Hulu’da Konumunuzu veya Yerel İstasyonlarınızı Değiştirme ve ABD Dışında İzleme

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Hulu’da konumu nasıl değiştireceğinizi bilmek ister misiniz? Hulu’nun ABD medya sağlayıcılarıyla ABD dışındaki programların, filmlerin ve bölümlerin akışını kısıtlayan sözleşmeleri vardır. Kanada, Birleşik Krallık, Meksika veya Amerika dışında herhangi bir ülkedeyseniz cihazlarınızda Hulu akışı yapamazsınız. Peki, farklı bir eyalette veya […]

Hulu’da Konumunuzu veya Yerel İstasyonlarınızı Değiştirme ve ABD Dışında İzleme

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Hulu’da konumu nasıl değiştireceğinizi bilmek ister misiniz? Hulu’nun ABD medya sağlayıcılarıyla ABD dışındaki programların, filmlerin ve bölümlerin akışını kısıtlayan sözleşmeleri vardır. Kanada, Birleşik Krallık, Meksika veya Amerika dışında herhangi bir ülkedeyseniz cihazlarınızda Hulu akışı yapamazsınız.

Peki, farklı bir eyalette veya yurt dışında seyahat ederken yine de en sevdiğiniz TV şovunun veya spor karşılaşmasının tadını çıkarmak istediğinizde ne olur? Geçici olarak yeni bir iş istasyonuna geçtiyseniz, ancak yine de eyaletinizle ilgili en son haberleri takip etmek istiyorsanız ne yaparsınız? Endişelenme.

Hulu’nun coğrafi kısıtlamalarından kurtulmanın ve kesintisiz akış deneyiminizi sağlamanın bir yolu olduğunu öğrenmekten memnun kalacaksınız.

FireStick’te Hulu’daki Konumlar Nasıl Değiştirilir

Fire TV Stick olarak da bilinen Amazon FireStick, TV’nizdeki veya bilgisayarınızdaki bir HDMI yuvasına takılır ve sizi hem akış hizmetlerine hem de internete anında bağlar. FireStick, Android’de çalışır ve Hulu da dahil olmak üzere Google Play uygulama mağazasında bulunan tüm uygulamalarla uyumlu olmasını sağlar.

Bir FireStick’te Hulu akışı yapıyorsanız, konumunuzu kolayca değiştirebilir ve dünyanın her yerinden en sevdiğiniz kanalların keyfini çıkarabilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Etkin olduğunuzdan emin olun ExpressVPN aboneliği. Bunu yapmak için resmi web sitesini ziyaret edin ve istediğiniz paketi seçin.
 2. FireStick’inize ExpressVPN yükleyin, Fire TV Stick uygulama mağazasından ExpressVPN’i aramanız yeterlidir.
 3. ExpressVPN uygulamasını açın ve oturum açmak için kimlik bilgilerinizi girin.
 4. “VPN’inizi yapılandırın”a tıklayın ve ardından bir VPN bağlantısı kurmak için ekrandaki talimatları izleyin.
 5. ExpressVPN kurulduktan sonra, “Aç”a tıklayın.
 6. “Konum Seç”i tıklayın.
 7. Tercih ettiğiniz konum olarak “Amerika Birleşik Devletleri”ni seçin ve ardından sunucu konumunuz olarak hizmet verecek şehri seçin. Ana ağınızı oluşturan yerel ve bölgesel kanalların kilidini açmak için Ana ağ konumunuzla eşleşen şehri seçmelisiniz.

Akıllı TV’de Hulu’da Konumlar Nasıl Değiştirilir

Hulu artık çoğu akıllı TV modelinde mevcuttur. Aslında, Hulu artık Android’de çalışan neredeyse tüm akıllı TV’lerde yerleşik bir uygulama olarak mevcut. Coğrafi olarak kısıtlanmadan Hulu’nun keyfini çıkarmak istiyorsanız aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

 1. al ExpressVPN aboneliği resmi web sitesinden.
 2. Akıllı TV’nizi açın ve uygulama mağazasını ziyaret edin.
 3. Arama kutusuna “ExpressVPN” yazın ve Git’e basın.
 4. ExpressVPN uygulamasını bulduğunuzda üzerine tıklayın ve “Yükle”yi seçin.
 5. Kurulumdan sonra uygulamayı açın ve oturum açmak için kimlik bilgilerinizi girin.
 6. “VPN’inizi yapılandırın” üzerine tıklayın ve ardından bir VPN bağlantısı kurmak için ekrandaki talimatları izleyin.
 7. “Aç” ı tıklayın.
 8. “Konum Seç”i tıklayın.
 9. Hulu Home ağ konumunuzla eşleşen şehri seçin.
 10. Hulu’yu başlatın ve istediğiniz kanalı izleyin.

Bir PC’de Hulu’da Konum Nasıl Değiştirilir

Hulu ile ilgili en iyi şeylerden biri, bir PC’niz varsa, en sevdiğiniz kanalları izlemek için özel bir medya oynatıcıya ihtiyacınız olmamasıdır. Tarayıcınızı kullanarak resmi Hulu web sitesini ziyaret edebilir ve hiçbir şey yüklemeden istediğiniz her şeyi izleyebilirsiniz.

Hulu’ya erişmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız, coğrafi konumunuzu değiştirmek kolaydır:

 1. al ExpressVPN planı resmi web sitesinden.
 2. Şunlar için ExpressVPN uygulamasını indirin ve yükleyin: pencereler.
 3. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve hesabınızda oturum açın.
 4. “Aç”a tıklayın ve ardından uygulamanın Akıllı Konumunun yanındaki üç yatay noktaya tıklayın. Bu, özel bir konum oluşturmanıza olanak tanır.
 5. Tercih ettiğiniz konum olarak “Amerika Birleşik Devletleri”ni seçin ve ardından sunucu konumunuz olarak hizmet verecek şehri seçin. Yurt dışındayken bile Hulu Ana ağınızdaki tüm kanallara erişiminizin devam etmesini sağlamak için yaşadığınız (alışmış olduğunuz) şehirdeki bir sunucuya bağlanın.

Bir iPhone’da Hulu’da Konum Nasıl Değiştirilir

iPhone’unuz iOS 12 veya sonraki bir sürümde çalışıyorsa Hulu uygulamasını yükleyebilir ve bölgenizdeki tüm kanalların keyfini çıkarabilirsiniz. Ve en iyi kısım? Hulu’nun coğrafi kısıtlamalarını aşabilir ve ABD dışındayken bile ABD TV kanallarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir iPhone kullanıyorsanız Hulu’da konumunuzu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Safari’yi açın.
 2. ziyaret edin ExpressVPN web sitesi ve uygun bir abonelik planı edinin.
 3. Şunlar için ExpressVPN uygulamasını indirin: iOS cihazları.
 4. Uygulama yüklendikten sonra, hesabınızda oturum açın.
 5. “Bağlan” üzerine dokunun ve mevcut seçenekler arasından tercih ettiğiniz sunucu konumunu seçin.

Ve bununla, yerel, bölgesel veya ulusal Hulu kanallarını dünyanın her yerinden yayınlayabileceksiniz.

Bir Android Cihazda Hulu’da Konumlar Nasıl Değiştirilir

Hulu’ya erişmek için bir Android cihaz kullanıyorsanız, kullanarak konumunuzu kolayca değiştirebilirsiniz. ExpressVPN. İşte nasıl:

 1. Üye olmak ExpressVPN için.
 2. Şunlar için ExpressVPN uygulamasını indirin ve yükleyin: Android.
 3. Yüklemeden sonra, uygulamayı başlatın ve oturum açmak için hesap ayrıntılarınızı girin.
 4. “Bağlan” üzerine dokunun.
 5. Varsayılan olarak, ExpressVPN her zaman otomatik olarak maksimum göz atma hızında kilitlenen bir Akıllı Sunucu Konumu ayarlar. Seçilen konum ABD içindeyse, başka bir işlem yapmadan Hulu’nun coğrafi kısıtlamalarını aşabilirsiniz. Ancak aklınızda belirli bir sunucu konumu varsa, 6. adıma geçin.
 6. Akıllı Konum’un sağındaki üç yatay noktaya tıklayın.
 7. “Önerilenler” listesinden veya “Tüm Konumlar” listesinden istediğiniz VPN sunucusu konumunu seçin.

Hulu’da Konum Nasıl Değiştirilir

Hulu Home ağınız, hizmete kaydolduğunuzda kurulan coğrafi alandır. Aboneliğiniz hayata geçer geçmez Hulu, konumunuzu belirlemek için IP adresinizi ve GPS’i kullanan bir algoritmayı otomatik olarak çalıştırır.

Bir Ev ağıyla, canlı TV yayını yapabilir ve yerel ve bölgesel kanallara otomatik olarak erişebilirsiniz. Ancak, ABD’den ayrıldığınızda bu kanalların hiçbirine erişemezsiniz.

Hulu, ABD’deki medya sağlayıcıları tarafından belirlenen içerik coğrafi kısıtlamalarını uygulamak için Ev ağını kullanır. Örneğin, CBS 3, CBS’nin Philadelphia’daki yerel istasyonudur. Kanalı Philadelphia’dayken izleyebileceksiniz ancak bunu New York’ta yapamazsınız.

Bazı kanallar ülke çapındadır, yani bunlara ABD’nin her yerinden erişebilirsiniz. Buna MSNBC, Fox News, AMC ve ESPN dahildir. Ancak, ABD dışındaki herkes hem yerel hem de ulusal kanallara erişime kapalıdır.

Neyse ki Hulu Live TV, Ana ağınızı resmi web sitesi aracılığıyla yeni bir konuma değiştirmenize olanak tanır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Resmi Hulu Live TV web sitesini ziyaret edin ve oturum açmak için kimlik bilgilerinizi girin.
 2. Profil avatarınıza tıklayın. Bu, hesap yönetimi bölümünü açmalıdır.
 3. “Hesap” üzerine tıklayın.
 4. “Gizlilik ve Ayarlar” bölümüne gidin.
 5. “Ana Sayfayı Ayarla veya Değiştir”i tıklayın. Bu noktada Hulu, yeni konumunuzu otomatik olarak algılayacaktır.
 6. Yeni konumu onaylayın ve değişiklikleri kaydedin.

Ancak, Ev ağınızı manuel olarak değiştirmek çeşitli sınırlamalar getirir. İlk olarak, konumunuzu yılda en fazla dört kez değiştirebilirsiniz. İkincisi, yeni konumunuz ABD dışındaysa çalışmaz. Ayrıca kullanıcılar mobil internet bağlantısı kullanırken konumlarını değiştiremezler.

Olanaklarınızı genişletmek ve dünyanın herhangi bir yerinden Hulu izlemek için, internet bağlantınızı bir Amerikan proxy sunucusu üzerinden tünellemeniz gerekecek. Bu, bir sanal özel ağa (VPN) ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

ExpressVPN, Hulu kullanıcıları arasında en popüler VPN sağlayıcılarından biridir. ABD genelinde 300’den fazla sunucuyla, Hulu’nun coğrafi kısıtlamalarını aşmanıza ve dünyanın her yerinden en sevdiğiniz içeriği izlemenize yardımcı olur.

ExpressVPN ayrıca akıllı TV’ler, PC’ler, Android, Mac, iOS, Firestick ve Roku dahil olmak üzere tüm büyük akış cihazlarıyla kusursuz bir şekilde çalıştığı için öne çıkıyor.

Şimdi nasıl kullanabileceğinizi görelim ExpressVPN kullandığınız cihazın türüne bağlı olarak Hulu’daki konumunuzu değiştirmek için.

Ek SSS

ABD Dışında Hulu İzleyebilir miyim?

Cevap Evet. Hulu’nun coğrafi kısıtlama algoritmaları, ABD dışından herhangi birinin kanal erişimini engellese de, aşağıdaki gibi bir sanal özel ağ (VPN) kullanırsanız bu kısıtlamaları kolaylıkla aşabilirsiniz. ExpressVPN.

Amerikan TV’sini Özgürce İzleyin

70’in üzerinde eğlence ve spor kanalıyla Hulu, internet yayıncılığı endüstrisindeki diğer hizmet sağlayıcılara çetin bir meydan okuma sunuyor.

Hulu’da konumunuzu değiştirmek istemenizin birçok nedeni vardır. Yalnızca geçici olarak yeni bir konuma taşındıysanız, uygulama içinden konumunuzu değiştirmeniz gerekir. Ancak yurtdışında yaşarken Amerikan TV’sinin kilidini açmak istiyorsanız, Hulu’nun coğrafi sınırlarını aşmanıza yardımcı olacak güvenilir bir VPN aboneliği almayı düşünmelisiniz.

Hulu meraklısı mısınız? Yurtdışında seyahat ederken veya yaşarken içerik akışı sağlayabiliyor musunuz? Nasıl yaptığınızı bilmek isteriz.

İpuçlarınızı veya deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Teknory