iOS 17.1 yeni çıktı — iPhone’unuza 5 yeni özellik geliyor

Apple, Eylül ayındaki iOS 17’den bu yana gördüğümüz ilk büyük güncelleme olan iOS 17.1’i yayınladı. Yalnızca iPhone Xs veya daha yenisine sahip kullanıcılar, iPhone Xs Max, iPhone Xr ve iPhone 11 serisi dahil olmak üzere iOS 17.1’i çalıştırma fırsatına sahip olacak. İkinci ve üçüncü nesil iPhone SE modelleri de iOS 17.1’i destekliyor. iPhone’unuza gelecek yeni […]

iOS 17.1 yeni çıktı — iPhone’unuza 5 yeni özellik geliyor

Apple, Eylül ayındaki iOS 17’den bu yana gördüğümüz ilk büyük güncelleme olan iOS 17.1’i yayınladı.

Yalnızca iPhone Xs veya daha yenisine sahip kullanıcılar, iPhone Xs Max, iPhone Xr ve iPhone 11 serisi dahil olmak üzere iOS 17.1’i çalıştırma fırsatına sahip olacak. İkinci ve üçüncü nesil iPhone SE modelleri de iOS 17.1’i destekliyor.

iPhone’unuza gelecek yeni iOS özelliklerini merak mı ediyorsunuz? İşte en önemlilerinden bazıları.

iOS 17.1 aracılığıyla iPhone’a gelen en iyi 5 özellik

Apple’ın iOS’ta yaptığı küçük ayarlamalar ve modifikasyonlar arasında en dikkat çekici olanlar şunlardır:

  1. Bağlı iki iDevices Wi-Fi aralığının dışına çıkarsa artık AirDrop aktarımlarına hücresel bağlantı üzerinden devam edebilirsiniz.

iOS 17.1
Kredi bilgileri: Apple

  1. Apple Music’teki yeni “Favoriler” özelliği, uygulamaya ne tür müzikten hoşlandığınızı öğreten sanatçıları, şarkıları, albümleri ve çalma listelerini eklemenize olanak tanır. Başka bir deyişle, uygulama size ne önereceği konusunda daha bilgili olacaktır.

  2. Bekleme Modunda Apple, Ayarlar menüsünü güncelleyerek ekranın ne zaman kapanacağı konusunda size daha fazla kontrol sağladı.

Komidin üzerinde Bekleme Modu

Bekleme Modu
Kredi bilgileri: Apple

  1. Daha önce iPhone 15 Pro ile sınırlı olan Dynamic Island’ın el feneri göstergesi artık tüm uyumlu iPhone’larda mevcut.

  2. Kilit ekranınız için bir dizi resmi karıştırmanıza olanak tanıyan Telefon Karıştırma özelliği, artık belirli bir albümden seçim yapmanıza olanak tanıyor.

IOS 17.1’e gelen tüm yeni ince ayarların yanı sıra bazı hata düzeltmelerine daha ayrıntılı bir bakış için şuraya göz atın: Apple’ın resmi sürüm notları.

Yeni iPadOS’un 17.1 sürümü de mevcut. Her iki güncellemeyi de şu adrese giderek indirebilirsiniz: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme. İndir, Yükle’ye dokunun; birkaç dakika içinde iOS cihazınız güncel olacaktır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow