İngiliz İstihbarat Uzmanı, Bir Sonraki James Bond’un Neden Siyahi Veya Kadın Olmalı Olduğunu Açıkladı

Özet İngiliz istihbarat uzmanı John Taylor, siyahi veya kadın bir James Bond’un seçilmesinin istihbarat hizmetlerinde çeşitliliği artıracağını savunuyor. James Bond yapımcısı Barbara Broccoli, kadın Bond fikrine karşı çıkıyor ve bunun yerine yardımcı rollerde güçlü kadın karakterleri tercih ediyor. Bir sonraki Bond oyuncusu arayışı her etnik kökene sahip oyunculara açık ve potansiyel olarak ikonik karakterin daha […]

İngiliz İstihbarat Uzmanı, Bir Sonraki James Bond’un Neden Siyahi Veya Kadın Olmalı Olduğunu Açıkladı

Özet

  • İngiliz istihbarat uzmanı John Taylor, siyahi veya kadın bir James Bond’un seçilmesinin istihbarat hizmetlerinde çeşitliliği artıracağını savunuyor.
  • James Bond yapımcısı Barbara Broccoli, kadın Bond fikrine karşı çıkıyor ve bunun yerine yardımcı rollerde güçlü kadın karakterleri tercih ediyor.
  • Bir sonraki Bond oyuncusu arayışı her etnik kökene sahip oyunculara açık ve potansiyel olarak ikonik karakterin daha kapsayıcı bir şekilde tasvir edilmesine olanak tanıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

İngiliz istihbarat uzmanı John Taylor bir sonraki adımın nedenini açıklıyor James Bond aktör ya Siyahi ya kadın ya da her ikisi olmalıdır. Ekim 2021’de sinemalarda gösterime giren Ölmeye Zaman Yok Bu, Daniel Craig’in beş filmden sonra ikonik İngiliz ajan rolünden ayrılışına işaret ediyordu. Onun kuğu şarkısından bu yana, 007 serisinin yapımcıları bir sonraki Bond aktörünü yavaş ve sessizce araştırıyor; Aaron Taylor-Johnson, Henry Cavill, Tom Hardy ve Richard Madden bahislerin favorileri olarak ortaya çıkıyor.

Konuşurken TelgrafTaylor, bir sonraki James Bond aktörünün neden siyahi ya da kadın olması gerektiğini düşündüğünü açıkladı. Dışişleri Bakanlığı’nda 30 yıllık bir kariyerin ardından dünyanın dört bir yanındaki ajanları eğiten İngiliz istihbarat uzmanı, siyahi veya kadın bir James Bond’un istihbarat teşkilatlarına eleman alımında çeşitliliğin artmasına yol açacağını söylüyor. Aşağıdaki yorumların tamamını okuyun:

[Bond is the] En büyük işe alım yardımı. Sanırım şeflerin değiştirmek isteyeceği tek şey, daha önceki bir konuşmaya dönersek, ki bu hala gerçekleşebilir, James Bond’un siyah bir adam, bir kadın veya siyah bir kadın olması gerektiğidir ve biliyorsunuz. [it] bu tür insanların da çeşitlilik adına katılmak istemesini sağlar. James Bond iyiden başka bir şey değildi.

​Bir Sonraki James Bond Neden Muhtemelen Kadın Olmayacak?

Taylor’ın iddia ettiği gibi kadın bir Bond muhtemelen MI6 çeşitliliğini artıracak ve operasyonel yetenekleri geliştirecek olsa da, muhtemelen meyvelerini vermeyecek. Franchise yapımcısı Barbara Broccoli, bir kadının Bond’u oynaması gerektiğine inanmıyor ve bir kadının tarihsel olarak erkek rolünü oynaması olasılığını defalarca reddetti. Bir röportajda Brokoli kesin olarak şunları ifade etti: “Bir kadının James Bond’u oynamaması gerektiğini düşünüyorum.” Bunun yerine serinin destekleyici rollerde güçlü kadın karakterlere sahip olması gerektiğine inanıyor.

İlgili: Bir Kadın James Bond’un Bond İçin Çalışmasının 10 Nedeni 26

Broccoli Bond’u bir kadının oynaması gerektiğine inanmasa da yapımcı, oyuncu İngiliz olduğu sürece karakterin herhangi bir etnik kökene sahip olabileceğini düşünüyor. Idris Elba, Bond’u oynamanın favorisi olan bir Siyah aktör, ancak “iğrenç“Onu rolü oynamaktan alıkoyan ırkçılık. BridgertonZimbabve asıllı İngiliz aktör Regé-Jean Page ise bir sonraki yarışın ön sıralarında yer alıyor. James Bond. Arama devam ettikçe ikonik karakterin etnik kökeninin daha kapsayıcı bir tasviri için kapı açık kalıyor.

Kaynak: Telgraf

Teknory