Infinity War’ Thanos’un Sonsuzluk Taşlarını Ararken Neredeyse 45 Fazladan Dakikası Vardı

Marvel Studios aracılığıyla görüntü Sinemaseverlerin hayrete düşmesinden bu yana beş yıl geçti. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı. Farklı isimlerden Marvel süper kahramanları, evrenin yarısını silen büyük bir tehdidi durdurmak için tek bir sinematik evrende birleşiyor ve Yenilmezler: Oyunsonu. Ama biliyor muydunuz ki erken bir kesim Sonsuzluk Savaşı Mad Titan’dan daha fazla yer alacak mıydı? Marvel Comics sanatçısı […]

Infinity War’ Thanos’un Sonsuzluk Taşlarını Ararken Neredeyse 45 Fazladan Dakikası Vardı

Marvel Studios aracılığıyla görüntü

Sinemaseverlerin hayrete düşmesinden bu yana beş yıl geçti. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı. Farklı isimlerden Marvel süper kahramanları, evrenin yarısını silen büyük bir tehdidi durdurmak için tek bir sinematik evrende birleşiyor ve Yenilmezler: Oyunsonu. Ama biliyor muydunuz ki erken bir kesim Sonsuzluk Savaşı Mad Titan’dan daha fazla yer alacak mıydı?

Marvel Comics sanatçısı Jim Starlin, Thanos’a fazladan 45 dakika ekran süresi verme planları olduğunu, ancak sonunda nihai üründen çıkarıldığını açıkladı. ile bir röportaj sırasında Nane Durumuna YakınThanos’un yaratıcısı, Thanos’un tüm Sonsuzluk Taşlarını toplayacağı yaklaşık bir saatlik bir sahneye sahip olacağı konusunda kendisine bilgi verildiğini açıkladı. Ne yazık ki, filmin nihai devamı kadar uzun olmasını istemedikleri için sahne kaldırıldı.

Sahnenin kesilmesinin bir başka nedeni de bütçeyle ilgili nedenlerdi. Marvel Studios, sahnenin VFX’ini dahil etmenin maliyetinin çok fazla olacağını fark etti ve bu da taş arama sahnesinin kaldırılmasına yol açtı.

“Fakat film çıkmadan yaklaşık bir ay önce, Joe’dan ‘Sonsuzluk Savaşı’nın başında sahip olduğumuz 45 dakikalık Thanos’u kestik’ diyen bir e-posta falan aldım. İlk mücevheri aldığı bir dizi vardı ve onu kesmek zorunda kaldılar. Çekmişler ama parayı asla efektlere harcamak istemiyorlar ve filmin ikincisi kadar uzun olmasını istemiyorlar. [Endgame] öyleydi. Oldukça başarılı olacağının farkında değillerdi.”

İlk taşı almak için Thanos’un neler yaşadığını tahmin edebilirsiniz. Ne yazık ki, o 45 dakikalık sahnenin gün ışığını görmesi pek mümkün değil. Starlin, bunu filmin DVD çıkışı için bir bonus özellik olarak ekleme planları olduğunu açıkladı, ancak Marvel Studios fikrini değiştirdi.

“Ah, keşke onlar da yapsa. Bunun bir kısmını DVD için yapmayı planlamışlardı ama sonra yapmadılar.”

Belki de Thanos’un ilk taşı ararken 45 dakikasını kesme kararı iyi bir fikirdi. Filmin açılışında onu ilk taşla birlikte Sonsuzluk Eldiveni’ni ortaya çıkardığını görmek bile yeterince tehditkardı ve daha görevini tamamlamadan Thanos’un nasıl bir tehdit olduğunu gösterdi. O sahnelerin artık Marvel Studios’un arşivlerinde olması utanç verici.

Teknory