Intel CPU’nuzu Hız Aşırtabilir misiniz? İşte Nasıl Anlaşılır

Hız aşırtma yapıp yapamayacağınızı soruyorsanız, Intel İşlemciCore i7-13700K gibi bir K serisi CPU olduğu ve bir Z serisi anakartla birleştiği sürece teknik cevap evettir. Intel’in tüketici anakart yonga seti ürün grubu üç katmandan oluşur: giriş seviyesi B serisi, orta seviye H serisi ve hız aşırtmalı, yüksek kaliteli Z serisi. Şirket genellikle yalnızca daha pahalı Z […]

Intel CPU’nuzu Hız Aşırtabilir misiniz?  İşte Nasıl Anlaşılır

Hız aşırtma yapıp yapamayacağınızı soruyorsanız, Intel İşlemciCore i7-13700K gibi bir K serisi CPU olduğu ve bir Z serisi anakartla birleştiği sürece teknik cevap evettir. Intel’in tüketici anakart yonga seti ürün grubu üç katmandan oluşur: giriş seviyesi B serisi, orta seviye H serisi ve hız aşırtmalı, yüksek kaliteli Z serisi. Şirket genellikle yalnızca daha pahalı Z serisi anakartlarda hız aşırtmaya izin verir. Kurarak CPU ve anakart modelinizi kontrol edebilirsiniz. CPU-Z.

CPU-Z’yi kurduktan sonra programı açın ve CPU sekmesine gidin ve kontrol edin. İsim alan İşlemci engellemek. CPU adınız K veya KF ile bitiyorsa (örn. Core i5-13600K veya Core i5-13600KF), işlemcinize hız aşırtması yapılabilir. Kontrol etmek isteyeceğiniz bir sonraki şey anakartınızdır. Bunu CPU-Z’de de yapabilirsiniz. Anakart sekmesine gidin ve modeli veya Güney köprüsü alanlar. Genellikle anakart model adı, yonga seti bilgilerini içerir – örneğin, ASRock’ın Z790 Taichi’sinde Z790 yonga seti bulunur – ancak emin değilseniz, Güney köprüsü CPU-Z’deki alan size tam yonga seti tipini gösterecektir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow