İflas Eden Kripto Borsası FTX, Milyonlarca Değerinde Potansiyel Bir Hack’i Araştırıyor

Ancak, iddia edilen hırsızlığın ölçeğinin Elliptic tarafından başlangıçta bildirilenden daha büyük olduğu görülüyor. Göre CoinDesk, FTX’in kripto cüzdanlarından çalınan toplam miktar 600 milyon doların üzerinde olabilir. Saldırının zamanlaması oldukça ilginç ve sosyal medyada her türlü spekülasyon ve komployu körükledi. FTX az önce bu mesajı Telegram kanallarında yayınladı. Görünüşe göre bunun bir hack olduğunu iddia ediyorlar… Okumaya devam et İflas Eden Kripto Borsası FTX, Milyonlarca Değerinde Potansiyel Bir Hack’i Araştırıyor

İflas Eden Kripto Borsası FTX, Milyonlarca Değerinde Potansiyel Bir Hack’i Araştırıyor

Ancak, iddia edilen hırsızlığın ölçeğinin Elliptic tarafından başlangıçta bildirilenden daha büyük olduğu görülüyor. Göre CoinDesk, FTX’in kripto cüzdanlarından çalınan toplam miktar 600 milyon doların üzerinde olabilir. Saldırının zamanlaması oldukça ilginç ve sosyal medyada her türlü spekülasyon ve komployu körükledi.

Bankman-Fried’in müşteri fonlarını gizlice FTX’ten uzaklaştırdığı ve bunun şu anda 1 milyar ile 2 milyar dolar arasında herhangi bir yerde açıklanmadığı bildiriliyor. Eski FTX CEO’sunun, FTX’in defter tutma sisteminde, şirket içinde veya dışında kimseyi uyarmadan şirketin mali kayıtlarıyla oynamasına izin veren bir “arka kapı” kurduğu iddia ediliyor. Reuters.

Bankman-Fried, savunmasında Reuters’e “Gizli bir şekilde transfer yapmadık” dedi ve müşteri fonlarındaki 10 milyar doları kaçırma konusundaki tüm yaygaranın “kafa karıştırıcı dahili etiketlemenin” bir sonucu olduğunu söyledi. Kaliforniya’nın Mali Koruma Dairesi FTX hakkında soruşturma başlattı. FTX’in bulunduğu Bahamalar’da, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu ayrıca cezai suistimal iddialarını değerlendirmek için yerel polisle birlikte çalışıyor (aracılığıyla). Talih).

Teknory