I Am Bread ve Surgeon Simulator geliştiricisi Bossa Games, kapsamlı işten çıkarmalar yapan en yeni oyun şirketi

Güncelleme: Bossa Games, TRG’ye stüdyonun yaklaşık üçte biri kadar olan toplam 20 ekip üyesinin işten çıkarıldığını doğruladı. Bossa Games’in kurucu ortağı Henrique Olifiers, bizimle paylaştığı resmi açıklamada şunları söyledi: “Kendimizi mükemmel bir olay fırtınasının ortasında buluyoruz.” Şöyle devam etti: “Eylül ayından bu yana birbirine yakın bir şekilde piyasaya sürülen bir dizi muhteşem AAA oyunu, AA […]

I Am Bread ve Surgeon Simulator geliştiricisi Bossa Games, kapsamlı işten çıkarmalar yapan en yeni oyun şirketi

Güncelleme: Bossa Games, TRG’ye stüdyonun yaklaşık üçte biri kadar olan toplam 20 ekip üyesinin işten çıkarıldığını doğruladı.

Bossa Games’in kurucu ortağı Henrique Olifiers, bizimle paylaştığı resmi açıklamada şunları söyledi: “Kendimizi mükemmel bir olay fırtınasının ortasında buluyoruz.”

Şöyle devam etti: “Eylül ayından bu yana birbirine yakın bir şekilde piyasaya sürülen bir dizi muhteşem AAA oyunu, AA ve bağımsız oyunlardan odağı uzaklaştırıyor; her boyutta oyun yapmanın daha yüksek operasyonel maliyetleri; yeni oyunlar için finansman kararları sektör genelinde erteleniyor; hepsi birlikte yaratmak için işbirliği yapıyor Geliştiriciler olarak bizlerin cesaret etmeye çalıştığımız zor bir durum.

“Bu mavi ay durumunun sonucunda stüdyoyu bu yılın sonunda içinde bulunduğumuz konumu yansıtacak şekilde yeniden şekillendirmek gibi zor bir karar vermek zorunda kaldık. [2023]şimdi tüm çabalarımızı buna odaklıyoruz Kayıp Gökyüzü. Bu da kendimizi, aralarında en yakın meslektaşlarımızdan bazılarının da bulunduğu stüdyonun yaklaşık üçte birinin gitmesine izin vermek gibi yürek parçalayıcı bir durumda bulduğumuz anlamına geliyor.”

Olifiers, açıklamasında şirketin etkilenenleri desteklemek için “elinden gelenin en iyisini” yaptığını ekledi ancak şunları söyledi: “Sektördeki meslektaşlarımızın bu harika insanlar hakkında bilgi yaymak için verebilecekleri her türlü yardımdan memnuniyet duyarız.”

Sözünü şöyle tamamladı: “Sık sık oyun yapmanın zor olduğunu söylüyoruz, ancak hiçbir şey hayran olduğunuz insanların gitmesine izin verilmesinden daha zor olamaz. Sonuçta bu duruma düşmemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve geldiğimiz nokta için gerçekten üzgünüz. indi.”

Orijinal hikaye:

Oyunun arkasındaki Birleşik Krallık oyun stüdyosu Bossa Games’in bir takım personeli Cerrah Simülatörü oyunlar, Ben Ekmeğim ve daha fazlasının yakın zamanda işten çıkarmalardan etkilendiği doğrulandı.

Bossa Games’in 2023 başından itibaren küresel iletişimini yöneten Daniel Nye Griffiths, LinkedIn gönderisi yıl sonundan önce ekibinin “stüdyonun boyutu ve yapısındaki önemli değişikliğin bir parçası olarak kapatıldığını” söyledi. Kendisi şunları kaydetti: “Maalesef bağımsız oyun stüdyoları ve yayıncılar, teknoloji endüstrisini etkileyen koşullara karşı özellikle savunmasızdır.”

Şöyle devam etti: “Pazarlamanın yanı sıra QA, BT, üretim, geliştirme, finans ve İK dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde, Yeni Yılda iş arayacak olan çok sayıda mükemmel eski Bossian var. Personel ihtiyacı olan herkesin bunlara göz atmasını tavsiye ediyorum ve bunu okuyan tüm işe alım görevlilerine tanıtım ve tavsiyelerde bulunmaktan çok mutluyum.”

Stüdyo şu anda ortak hayatta kalma macerası üzerinde çalışıyor. Kayıp GökyüzüGeçtiğimiz Mayıs ayında duyurulan ve Humble Games tarafından yayınlanacak olan oyun. Griffiths gönderisini bitirirken şunu yazdı: “Ayrıca Bossa’daki herkese en iyi dileklerimi sunmak isterim ve daha iyi şeyler yapmak için çalışmaya devam ederken tüm iyi dileklerimi sunarım. Kayıp Gökyüzü harika bir deneyim.”

Ne yazık ki 2023 yılı oyun endüstrisinde işten çıkarmalarla doluydu. Fortnite geliştirici Epic Games, Eylül 2023’te büyük personel kesintisi yaptığını duyurdu. Yaklaşık 830 kişi etkilendi.

Şirketin yeniden yapılanma programı sonucunda Embracer Group’a ait stüdyolarda da çok sayıda işten çıkarma yaşandı. Eylül sonu itibarıyla, 904 kişi etkilendiancak bu sayı yıl sonundan önce daha da yükseldi. Fishlabs’ta kesintiler, Yeni Dünya İnteraktif ve dahası. Free Radical Design, arkasındaki stüdyo Zaman Bölücüler dizi, öyleydi Aralık ortasında kapatılacağı doğrulandı.

Oynamak için mükemmel yeni oyunlar arıyorsanız, listemize göz atmayı unutmayın. en iyi bağımsız oyunlaraynı zamanda en iyi bağımsız korku oyunları bazı tavsiyeler için.

Teknory