıldızı Ken Block 55 Yaşında Öldü

Hesap, “Ken Block’un bugün bir kar motosikleti kazasında öldüğünü doğrulayabildiğimiz için en derin üzüntülerimizle birlikte” doğrulandı. “Ken bir vizyoner, bir öncü ve bir simgeydi. Ve en önemlisi, bir baba ve kocaydı. İnanılmaz derecede özlenecek.”

Block, 2005 yılında Vermont SportsCar takımı için bir Subaru WRX STi’nin direksiyonunda ralli yapmaya başladı. Rally America Yılın Çaylağı ödülünü kazandıktan sonra, Subaru ve Ford’un sponsorlukları da dahil olmak üzere daha büyük bir şöhrete tırmanmaya başladı. Block’un on yılı aşkın süredir devam eden Ford Performance sponsorluğu 2021’de sona erdi. Block, kısa süre önce Audi ile elektrik projelerinde birlikte çalışacakları ve performanslı EV’lerin profilini yükseltmeye yardımcı olacakları bir ortaklık duyurdu.

En çok ralli yapmasıyla tanınan Block, diğer motor sporları faaliyetlerinde de yer aldı. Buna, dünyanın en hızlı kar kedisi olarak tanımlanan Ford F-150 RaptorTrax’ın, 2014’te değiştirilmiş bir F-150 kamyonetinin inşası da dahildi.

Teknory