iMessage uygulamasını nasıl güvende tutacağını açıklayacak hiçbir şey yok

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR Hiçbir şey, Phone 2’ye iMessage ile uyumluluk sağlamayı vaat eden Nothing Chats’in beta sürümünü başlatmıyor. Hiçbir Şey Sohbetleri, onu Apple Kimliğinize bağlamanızı gerektirmez. Hiçbir şey mesajlaşma uygulamasının özel ve güvenli olduğunu iddia etmez. Hiçbir şey, Nothing Chats adlı yeni bir mesajlaşma uygulamasını başlatmaya hazırlanmıyor. Yazılım, Phone 2’ye iMessage ile […]

iMessage uygulamasını nasıl güvende tutacağını açıklayacak hiçbir şey yok

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

  • Hiçbir şey, Phone 2’ye iMessage ile uyumluluk sağlamayı vaat eden Nothing Chats’in beta sürümünü başlatmıyor.
  • Hiçbir Şey Sohbetleri, onu Apple Kimliğinize bağlamanızı gerektirmez.
  • Hiçbir şey mesajlaşma uygulamasının özel ve güvenli olduğunu iddia etmez.

Hiçbir şey, Nothing Chats adlı yeni bir mesajlaşma uygulamasını başlatmaya hazırlanmıyor. Yazılım, Phone 2’ye iMessage ile uyumluluk sağlamanın yanı sıra birkaç iMessage özelliği sunmayı vaat ediyor. Uygulamanın çalışma şekliyle ilgili güvenlik endişeleri var gibi görünse de Hiçbir şey, uygulamasının özel ve güvenli olduğunu iddia etmiyor.

Bugün erken saatlerde Hiçbir Şey, yeşil metin baloncuklarını mavi baloncuklara dönüştürecek Hiçbir Şey Sohbetleri uygulamasını duyurdu. Uygulama, Nothing Phone 2’ye özel olacak ve başlangıçta beta olarak kullanıma sunulacak. Okundu bilgileri, sesli notlar ve tam çözünürlüklü medya paylaşımı gibi iMessage özelliklerinin yanı sıra RCS’yi de sunacak.

Hiçbir şeyin uygulaması, Android için iMessage uyumluluğu da sağlayan Sunbird’ün uygulamasına benzemez. Aslında Nothing Chats, Sunbird mimarisi üzerine inşa edilmiştir ancak Nothing tarafından tasarlanmıştır.

Bugün erken saatlerde yayınladığımız bir makalede, uygulamanın nasıl çalışacağına ilişkin olası güvenlik sorunlarına ilişkin endişelerimizi paylaştık. O zamandan beri her şeyin gizli ve güvenli tutulması için sürecin nasıl ele alındığına dair hiçbir şey netlik kazanmadı. Bir sözcü şunları söylüyor:

Mevcut Apple Kimliğinizi kullanarak veya yeni bir kimlik oluşturarak Sohbetler uygulamasında ilk kez oturum açtığınızda, kimlik bilgileriniz şifrelenmiş bir veritabanında simgelenir ve Sunbird’ün Kuzey Amerika veya Avrupa tabanlı Mac Mini’lerinden biriyle ilişkilendirilir (bağlı olarak). bulunduğunuz yer), uygulama aracılığıyla gönderilen iMessage’lar için şifreli bir aktarım oluşturur. Aktarıcı oluşturulduktan sonra kilitlenir ve fiziksel sunucuya erişimi olsa bile Sunbird veya başkası tarafından erişilemez. Sunbird’ün röleyle ilgili yapabileceği tek işlem onu ​​silmektir.

Sözcü ayrıca Sunbird’ün şu anda bilgi güvenliği yönetim sistemi için uluslararası kabul görmüş bir spesifikasyon olan ISO27001 sertifikasyonu üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi. Hiçbir şeyin Sunbird ile ortaklık kurmadığı bildiriliyor çünkü Sunbird, uçtan uca şifrelenmiş mesajları hiçbir noktada saklamadan iletiyor. Londra merkezli firma ayrıca Sunbird’ün elinde tuttuğu tek bilginin hesap e-postası olduğunu ancak kullanıcı iki hafta boyunca aktif olmadığında Sunbird’ün bu bilgiyi sildiğini söylüyor.

Hâlâ endişelerimiz olsa da, en azından hiçbir şey, yeni uygulama için verilerin nasıl ele alınacağına dair bir miktar ışık tutmadı. Hiçbir Şey Sohbetleri, 17 Kasım’da Google Play Store’da ABD, Kanada, İngiltere, AB ve Norveç ve İsviçre dahil olmak üzere Avrupa’daki diğer ülkeler için kullanıma sunulacak.

iMessage uygulamasını nasıl güvende tutacağını açıklayacak hiçbir şey yok

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow