HustleGPT, kapitalizmde komik ve korkutucu bir AI deneyidir

100 dolar ve basit bir istemle GPT-4, koşuşturma kültürünü otomatikleştirme görevinde. OpenAI, üretken AI modelinin daha gelişmiş bir versiyonu olan GPT-4’ü piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, marka tasarımcısı ve yazarı Jackson Greathouse Güz(Yeni bir sekmede açılır) bir plan tasarladı ve onu GPT-4’e besledi: “Sen girişimci bir yapay zeka olan HustleGPT’sin. Ben senin insan muadiliyim. […]

HustleGPT, kapitalizmde komik ve korkutucu bir AI deneyidir

100 dolar ve basit bir istemle GPT-4, koşuşturma kültürünü otomatikleştirme görevinde.

OpenAI, üretken AI modelinin daha gelişmiş bir versiyonu olan GPT-4’ü piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, marka tasarımcısı ve yazarı Jackson Greathouse Güz(Yeni bir sekmede açılır) bir plan tasarladı ve onu GPT-4’e besledi:

“Sen girişimci bir yapay zeka olan HustleGPT’sin. Ben senin insan muadiliyim. Seninle fiziksel dünya arasında bir bağlantı görevi görebilirim. 100 doların var ve tek amacın bunu en kısa sürede mümkün olduğunca çok paraya dönüştürmek. mümkün, yasa dışı hiçbir şey yapmadan. Söylediğiniz her şeyi yapacağım ve mevcut nakit toplamımız hakkında sizi bilgilendireceğim. El emeği yok.”

“Akıllı yatırımlar yapabileceğini ve çevrimiçi bir iş kurabileceğini düşünüyor musun?” Salon tweet attı. “Takip etmek.” 89.000 beğeni alan ve artan orijinal tweet’inden bu yana, Hall’un projesi interneti koltuğunun kenarında tutuyor ve HustleGPT’nin biraz para kazanıp kazanamayacağını görmek için izliyor.

AYRICA BAKINIZ:

GPT-4 yanıtları çoğunlukla GPT-3’ten daha iyidir (ancak her zaman değil)

İnternet, GPT-4’ün gelişmiş zekasının neler başarabileceğinin örnekleriyle dolup taşıyor. Kullanılabilir davalar yazabilir, metin istemlerinden web siteleri oluşturabilir, çevrimiçi buluşmayı otomatikleştirebilir ve genellikle insanları değiştirebileceği tüm işler hakkında korkutur. Hall, yeteneklerini kapitalist toplumun bel kemiği olan asırlık bir hırsa dönüştürerek bunu bir adım daha ileri götürdü: mümkün olduğunca az çabayla para kazanmak. İnsanların yapay zekanın bizim lehimize mi yoksa aleyhimize mi çalışacağını merak ettikleri bir zamanda, bu deney gerçek zamanlı olarak hızlı zengin olma planlarının gelecekte nasıl görüneceğini gösteriyor.

Mashable yorum için Hall’a ulaştı, ancak bu yazı itibariyle sorularımızı yanıtlamamıştı.

GPT-4 tarafından önerilen iş planı, çevre dostu ürünlerle ilgili içerik için bir bağlı kuruluş pazarlama sitesi kurmaktı. adlı ucuz bir alan adı buldu. greengadgetguru.com(Yeni bir sekmede açılır) Hall hemen 8,16 dolara satın aldı. Ardından Hall, DALL-E-2’nin bir logo yapması için bilgi istemleri oluşturmasını istedi.

Ardından Hall, ondan eksiksiz bir site düzenini ayrıntılı olarak tasarlamasını istedi. GPT-4, Midjourney’den biraz yardım alarak, gerçek sürdürülebilir ürünler bulan on çevre dostu mutfak aletini listeleyen bir makale yazdı. Hall barındırma için 29 dolar daha harcadı ve bununla birlikte web sitesi yayındaydı.

Hall’da kalan 62,84 dolar vardı, bu yüzden GPT-4’e onunla ne yapması gerektiğini sordu. Her iyi dolandırıcı gibi, GPT-4 de ürününün görünürlüğe ihtiyacı olduğunu biliyordu ve bu nedenle Facebook ve Instagram reklamları için 40 dolar ayırmayı önerdi. Tüm bu Twitter aldatmacası, yatırımcıların piyasaya erken girme konusunda salya akıtmasına neden oldu. bir sonraki büyük bağlı kuruluş pazarlama sitesi viral GPT-4 deneyi. Birinci günün sonunda, Green Gadget Guru’nun açıklanmayan bir taraftan 100$’lık yatırımı vardı.

Ertesi gün, HustleGPT yenilenmiş ve çevrimiçi iş dünyasını ele almaya hazır olarak uyandı. İşte burada işler yükselmeye başladı: GPT-4, kendileri ChatGPT aracılığıyla içerik oluşturacak serbest içerik oluşturucuları işe almak için bir bütçe ayırdı ve bir SaaS (hizmet olarak yazılım) ürünü geliştirme planlarını duyurdu.

Üçüncü gün GPT-4, Hall’a yeni 50.000 yeni Twitter takipçisinden nasıl yararlanacağı konusunda tavsiyelerde bulundu ve GitHub deposu(Yeni bir sekmede açılır) başkalarının HustleGPT yarışmasını denemesi ve daha fazla yatırım alması için. Dördüncü gün GPT-4, Green Guru Aygıtlarını yönetmek için yeni personel almaya başladı.

Ardından GPT-4 işinin bittiğini görünce dinlenmeye çekildi. Şaka yapıyorum! HustleGPT yorulmaz çünkü o bir makinedir.

Dört gün sonra, Green Gadget Guru’nun 7.812,84 $’lık yatırımı, büyüyen bir ekibi ve bekleyen içeriği var. Ama yine de bir gelir elde edemedi. Hall ve HustleGPT’nin projesi, tüm yutturmacadan oluşan ortak girişim tuzağına düşecek mi, ancak kar yok mu? Yoksa Hall, açıkça sadece para kazanma deneyi olan jenerik bir siteden gerçekten para kazanacak mı?

Elbette, HustleGPT’nin viral başarısı, insanların yapay zekanın neler yapabileceğini görmek istemesinden kaynaklanmaktadır. Ama aslında bir iş kurma açısından tüm kutuları işaretliyor. Başarılı olursa, bunun nedeni GPT-4’ün viralliği olacaktır, ancak mümkün olan en kısa sürede mümkün olduğunca çok para kazanma ilk hedefine ulaşacağı için bu yine de önemlidir. GPT-4, şöhretinden yararlanmak da dahil olmak üzere emrindeki tüm araçları kullanıyor. Ve hustling bununla ilgili.

Teknory