iOS 17, telefon görüşmelerini sonlandırmak için düğmeyi hareket ettirir

iPhone’larda yapılan telefon görüşmeleri biraz daha can sıkıcı hale gelmek üzere. “Biraz” demek istiyorum çok biraz. Bunun nedeni, Apple’ın iOS 17’de etkin bir telefon görüşmesi sırasında aramayı sonlandıran düğmeyi ekranın sağ alt köşesine taşımaya karar vermesidir. Artık, kullanılan diğer tüm düğmelerin (sessiz, ses çıkışı seçimi vb.) yanında yaşıyor ekranın ortasında olmak. Daha önce, yıllarca dipte […]

iOS 17, telefon görüşmelerini sonlandırmak için düğmeyi hareket ettirir

iPhone’larda yapılan telefon görüşmeleri biraz daha can sıkıcı hale gelmek üzere.

“Biraz” demek istiyorum çok biraz. Bunun nedeni, Apple’ın iOS 17’de etkin bir telefon görüşmesi sırasında aramayı sonlandıran düğmeyi ekranın sağ alt köşesine taşımaya karar vermesidir. Artık, kullanılan diğer tüm düğmelerin (sessiz, ses çıkışı seçimi vb.) yanında yaşıyor ekranın ortasında olmak. Daha önce, yıllarca dipte yaşadı merkez ekranın bir kısmı, kendi başına.

AYRICA BAKINIZ:

Apple, iOS 16.6’yı bir dizi güvenlik düzeltmesiyle birlikte yayınladı

Bu kesinlikle Dünya’yı sarsan bir değişiklik değil, ama bu onu daha az açıklanamaz kılmaz. Eski format gayet iyi çalıştı; diğer düğmelere erişmesi kolay, ancak yanlışlıkla basması zordu, aramaları sonlandırmak için düğmeye ise ne kadar önemli olduğu göz önüne alındığında uygun miktarda boşluk verildi. Şimdi, en azından bir sesli arama sırasında, orta bariz bir şekilde boşken, her şey alt kısımda bir araya toplanmış durumda.

Elbette altı ay içinde hepimiz alışacağız.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow