İngilizce seslendirme sanatçısı Crunchyroll’a Jujutsu Kaisen kalıntılarının olmaması için sesleniyor

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-26T02:02:43 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-26T02:02:54 Son Jujutsu Kaisen filminde başrolü seslendiren bir İngiliz seslendirme sanatçısı, Crunchyroll’a artıkları ödemediği için sesleniyor. Anime şu anda en büyük sektörlerden biri. Bir zamanlar batı tarafından bilinmeyen anime dizileri ve filmleri artık dünya çapında dağıtılarak büyük bir başarıya imza atıyor. Bu başarının büyük bir kısmı, Crunchyroll gibi […]

İngilizce seslendirme sanatçısı Crunchyroll’a Jujutsu Kaisen kalıntılarının olmaması için sesleniyor

Yayınlanan: 2022-11-26T02:02:43

Güncellenmiş: 2022-11-26T02:02:54

Son Jujutsu Kaisen filminde başrolü seslendiren bir İngiliz seslendirme sanatçısı, Crunchyroll’a artıkları ödemediği için sesleniyor.

Anime şu anda en büyük sektörlerden biri. Bir zamanlar batı tarafından bilinmeyen anime dizileri ve filmleri artık dünya çapında dağıtılarak büyük bir başarıya imza atıyor. Bu başarının büyük bir kısmı, Crunchyroll gibi şirketlerin orijinal eseri farklı dillere uyarlamak için çevirmenler ve seslendirme sanatçıları çalıştırdığı altyazı ve dublajdan kaynaklanmaktadır.

Amazon’daki en iyi Kara Cuma ve Siber Pazartesi fırsatlarına göz atın.

Bu vakalardan biri, Studio MAPPA tarafından Jujutsu Kaisen anime serisinin bir ön filmi olan, yakın zamanda piyasaya sürülen Jujutsu Kaisen 0’ı içeriyor. Film büyük bir başarı gördü ve şimdi tarafından onaylandı. gevrek rulo dünya çapında en çok hasılat yapan 6. anime filmi olmak.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ancak bu başarının herkes için geçerli olmadığı iddia ediliyor çünkü bugün filmde çalışan bir seslendirme sanatçısı, Crunchyroll’u bir dizi tweet’te, yani kalıntılar vakasını içeren bir şekilde eleştirdi.

Kayleigh McKee’ye göre, Crunchyroll’da “Artıklar asla masaya konmayan şeylerdir”

Jujutsu Kaisen 0’ın ana karakteri Yuta Okkotsu’yu seslendiren İngiliz seslendirme sanatçısı Kayleigh McKee, geçtiğimiz günlerde filmin başarısını kutlayan Crunchyroll’dan bir açıklama tweet attı.

McKee, filmin ne kadar iyi hasılat yaptığına yanıt olarak, alaycı bir şekilde, “Ana karakteri İngilizce oynadığım için tatlı artıkların banka hesabıma düştüğünü görmek her zaman hoşuma gidiyor.”

McKee, tweet’lerine şöyle devam etti: “Ekibe çok minnettarım ve beni kadroya atan kişiden meşru bir şekilde zevk alıyorum, o harika. Ayrıca şovu, hayranları ve oyuncu arkadaşlarımı da seviyorum. Bunların hiçbiri benim ve rol arkadaşlarımın gişe rekorları kıran bir hit için daha fazlasını hak ettiği gerçeğine aykırı değil.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Evet, 1 binden daha az bir sözleşme imzaladım. Ben de o sırada 8. Kısım konutunda yaşıyordum.”

McKee için sorun, filmin mali açıdan başarılı olmasına rağmen, oyuncu kadrosundaki hiç kimsenin herhangi bir kalıntı almadığı iddia edildi.

Dexerto, durumu daha ayrıntılı açıklayan McKee’ye ulaştı: “Artıklar, animede asla masaya konmayan şeylerdir. Standart diziler için nedenini anlayabiliyorum, belki bütçeler daha düşük ama sinemalarda gösterime giren filmler için, ki bu çok daha fazla kazandıracak ve gişe rekorları kıran filmlerin diğer tüm türlerindeki çağdaşlarımızın bu faydaları alması çok… üzücü. Toplam 600 dolarlık maaş çeki ve iyi şanslar ile böyle bir başarı düzeyini görmek için.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

McKee, tweet’lerinde ayrıca “Çok daha az kazanan ve daha düşük bütçeli canlı aksiyon filmlerinin oyuncularına rutin olarak yüzbinlerce ödeme yaptığından” bahsetti.

Birlikte çalıştığı ekip üyelerini suçlamadığını da belirtti: “Bunların hiçbiri kayıt ekiplerinde, anlaşmalı stüdyolarda, uyarlamalarda, yönetmenlerde değil. Aslında onlar da çok daha fazlasını hak ediyor. TÜMÜ, Crunchyroll’da ve vekil Sony Pictures ve diğerleri tarafından ve ayrıca MAPPA stüdyosunda kurumsal pirinçte. İşçi sömürüsü ve manipülasyonu her alanda var.”

Seslendirme ve ödeme yeni bir konu değil

Bu açıklamalar, seslendirme sanatçıları ve ödeme ile ilgili diğer tartışmaların ardından geldi. Mob Psycho 100’deki Mob’un İngilizce seslendirme sanatçısı Kyle McCarley kısa süre önce internette sendika anlaşmazlıkları nedeniyle Mob Psycho’ya geri dönmediğini bildirdi ve daha geçen ay Bayonetta’nın seslendirme sanatçısı Hellena Taylor karışık ödeme raporları nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu. .

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Hatta McKee, tweet’lerinde bundan bahsediyor ve ekliyor: “Umarım geçen ay meydana gelen ve bazı yanlışlıkları olduğu gösterilen benzer bir hikaye, bu hikayelerin gerçek olduğu ve bunun kesinlikle olduğu gerçeğini azaltmaz ve bu sorunun ihtiyacı var. özellikle anime bir pazar devlet tarafı olarak patladığında, bizim için mücadele ediyor.

“Maalesef, bu tür ofis işgalcilerinin dikkatini çekecek gibi görünen tek şey, biraz kokuşmuş – işte benimki – neredeyse bir yıllık düşünme, düşünme ve iki değişikliği deneyip başarısız olan çabayla dikkatlice formüle edilmiş. halkın gözünün dışında bir şey.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Teknory