Instagram’ın yeni özelliği Backdrop, sizi istediğiniz yere yerleştirmek için yapay zekayı kullanıyor

Instagram henüz düştü bir diğer yeni özellik. Backdrop, kullanıcıların Instagram Hikayelerinin arka planlarını düzenlemelerine olanak tanıyan yapay zeka destekli bir araçtır. Bu özellik şimdilik yalnızca ABD’de kullanılabiliyor ancak kullanıcılar, Instagram hikayelerinde farklı arka planlar oluşturmak için istemleri kullanabiliyor. Midjourney gibi diğer yapay zeka destekli fotoğraf araçlarının çoğunu nasıl kullandığınızı bir düşünün. Instagram’da yapay zekaya liderlik […]

Instagram’ın yeni özelliği Backdrop, sizi istediğiniz yere yerleştirmek için yapay zekayı kullanıyor

Instagram henüz düştü bir diğer yeni özellik.

Backdrop, kullanıcıların Instagram Hikayelerinin arka planlarını düzenlemelerine olanak tanıyan yapay zeka destekli bir araçtır. Bu özellik şimdilik yalnızca ABD’de kullanılabiliyor ancak kullanıcılar, Instagram hikayelerinde farklı arka planlar oluşturmak için istemleri kullanabiliyor. Midjourney gibi diğer yapay zeka destekli fotoğraf araçlarının çoğunu nasıl kullandığınızı bir düşünün. Instagram’da yapay zekaya liderlik eden Ahmad Al-Dahle, Çarşamba günü Threads’de paylaşımda bulundu Kullanıcılar “dinozorlar tarafından kovalanıyor” veya “yavru köpeklerle çevrili” gibi bir arama yapabilecek ve fotoğrafları, dinozorlar tarafından kovalandıklarını veya köpek yavrularıyla çevrili olduklarını gösterecek.

Neredeyse düşündüğünüz kadar iyi çalışıyor, bu harika değil ama yine de eğlenceli.

1. Adım: Fotoğrafınızı çekin

Özelliği kullanmak için fotoğraf çekerek başlayın. Konunun (bu durumda yüzümün) tüm ekranı kaplamamasını isteyeceksiniz, böylece yapay zekanın çalışabileceği bir alan olacak.


Kredi: Ekran görüntüsü / Instagram

2. Adım: Yapay zekayı dahil edin

Ekranın üst kısmındaki AI düğmesine tıklayın. Beşli listedeki ilk seçenek. Daha sonra AI, fotoğrafınızın konusunu (benim) özetlemeden ve bundan memnun olduğunuzdan emin olmadan önce imza niteliğindeki küçük ışıltılı ızgarayı yükleyecektir.

Yapay zekayı dahil edin


Kredi: Instagram ekran görüntüsü

3. Adım: Eklemek istediklerinizi yazın

Ben “Vahşi Batı’da”yı seçtim ama sen gerçekten her şeyi seçebilirsin. Artık Instagram’ın yapay zekası, beklerken size bir kez daha ışıltılar verecek.

Eklemek istediklerinizi yazın


Kredi: Instagram ekran görüntüsü

Adım 4: Dövüşçünüzü seçin

Son olarak, son seçiminiz için iki seçeneğiniz olacak. Hangisini en çok beğendiğinizi seçin ve hikayenize ekleyin. Instagram, takipçilerinizin eğlenceye katılmasına izin vermeniz için bir istem bile oluşturur.

  Dövüşçünüzü seçin


Kredi: Instagram ekran görüntüsü

Al-Dahle, Threads’de şunları paylaştı: “Ve bir kez paylaşımda bulunduktan sonra, oluşturulan görseli paylaştığınızda bir ‘Deneyin’ etiketi görünecek, bu da arkadaşlarınızın arka planı ilk kez kullanmasını daha da kolaylaştıracak.”

Teknory